Unia zagra z Lechem Rypin

• autor: redakcja, 2010-10-01 19:37

W dziewiątej kolejce piłkarskiej trzeciej ligi kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej drużyna Unii Janikowo rozegra wyjazdowe spotkanie z Lechem Rypin. Mecz odbędzie się w sobotę, 2 października 2010 roku. Początek o godzinie 14:00.

Aby przeczytać całą zapowiedź kliknij na "więcej"...

Rypiński Klub Sportowy Lech Rypin
Rok założenia: 1922
Barwy: zielono-żółto-niebieskie
Największy sukces: Puchar Polski - Kujawsko-Pomorski ZPN - 2009/10
Najwyższy szczebel rozgrywkowy: trzecia ligi kuj.-pom.-wlkp.

Lech Rypin na początku sezonu prowadzony był przez Wiesława Borończyka. 24 sierpnia 2010 roku zastąpił go... były trener Unii - Zbigniew Kieżun. Drużyna tego szkoleniowca zajmuje obecnie trzecie miejsce w tabeli z szesnastoma punktami na koncie. Lech pięć razy wygrał, raz zremisował i dwa przegrał. Zdobył dwadzieścia bramek, czyli najwięcej w lidze, a stracił szesnaście. W ostatniej kolejce uległ Victorii Koronowo 0:2. Najskuteczniejszym strzelcem tego klubu jest Paweł Piceluk, który ma sześć goli. W Rypinie grają m.in. przymierzani niegdyś do Unii: Szymon Moszczyński, Wojciech Figurski, Paweł Kukowski i Paweł Manelski.

W drużynie Unii nikt nie będzie pauzować za nadmiar kartek. W kadrze jest jeszcze sześciu piłkarzy, którzy byli w zespole Zbigniewa Kieżuna. Mowa tutaj o: Tomaszu Wawrzyniaku, Tomaszu Polehojko, Sebastianie Huliszu, Filipie Jagielskim, Adamie Lisieckim, Marcinie Brzykcym. Warto dodać, że niektórzy nasi gracze podczas meczu w Rypinie będą mieć małe jubileusze. Wawrzyniak rozegra 20. mecz ligowy, a Brzykcy 40.

W tym tygodniu z zespołem trenowali juniorzy: Mateusz Biernacki i Łukasz Chomik.

Ostatnie mecze Unii Janikowo z Lechem Rypin:
+ 11.04.2007 - UNIA - LECH 1:1 (Nowosielski - Kukowski) - Puchar Polski
+ 16.05.2007 - LECH - UNIA 2:1 (Kukowski 2 - Morou) - Puchar Polski