dzisiaj: 425, wczoraj: 12002

Osłabiona Unia powalczy z Polonią

• autor: redaktor25, 2010-10-08 06:11

Osłabiona drużyna Unii Janikowo, która nie wygrała od czterech spotkań powalczy w sobotnim meczu z Polonią Leszno. Najwierniejsi kibice biało-niebieskich wciąż wierzą w swoich ulubieńców. Początek tego pojedynku o godzinie piętnastej w Janikowie.

Aby przeczytać całą zapowiedź kliknij na "więcej".

Klub Sportowy Polonia 1912 Leszno
Rok założenia: 1912
Barwy: biało-czerwone
Największy sukces: gra w III lidze kuj-pom-wlkp

Podopieczni Jerzego Radojewskiego zajmują obecnie 5. miejsce w tabeli. Polonia odniosła cztery zwycięstwa, trzy razy zremisowała i dwa przegrała. Zawodnicy z Leszna zdobyli piętnaście bramek, a stracili ich jedenaście. Najskuteczniejszym strzelcem biało-czerwonych jest Łukasz Glapiak, który zdobył cztery gole. W ostatniej kolejce Polonia przegrała na własnym boisku z Victorią Koronowo 0:1.

Dla Unii będzie to niezwykle ciężki mecz. W ostatnich czterech spotkaniach lepsi od naszych zawodników okazali się piłkarze Unii Swarzędz, Kujaw Markowice, Notecianki Pakość i Lecha Rypin. Niestety oprócz porażek, biało-niebiescy nie zdobyli także żadnej bramki. Miejmy nadzieję, że tym razem się przełamiemy i opuścimy jedenaste miejsce w tabeli. Okazję do zdobycia bramki w meczu przeciwko swojemu byłemu klubowi będzie miał Dawid Kaniewski. Zawodnik ten jest wychowankiem Polonii Leszno. Przypomnijmy, że z powodu nadmiaru kartek pauzować będą: Marcin Brzykcy i Marcin Rogalski.

Mecz z Polonią będzie dla niektórych małym jubileuszem. Piotr Bachanek, Arkadiusz Dereżyński, Paweł Klimek, Marcin Dworacki, Bartosz Wieczorek i wspomniany wcześniej Kaniewski staną przed szansą rozegrania dziesiątego spotkania ligowego w barwach Unii.