dzisiaj: 4844, wczoraj: 13432
ogółem: 52 211 060

Sprawiedliwy remis z Polonią Leszno

• autor: redakcja, 2010-10-09 17:04

Unia Janikowo bezbramkowo zremisowała z Polonią Leszno. Podział punktów uznać należy za sprawiedliwy rezultat, gdyż mecz był wyrównany, a obie drużyny nie stworzyły sobie zbyt dużo klarownych okazji do zdobycia bramki. Tak więc, od czterech ligowych spotkań nasi zawodnicy zdobyli punkt, ale nadal pozostają bez gola. Warto też wspomnieć, że biało-niebiescy do tego pojedynku przystąpili bardzo osłabieni. Dla naszych graczy należą się brawa za dzisiejszą walkę.

UNIA JANIKOWO - POLONIA LESZNO 0:0

UNIA: Piesik - Wawrzyniak, Dworacki, Nowacki, Sirko (89' Lenckowski) - Lisiecki (82' Gabrych), Dereżyński - Jagielski, Kaniewski (90+3' Zaleski),  Bachanek - Klimek (33' Wieczorek).

Rezerwowi - nie zagrali: Mieczkowski, Hulisz.

Kapitanem Unii był Paweł Klimek, a po jego zejściu z boiska - Arkadiusz Dereżyński.

POLONIA: Tomczak - Wiśniewski, Gendek, Lipiec, Bordulak - Nalborski, Ceglarek (67' Hotowicz), Olszak (59' Jęsiek), Zboralski (82' Śnietek) - Glapiak, Bergier.

Rezerwowi - nie zagrali: Banaszak, Halec, Piosik, Stępien.

SĘDZIOWIE: Robert Wiśniewski (główny), Damian Janikowski, Piotr Stachowski (Poznań).

OPIS SPOTKANIA W ROZSZERZENIU...

ZAPIS MINUTOWY BOISKOWYCH WYDARZEŃ:

5' Wrzutka w pole karne po akcji z prawej strony i strzał z pięciu metrów zawodnika gości przeszedł obok bramki Unii.
17' Akcja naszych piłkarzy: Tomasz Wawrzyniak do Pawła Klimka, który uruchomił Filipa Jagielskiego. Skrzydłowy Unii odegrał do Wawrzyniaka. Po jego dośrodkowaniu w pole karne Klimek zgrał do Dawida Kaniewskiego, a jego strzał został zablokowany. Następnie Adam Lisiecki uderzył z pierwszej piłki bardzo fatalnie.
19' Kaniewski wrzucił na szesnastkę, gdzie Lisiecki i Klimek nie sięgnęli piłki głową. To była bardzo dobra sytuacja Unii. W odpowiedzi Polonia Leszno uderzyła nad bramką.
21' Kaniewski na prawo podał do Wawrzyniaka. Dośrodkowanie zmierzające do bramki wyłapał bramkarz.
22' Piotr Bachanek zdecydował się na zbyt długie prowadzenie piłki i wywalczył tylko róg. W tej sytuacji lepiej ustawieni byli inni: Klimek i Jagielski.
23' Jagielski dośrodkował z rogu, obrońca wybił główką, a strzał Bachanka był fatalny. W odpowiedzi Łukasz Glapiak uderzył zza pola karnego niecelnie.
25' Klimek rajdem prowadził piłkę przez dłuższy czas po czym oddał strzał z około szesnastu metrów, który obronił bramkarz.
26' Szymon Zboralski został ukarany żółtą kartką za faul na Marcinie Dworackim.
29' Faul Tomasza Nowackiego i rzut wolny dla gości. Uderzenie Glapiaka wybronił Marcin Piesik.
31' Lisiecki z wolnego - nad bramką.
33' Pierwsza zmiana w Unii wymuszona urazem. Za Klimka wszedł Bartosz Wieczorek. Od tego momentu kapitanem naszej drużyny był Arkadiusz Dereżyński. Po chwili piłka w siatce naszego zespołu. Jednak wcześniej był spalony.
34' Wieczorek do Bachanka, który po ziemi uderzył tak, że piłka wszyła na... aut.
36' Lisiecki z wolnego dośrodkował w pole karne. Z piłką minął się Wieczorek, ale po rykoszecie był róg dla Unii.
38' Wieczorek ukarany żółtą kartką za faul na Fabianie Lipcu.
40' Taka sama kara dla Bachanka, który sfaulował Tomasza Wiśniewskiego.
42' Strzał z szesnastu metrów zawodnika Polonii został zablokowany.
43' Bachanek uderzył z daleka, ale strzał także zablokowany.
44' Lisiecki wyrzucił z autu, a po zamieszaniu znów strzelał Bachanek. Finał taki sam jak minutę temu. W następnej akcji uderzenie Kaniewskiego wyszło na róg.
45+1' Róg dla Polonii. Główka przeszła obok bramki.

53' Wieczorek z narożnika pola karnego uderzył nad bramką.
54' Adrian Bergier oddał strzał głową po akcji prawą stroną. Na posterunku był Piesik.
56' Wawrzyniak z połowy boiska z rzutu wolnego, a piłkę na linii bramkowej wyłapał bramkarz.
60' Lisiecki z wolnego w pole karne, gdzie Wieczorek główką uderzył na bramkę. Michał Tomczak sparował piłkę na róg.
62' Krzysztof Nalborski niezbyt delikatnie sfaulował Lisieckiego. Po lekkich przepychankach obaj ujrzeli żółte kartki.
65' Piłka w siatce Unii. Ponownie spalony i nadal był bezbramkowy remis.
66' Kaniewski powalony na ziemię w polu karnym... Gra toczyła się dalej.
67' Maciej Sirko ukarany żółtą kartką.
69' Niecodzienna sytuacja na boisku. Zdenerwowany kibic przedarł się przez ochronę i wbiegł na murawę po czym zwrócił uwagę sędziemu, gdyż nie ukarał zawodnika gości kartką za brutalny faul na Lisieckim.
77' Kaniewski ujrzał żółtą kartkę.
88' Bachanek wrzucił w pole karne, ale Mariusz Gabrych nie miał możliwości sięgnięcia piłki.
89' W zamieszaniu podbramkowym Gabrych uderzył minimalnie niecelnie!
90+2' Najlepsza okazja w całym meczu miała miejsce dopiero w doliczonym czasie gry. Zawodnik gości wyszedł sam na sam i próbował mijać naszego bramkarza. Praktycznie by mu to się udało, ale w ostatniej chwili Piesik znakomicie chwycił futbolówkę! Brawo Marcin!

Bohater meczu: Marcin PIESIK
Bramkarz Unii interwencją z doliczonego czasu uchronił naszą drużynę od porażki.

Cała nasza drużyna zasługuje dzisiaj na brawa, ponieważ w bardzo osłabionym składzie toczyła wyrównaną walkę z piątą w tabeli Polonią Leszno. Uznać można nawet, że minimalnie lekką przewagę mieli Uniści, jednak najlepszą sytuację zmarnowali goście. Nasi piłkarze pozostają na jedenastym miejscu w tabeli, a strata do najlepszego zespołu wynosi nadal dziesięć punktów.

Warto dodać, że w pierwszej drużynie naszej Unii zadebiutował dziś Krzysztof Lenckowski.