Urodziny trenera Tomasza Mazurkiewicza

• autor: redakcja, 2010-10-12 06:30

Dzisiaj swoje 42. urodziny obchodzi trener Unii - Tomasz Mazurkiewicz. Szkoleniowiec ten urodził się 12 października 1968 roku w Poznaniu. W Janikowie pracuje od rundy wiosennej poprzedniego sezonu.

Tomasz Mazurkiewicz jako piłkarz grał na pozycji napastnika. Jest wychowankiem Warty Poznań. Jednak na boiskach Ekstraklasy występował w barwach poznańskiej Olimpii. Łącznie rozegrał tam 88 ligowych meczów i strzelił sześć bramek. Kolejnie wrócił do macierzystego klubu. Po wyjeździe z Polski obecny trener Unii grał w trzech niemieckich klubach: VfL Herzlake i SV Wilhelmshaven 92 oraz Rotenburger SV. Warto też dodać, że w 1988 roku czterokrotnie reprezentował Polskę w drużynie U-21.

Jeżeli chodzi o karierę trenerską, to Tomasz Mazurkiewicz rozpoczął pracę w niemieckich zespołach z niższych lig: Rotenburger SV i VfL Herzlake. Później szkolił młodych chłopców z Warty Poznań. Był też szkoleniowcem Rolnika Racot, Lechity Kłecko, Unii Swarzędz i Mosiny. Przed przyjściem do Janikowa był koordynatorem w Polonii Środa Wielkopolska. Przypomnijmy, że w naszym klubie zastąpił Zbigniewa Kieżuna. Do tej pory Unia pod jego wodzą rozegrała 25 ligowych meczów. Dziesięć wygrała, cztery zremisowała i jedenaście przegrała. Nasi zawodnicy zdobyli 33 bramki, a stracili 42.

Z okazji urodzin trenerowi Tomaszowi życzymy wszelkiej pomyślności w życiu prywatnym oraz wielu wspaniałych sukcesów podczas trenerskiej pracy, w tym awansu z Unią do drugiej ligi w najbliższych latach.