dzisiaj: 2516, wczoraj: 12002

Do Trzcianki po ligowe punkty

• autor: redakcja, 2010-10-22 06:29

Jeszcze kilka lat temu piłkarze Unii Janikowo jeździli do Trzcianki na zgrupowania przygotowujące do sezonów lub rund rewanżowych. Tym razem, w najbliższą sobotę biało-niebiescy udadzą się do wielkopolskiego miasta po ligowe punkty. Początek spotkania z miejscowym Lubuszaninem o godzinie piętnastej. Mecz poprowadzi sędzia z Poznania - Robert Wiśniewski.

Aby przeczytać całą zapowiedź kliknij na "więcej".

Miejski Klub Sportowy Lubuszanin Trzcianka
Rok założenia: 1948
Barwy: niebiesko-białe
Największy sukces:
- gra w III lidze kuj.-pom.-wlkp.
- Puchar Polski - OZPN Piła - 4x - 1978/79, 1981/82, 1986/87, 2008/09

Unici zajmują 11. miejsce z dorobkiem dwunastu punktów. Z kolei nasi rywale mają 13. pozycję i o trzy oczka mniej. Popularny "Lubu" ma dwa zwycięstwa, trzy remisy i sześć porażek. Zawodnicy z wielkopolski zdobyli czternaście bramek, a stracili tyle co Unia, czyli piętnaście. Trenerem naszego najbliższego rywala jest Marian Kurowski, który kiedyś przymierzany był do pracy w naszym klubie. Najskuteczniejszym piłkarzem Trzcianki jest Michał Wawszczak, który strzelił cztery gole.

W zespole Unii nikt nie będzie musiał pauzować za kartki. Piłkarze bardzo chcą zdobyć trzy punkty i opuścić jedenaste miejsce w tabeli, które zajmują od czterech kolejek. Marcin Rogalski rozegra dziesiąte spotkanie w naszych barwach klubowych.

17 lipca 2005 roku piłkarze Unii podczas obozu przygotowawczego w Trzciance rozegrali kontrolne spotkanie z miejscowym Lubuszaninem. Wówczas janikowski zespół wygrał z gospodarzami 6:1 (3:1). Trzy bramki dla Unii zdobył Branko Rasić, a po jednej: Arkadiusz Krysiak, Asmane Ousseni Gnegne i Tomasz Bzdęga. Mecz ten z pewnością pamięta Marcin Piesik, który rozegrał wtedy pierwsze 45 minut.