Urodziny Filipa Jagielskiego

• autor: redakcja, 2010-10-30 00:07

Dzisiaj swoje 19. urodziny obchodzi Filip Jagielski. Ten wychowanek Unii urodził się 30 października 1991 roku w Inowrocławiu. Ma 180 centymetrów wzrostu i waży 72 kilogramy. Jego optymalną pozycją na boisku jest lewa pomoc. Popularny "Jagiel" w pierwszej drużynie w rozgrywkach ligowych zadebiutował w sezonie 2008/2009, kiedy to w rundzie wiosennej rozegrał minutę w Sosnowcu. Wówczas Unia zremisowała 0:0, a Filip zagrał z numerem "4". Na dobre w drugoligowym składzie zadomowił się w kolejnym sezonie, kiedy grał z numerem "16". Wtedy w 32. meczach na drugoligowych boiskach strzelił dwie bramki (wszyscy pamiętamy pierwszego gola z Bałtykiem, która była doskonałym prezentem na osiemnastkę). Z kolei drugi celny strzał do siatki Filip oddał we Wrocławiu w spotkaniu ze Ślęzą. Od tego sezonu Jagielski gra z numerem "7", a w trzeciej lidze rozegrał 12 razy przebywając na boisku 622 minut. Ujrzał też jedną żółtą kartkę. Łącznie w barwach Unii wystąpił w 44. ligowych spotkaniach strzelając dwie bramki.

Z okazji urodzin Filipowi życzymy wielu wspaniałych chwil w życiu prywatnym oraz wszelkiej pomyślności w piłkarskiej karierze, a także strzelenia bramki w zwycięskim meczu z Mieszkiem.