Powtórzyć wynik z letniego sparingu

• autor: redakcja, 2010-11-05 14:15

Już w najbliższą sobotę w Solcu Kujawskim janikowska Unia zmierzy się z miejscową imienniczką. Zapowiada się ciekawy pojedynek, gdyż obie drużyny są zagrożone spadkiem i sąsiadują w ligowej tabeli. Biało-niebiescy są jednak w korzystniejszej sytuacji, gdyż nad sobotnim rywalem mają sześć punktów przewagi. Niejednokrotnie jednak piłka nożna pokazywała, że jest to gra niespodzianek i nie zawsze wygrywa faworyt. Wszystkim w Janikowie marzy się powtórka wyniku z letniego sparingu. Przypomnijmy, że wówczas wygraliśmy 1:0, a bramkę strzelił testowany Tomasz Kociszewski.

Aby przeczytać całą zapowiedź kliknij na "więcej".

Klub Sportowy Unia Solec Kujawski
Rok założenia: 1924
Barwy: niebiesko-biało-czerwone
Sukces: gra w trzeciej lidze kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej (od obecnego sezonu)

Unia Solec Kujawski to beniaminek trzeciej ligi. W rozgrywkach tych piłkarze Darusza Porbesa, który w przeszłości miał prowadzić naszą Unię zajmują czternaste miejsce z dorobkiem dziewięciu punktów. Zawodncy z Solca Kujawskiego odnieśli dwa zwycięstwa, trzy remisy i osiem razy przegrywali. W ostatniej kolejce przegrali 0:1 z Victorią Koronowo. Nasza imienniczka zdobyła 12 bramek, a straciła ich 19. Najskuteczniejszymi strzelcami ekipy Porbesa są Michał Ciępiel, Łukasz Geruzel, Marcin Grzelak i Sebastian Mędlewski. Spośród tych zawodników naszym byłym piłkarzem jest Grzelak, a kilkakrotnie w Janikowie przymierzany był Mędlewski. Z kolei jeżeli chodzi o pozostałych graczy w kadrze niebiesko-biało-czerwonych, którzy kiedyś byli kandydatami do gry w naszym klubie to są nimi: Artur Gajewski, Przemysław Boldt i Adam Wiśniewski.

W zespole Unii za kartki pauzować będzie musiał Maciej Sirko. Natomiast jeżeli chodzi o jubileusze, to przed szansą 30. meczu ligowego w barwach Unii stanie Marcin Piesik, który kiedyś przymierzany był do drużyny z Solca Kujawskiego. Ponadto warto dodać, że Marcin Brzykcy w sezonie 2005/2006 i 2006/2007 reprezentował barwy naszego najbliższego rywala.

Lato 2010: Unia Solec Kujawski - Unia Janikowo 0:1 (Kociszewski - testowany)
Zima 2010: Unia Janikowo - Unia Solec Kujawski 3:1 (Nowosielski, Krzywcki, Mądrzejewski)
Lato 2009: Unia Janikowo - Unia Solec Kujawski 2:1 (Ślifirczyk, Lisiecki)

Dotychczas w ostatnich latach piłkarze obydwóch drużyn spotykali się w spotkaniach towarzyskich. Nasza drużyna w trzech meczach odniosła trzy zwycięstwa, w których strzeliła sześć goli, a straciła tylko dwa.