Po porażce z Unią Solec Kujawski

• autor: redakcja, 2010-11-08 12:51

Minęło już kilka dni od sobotniej porażki naszej drużyny z Unią Solec Kujawski. Przypomnijmy, że biało-niebiescy od dziesiątej minuty przegrywali 0:1, lecz po przepięknej bramce Filipa Jagielskiego i dwóch trafieniach Marcina Brzykcego na dwadzieścia minut do końca meczu prowadziliśmy 3:1. Ostatecznie jednak gospodarze niespodziewanie strzelili nam jeszcze cztery gole i zwyciężyli aż 5:3.

Gdybyśmy zdołali wygrać w Solcu Kujawskim to można powiedzieć, że lepiej być nie mogło. Opuścilibyśmy strefę spadkową wyprzedzając Chemika Bydgoszcz i Lubuszanina Trzcianka, a także odskoczyli zespołom niżej notowanym aż na dziewięć punktów. Niestety Unia Solec Kujawski przełamała passę dziewięciu meczów bez zwycięstwa pokonując naszą drużynę.

Z pewnością każdy kibic ostatni mecz będzie rozpamiętywał bardzo długo, ale musimy zapomnieć o niej jak najszybciej. W najbliższą sobotę o godzinie 12:00 nasi piłkarze zagrają ostatnie ligowe spotkanie w tym roku. Naszym przeciwnikiem będzie mistrz jesieni - Calisia Kalisz. Liga niejednokrotnie pokazała, ża każdy może wygrać z każdym. Wszyscy wierzymy w zwycięstwo biało-niebieskich i opuszczenie strefy spadkowej, a co za tym idzie spokojniejszej zimy. Sezon się jednak jeszcze nie skończył. Pozostało jeszcze szesnaście meczów, w tym jeden rundy jesiennej. Wszyscy wiemy, że zawsze pierwszy rok po spadku z ligi jest ciężki. Mamy bardzo młody zespół, który cały czas przechodzi proces zgrywania i już wkrótce powinien zacząć zdobywać punkty. Wszyscy fani Unii w to wierzą i są przekonani, że właśnie tak będzie.

Przejdźmy więc wszyscy w jak największej liczbie na Stadion Miejski przy ulicy Głównej 40 na mecz Unii z Calisią i pokażmy, że kibice w Janikowie mogą być dwunastym zawodnikiem podopiecznych Tomasza Mazurkiewicza.