Ostatni mecz rundy jesiennej

• autor: redakcja, 2010-11-12 17:00

Jeszcze niedawno czekaliśmy na rozpoczęcie sezonu i pierwszy ligowy mecz w Bydgoszczy z miejscowym Chemikiem. Natomiast już jutro biało-niebiescy rozegrają ostatnie spotkanie rundy jesiennej. Aby zakończyć tegoroczne rozgrywki w dobrych humorach musimy uporać się z liderem tabeli - Calisią Kalisz, która w poprzedniej kolejce zapewniła sobie zimowanie jako mistrz jesieni. Początek spotkania o godzinie dwunastej w Janikowie.

Aby przeczytać całość kliknij na "więcej".

Klub Piłkarski Calisia Kalisz
Rok założenia: 1937
Barwy: czerwono-biało-niebieskie
Sukcesy:
- 1/2 finału Pucharu Polski - 1955/1956
- 5. miejsce w starej II lidze - 1958/1959

Calisia Kalisz prowadzona jest przez grającego trenera Grzegorza Dziubka. Po czternastu kolejkach jest już pewna zimowania na fotelu lidera. Calisia ma 29 punktów, czyli czternaście więcej niż Unia. Zespół z Kalisza wygrał najwięcej spotkań w lidze - osiem, pięć zremisował i tylko jedno przegrał (najmniej w lidze razem z Victorią Koronowo). Gracze z Wielkopolski strzelili 27 goli, a stracili najmniej w rozgrywkach - 11. Najskuteczniejszym strzelcem podopiecznych Dziubka jest Błażej Ciesielski, który zdobył osiem bramek. Jutro przeciwko Unii na pewno nie zagrają: Damian Czech oraz Łukasz Wiącek (kartki) i Tomasz Frontczak (kontuzja).

Jutrzejszy mecz będzie szczególny dla trenera Tomasza Mazurkiewicza ponieważ po raz trzydziesty poprowadzi Unię w spotkaniu ligowym. Także trzydziesty mecz być może rozegra Marcin Piesik. Warto też dodać, że Dawid Kaniewski latem zasilił naszą drużynę przychodząc z Calisii Kalisz.

Unia jeszcze ani razy nie zagrała z Calisią Kalisz. Jednak warto dodać, że w pierwszych sezonach gry w starej trzeciej lidze nasi piłkarze rywalizowali z KKS Kalisz.