Decyzje kadrowe w Unii Janikowo

• autor: redakcja, 2011-01-10 19:45

Znamy już pierwsze decyzje kadrowe w naszym klubie. W rundzie wiosennej sezonu 2010/2011 w Unii grać nie będzie Dawid Kaniewski oraz wychowankowie: Piotr Bachanek, Krzysztof Lenckowski i Tomasz Polehojko. Przypomnijmy, że już w trakcie rundy jesiennej z treningów z pierwszą drużyną zrezygnował Radosław Kosicki. Wszyscy ci piłkarze do kadry trenera Tomasza Mazurkiewicza dołączyli przed obecnym sezonem.

Nikt z wyżej wymienionych zawodników nie trenował już dzisiaj z drużyną Unii. Zabrakło też Arkadiusza Dereżyńskiego, który jest chory. Łącznie trener miał do dyspozycji siedemnastu piłkarzy, w tym jednego gracza testowanego. Zajęcia odbywały się na hali.

Zawodnicy, którzy byli na pierwszym treningu:
Tomasz Wawrzyniak, Sebastian Hulisz, Tomasz Nowacki, Filip Jagielski, Przemysław Kędziora, Adam Lisiecki, Marcin Piesik, Maciej Sirko, Marcin Brzykcy, Marcin Zaleski, Marcin Rogalski, Paweł Klimek, Marcn Dworacki, Bartosz Wieczorek, Dawid Mieczkowski, Mariusz Gabrych i jeden testowany obrońca.

Informujemy też, że Unia rozegra sparing z imienniczką z Wapna. Termin tego meczu wyznaczony jest na 12. marca 2011 roku.

Aby przeczytać całość kliknij na "więcej".

Dawid Kaniewski do Unii przyszedł z Calisii Kalisz. Ten uniwersalny ofensywny pomocnik w barwach naszego klubu rozegrał 15 ligowych spotkań przebywając na boisku 1107 minut. Zdobył jedną bramkę w spotkaniu z Włocłavią Włocławek i zaliczył trzy asysty. Ujrzał także dwie żółte kartki. Grał z numerem "10" na koszulce.

Piotr Bachanek z pierwszą drużyną Unii żegna się już po raz drugi. Wcześniej w trakcie trwania rundy jesiennej sezonu 2007/2008 przeszedł do rezerw. Wówczas jednak nie zadebiutował pod okiem Artura Polehojko. Po kilku latach wrócił do Janikowa z Zootechnika Kołuda Wielka. W tym sezonie zagrał w 15 ligowych meczach (407 minut). Zdobył jedną bardzo ważną i piękną bramkę w spotkaniu z Nordenią Dopiewo, a także ujrzał trzy żółte kartki. Ponadto zagrał dwa razy w Pucharze Polski (160 minut), gdzie także jeden raz wpisał się na listę strzelców (mecz z Szubinianką). Grał jako lewoskrzydłowy, ofensywny pomocnik, a także napastnik. Miał numer "8" na koszulce.

Krzysztof Lenckowski to wychowanek Unii, który do Janikowa wrócił z juniorów Zawiszy Bydgoszcz. Zagrał w jednym ligowym meczu (jedna minuta). Ponadto wystąpił dwa razy w spotkaniach pucharowych (160 minut). Ten obrońca grał z numerem "16".

Tomasz Polehojko, podobnie jak Bachanek po raz drugi żegna się z pierwszą drużyną Unii. Pierwszy raz odchodził po rundzie jesiennej sezonu 2008/2009 do Gopła Kruszwica. U trenera Zbigniewa Kieżuna jednak nie zagrał ani minuty. Podobnie było teraz, kiedy znów został włączony do kadry po pobycie w juniorach naszego klubu. Wystąpił za to dwa razy w pucharowych spotkaniach (135 minut i jedna żółta kartka). Grał z numerem "3".

Wszystkim odchodzącym piłkarzom dziękujemy za reprezentowanie barw MLKS Unia Janikowo i życzymy wszelkiej pomyślności w dalszej przygodzie z piłką nożną.