Marcin Brzykcy zawodnikiem Lechii

• autor: redakcja, 2011-02-01 13:40

Marcin Brzykcy po półtorarocznej grze w Unii Janikowo przeniósł się do Lechii Zielona Góra. Nowy klub prawego obrońcy zajmuje przedostatnie miejsce w drugiej lidze zachodniej.

- Dziękuję kibicom za półtora roku, które spędziłem w barwach Unii. Zawsze będę ten klub darzył sentymentem i mam nadzieję, że jeszcze kiedyś będę grał z herbem Unii na piersi. Trzymam kciuki za chłopaków w nadchodzącej rundzie i życzę powodzenia - powiedział specjalnie dla naszego serwisu Marcin Brzykcy chwilę po podpisaniu kontraktu z Lechią.

Marcin Brzykcy zawodnikiem Unii został przed sezonem 2009/2010 przychodząc ze Zdroju Ciechocinek. Wówczas trenerem naszej drużyny był Zbigniew Kieżun, a popularny "Bzyku" stał się podstawowym piłkarzem w jego zespole. W drugoligowej Unii Brzykcy rozegrał 31 spotkań (2451 minut). Został ukarany dziewięcioma żółtymi kartkami. Strzelił dwie bramki (z Elaną Toruń i właśnie z Lechią). Natomiast w trzeciej lidze Brzykcy wystąpił w 14. meczach (1260 minut). Ujrzał pięć żółtych kartek. Trzykrotnie wpisywał się na listę strzelców (z Chemikiem Bydgoszcz i dwa razy z Unią Solec Kujawski). Przez cały okres gry w Unii brał udział także w spotkaniach pucharowych (trzy mecze). Łącznie Marcin wystąpił w 45. ligowych pojedynkach, w których zdobył pięć goli (wszystkie główką po stałym fragmencie gry). W obecnym sezonie w jednym ze spotkań pełnił funkcję kapitana drużyny. Grał z numerem "17" na koszulce.

Marcinowi dziękujemy za reprezentowanie naszych barw, a także życzymy wszelkiej pomyślności w dalszej karierze piłkarskiej.