Sparing: Nielba - Unia 3:1

• autor: redakcja, 2011-02-05 15:39

Porażka po dobrej grze

Kolejnej sparingowej porażki doznali piłkarze Unii Janikowo. Nielba Wągrowiec wygrała 3:1 (2:1) mimo dobrej gry naszej drużyny. Prowadzenie dla biało-niebieskich zdobył Paweł Klimek strzałem główką po precyzyjnym dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Jednak po bramkach Dragana Jakovljevica, Rafała Leśniewskiego i Falla Mouhamadou musieliśmy uznać wyższość gospodarzy.

NIELBA WĄGROWIEC - UNIA JANIKOWO 3:1 (2:1)

0:1 - 36' Paweł Klimek
1:1 - 40' Dragan Jakovljević
2:1 - 45+1' Rafał Leśniewski
3:1 - 62' Fall Mouhamadou

NIELBA: Wosicki – Ignasiński, Poznański, Fall Mouhamadou, Bartkowiak, Figaszewski, Klawiński, Gryszczyński, Pietrowski, Jakovljevic, Leśniewski. Ponadto zagrali: Luboński, Straszewski, Spławski, Loliga, Tomczak, Mikołajczak, Waszak.

UNIA: Piesik (46' zawodnik testowany IV) - Lisiecki, Nowacki (56' Wawrzyniak), Dworacki, zawodnik testowany II (74' Zaleski) - zawodnik testowany III (81' zawodnik testowany I), Dereżyński (65' zawodnik testowany VII) - Gabrych (46' Sirko), zawodnik testowany VII (46' Hulisz), Jagielski (64' Wieczorek) - Klimek (70' Gabrych).

Trener miał do dyspozycji osiemnastu zawodników w tym pięciu testowanych. Z tych, którzy grali z Zawiszą zabrakło Michała Góralskiego ze względów prywatnych, a także zawodników testowanych oznaczonych symbolem V i VIII. Niewykluczone, że w poniedziałek do Janikowa przyjadą kolejni gracze, którzy kandydują do gry w Unii.

Pomeczowa wypowiedź trenera Tomasza Mazurkiewicza:
- Zagraliśmy o wiele lepiej niż z Zawiszą. Podjęliśmy równorzędną walkę z wielkopolskim drugoligowcem. W porównaniu z poprzednim sparingiem prezentowaliśmy się lepiej w defensywie oraz stworzyliśmy kilka ciekawych akcji w ataku. Zawodnicy testowani pokazali się z dobrej strony. W dalszym ciągu szukamy środkowego obrońcy.

Zdjęcie pochodzi z oficjalnej strony Nielby Wągrowiec.

Szczegółowy opis spotkania w rozszerzeniu.

Pierwsza połowa meczu była wyrównana z lekkim wskazaniem na Unię. To właśnie nasi piłkarze stworzyli sobie więcej sytuacji strzeleckich i częściej utrzymywali się przy piłce. Prowadzenie dla biało-niebieskich mógł zdobyć Mariusz Gabrych, ale w doskonałej sytuacji z szesnastu metrów posłał piłkę tuż obok okienka bramki gospodarzy. Kolejnie dwa bardzo groźne strzały z dalekiej odległości oddał Paweł Klimek. Najlepszy strzelec Unii musiał jednak uznać wyższość bramkarza Nielby - Jacka Wosickiego. W 36. minucie meczu z rzutu wolnego z prawej strony boiska precyzyjnie dośrodkował zawodnik testowany III, a piękną główką popisał się wspomniany wcześniej Klimek i wygrywaliśmy. Od tego momentu wielkopolska drużyna za wszelką cenę chciała jak najszybciej wyrównać. Udało jej się to cztery minuty po wznowieniu gry. Piłka przeszła środkowych obrońców naszej drużyny, a Dragan Jakovljević znalazł się w sytuacji sam na sam z Marcinem Piesikiem pokonując go. Wydawało się, że do przerwy będziemy mieć remis, ale stało się inaczej. W pierwszej minucie doliczonego czasu Nielba przeprowadziła akcję prawą stroną, piłka została dośrodkowana po ziemi w kierunku naszej bramki, minęła bramkarza, a dobrze ustawiony Rafał Leśniewski trafił do pustej bramki. Unia mogła jeszcze wyrównać. Po wrzutce z rzutu rożnego nieczysty strzał główką oddał Marcin Dworacki.

Po przerwie w składzie Unii doszło do kilku zmian. Grający w pierwszej połowie jako prawy obrońca - Adam Lisiecki sprawdzany był na prawym skrzydle, a później jako środkowy obrońca. Spisał się dobrze i grał bardzo pewnie. Mimo to, gra była zupełnie inna. Obie drużyny stworzyły sobie mniej sytuacji podbramkowych. Jako pierwsza zaatakowała Nielba, która po rzucie rożnym zdobyła bramkę na 3:1 po główce Falla Mouhamadou (62'). Później także było niebezpiecznie pod naszą bramką, ale dwa razy skutecznymi interwencjami popisał się testowany bramkarz. Swoje szanse na zdobycie kolejnych goli miała też Unia. Po kornerze minimalnie niecelną główką zagroził Bartosz Wieczorek, a drugiego gola mógł strzelić Klimek.

Kolejny sparing Unia rozegra w piątek o godzinie dwudziestej także we Wągrowcu, gdzie naszym przeciwnikiem będzie Luboński FC. Pierwotnie mecze ten planowany był na sobotę.