dzisiaj: 896, wczoraj: 12002

Michał Chmielecki przechodzi do Unii Janikowo

• autor: redakcja, 2011-02-16 22:49

Wszystko wskazuje na to, że zaczyna się proces wzmocnień drużyny trenera Tomasza Mazurkiewicza. Z naszym klubem dogadał się Michał Chmielecki i wkrótce powinien zostać zawodnikiem MLKS Unia Janikowo. Komunikat w tej sprawie widnieje już na oficjalnej stronie SKS Unia Swarzędz - dotychczasowego klubu tego środkowego pomocnika.

Aby przeczytać całość kliknij na "więcej".

Michał Chmielecki urodził się 14. stycznia 1984 roku w Poznaniu. Ma 172 centymetrów wzrostu i waży 65 kilogramów. Ten środkowy pomocnik jest wychowankiem Lecha Poznań. W popularnym Kolejorzu grał w juniorach, a także w zespole rezerw. Z drugą drużyną obecnego mistrza Polski rozegrał mecz w Janikowie przeciwko Unii w sezonie 2004/2005. W kolejnym sezonie Chmielecki grał w dwóch klubach: jesienią w Polonii Nowy Tomyśl, a wiosną w Sokole Kleczew. Kolejne półtora roku spędził w Turze Turek, z którym wywalczył awans do obecnej pierwszej ligi. Na zapleczu Ekstraklasy w barwach wielkopolskiej drużyny zagrał tylko pięć meczy, a rundę wiosenną sezonu 2007/2008 grał jako piłkarz Olimpii Elbląg. Podczas tego półrocza był podstawowym zawodnikiem (14 spotkań i 2 gole w starej trzeciej lidze). Kolejny rok także spędził w Elblągu rozgrywając 27 pojedynków, w tym 26 w pierwszym składzie (4 strzelone bramki i awans do drugiej ligi wschodniej). W rundzie jesiennej minionego sezonu ponownie stał się piłkarzem Sokoła Kleczew, a wiosną grał już w Unii Swarzędz (10 spotkań). Obecny sezon rozpoczął w barwach klubu ze Swarzędza, gdzie był podstawowym zawodnikiem rozgrywając 14 meczy (986 minut; 1 gol; 3 żółte kartki). Ponadto wystąpił w trzech meczach pucharowych, gdzie także jeden wpisał się na listę strzelców. Przypomnijmy też, że Chmielecki zagrał 66 minut w spotkaniu Swarzędza z Janikowem, w którym przegraliśmy 0:2.

Zawodnik ten brał udział w dotychczasowych sparingach naszej drużyny i prezentował się w nich bardzo dobrze. Praktycznie był liderem środka pola i jeżeli utrzyma obecną formę to powinien być solidnym wzmocnieniem Unii przed bardzo ważną rundą wiosenną.

Michała witamy w MLKS Unia Janikowo i życzymy wielu sukcesów podczas gry w naszym klubie.