Kolejni byli Unici rozpoczynają wiosnę

• autor: redakcja, 2011-03-04 06:29

Tydzień temu rozgrywki wznowiła piłkarska Ekstraklasa. Wówczas wspomnieliśmy o byłych piłkarzach Unii, którzy obecnie grają w najlepszej polskiej lidze. Dzisiaj przewidywany jest start rundy wiosennej dwóch ostatnich lig lepszych od tych, w której obecnie gra nasz klub. Chodzi tutaj o ligę pierwszą, a także drugą, która dzielona jest na zachodnią i wschodnią. Tam też grają zawodnicy, którzy w przeszłości reprezentowali MLKS Unia Janikowo.

Aby przeczytać całość kliknij na "więcej".

W Dolcanie Ząbki o utrzymanie się wśród pierwszoligowców walczyć będzie wychowanek naszego klubu - Tomasz Ciesielski, a także były piłkarz - Piotr Bazler. W KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, który prowadzony jest przez trenera Czesława Jakołcewicza od zimy gra Piotr Nowosielski i Tomasz Bzdęga. Barwy MKS Kluczbork reprezentuje Michał Glanowski. Natomiast zawodnikiem Sandecji Nowy Sącz jest niejaki Damian Staniszewski.

Teraz przyjrzyjmy się drugiej lidze zachodniej. W Olimpii Grudziądz kontrakt tej zimy podpisał Michał Wróbel. Gra tam też Piotr Ruszkul. Wielu byłych zawodników Unii jest też w kadrze Zawiszy Bydgoszcz: Tomasz Warczachowski, Paweł Ettinger, Damian Cuper, Marcin Tarnowski i Łukasz Ślifirczyk. Zawodnikiem Chojniczanki Chojnice jest Aleksandar Atanacković. W Elanie Toruń grają: Adam Młodzieniak i Paweł Mądrzejewski. Piłkarzem Bałtyku Gdynia niedawno został Marcin Dettlaff. Nowym graczem Nielby Wągrowiec jest Jakub Poznański. Trenerem Tura Turek jest Sławomir Suchomski, który sprowadził Filipa Marciniaka. Jak wszyscy wiemy Unię na Lechię Zielona Góra zamienił Marcin Brzykcy.

Na wschodzie Polski z pewnością jest mniej byłych piłkarzy Unii. Do Wisły Płock przyszedł Arkadiusz Żaglewski. Bramkarzem OKS Brzesko jest Dawid Mieczkowski, który z Janikowa odszedł tej zimy. Krzysztof Filipek jest ulubieńcem olsztyńskim kibiców OKS. Natomiast barwy GLKS Nadarzyn reprezentuje Rafał Cegliński. Z kolei Krzysztof Kuźmińczuk gra w Starcie Otwock.

Pozostali piłkarze, którzy kiedyś związani byli z Unią grają w niższych ligach, albo zakończyli już karierę. Niektórzy są też zawodnikami klubów zagranicznych.