ogółem: 51 969 683

Sparing: Unia - Unia Wapno 4:0

• autor: redakcja, 2011-03-12 14:24

Pewna wygrana w ostatnim sparingu

Piłkarze Unii Janikowo nie dali szans piątoligowej Unii Wapno wygrywając 4:0 (1:0). Jedyną bramkę w pierwszej połowie zdobył dzisiejszy solenizant - Paweł Klimek. Po przerwie do siatki rywali strzelili jeszcze: Adam Lisiecki, Mariusz Gabrych i Filip Jagielski. Warto dodać, że goście ani razu nie zagrozili naszej bramce, a co za tym idzie nie oddali żadnego strzału.

UNIA JANIKOWO - UNIA WAPNO 4:0 (1:0)

1:0 - 2' Paweł Klimek
2:0 - 48' Adam Lisiecki
3:0 - 76' Mariusz Gabrych
4:0 - 82' Filip Jagielski

UNIA: Piesik (46' Bihun) - Lisiecki (67' Gabrych), Nowacki, Dworacki (58' Sirko), Góralski (57' Wawrzyniak) - Dereżyński (67' Wiśniewski), Chmielecki (73' Kanik) - Gabrych (46' Kamiński), Wiśniewski (46' zawodnik testowany), Kanik (46' Jagielski) - Klimek (58' Wieczorek).

Więcej informacji w rozwinięciu...
W galerii zdjęć znajduje się fotorelacja ze sparingu.

W zespole Unii zagrało dziś osiemnastu zawodników. Zabrakło tylko kontuzjowanych, czyli: Sebastiana Hulisza, Marcina Zaleskiego i mającego zostać naszym piłkarzem Arkadiusza Mokrzyckiego.

Już w 2' Unia objęła prowadzenie. Arkadiusz Dereżyński dograł do Adama Lisieckiego, który dośrodkował z prawej strony, a obrońca odbił piłkę, która trafiła w poprzeczkę. Najlepszym sprytem popisał się Paweł Klimek strzelając do bramki główką z najbliższej odległości. Następnie z zza pola karnego silnie uderzał Mariusz Gabrych, ale górą okazał się bramkarz parując piłkę na rzut rożny. W 15' Gabrych znów mógł trafić do siatki. Minął bramkarza i mając przed sobą pustą bramkę z lekkiego kąta przestrzelił nad poprzeczką. Kolejnie Klimek obsłużył Dereżyńskiego, a ten będąc tylko przed bramkarzem przegrał z nim pojedynek. W 30' faulowany na dwudziestym metrze był Adam Wiśniewski. Michał Chmielecki z rzutu wolnego trafił nad bramką. Dwie minuty później Radosław Kanik uruchomił Klimka, który w polu karnym uderzył za lekko i piłkę miał golkiper przyjezdnych. Następnie oddaliśmy trzy strzały z daleka: obroniony Michała Góralskiego i niecelne Lisieckiego.

Druga połowa także rozpoczęła się od bramki dla Unii. Po aucie prawą stroną, Oskar Kamiński minął kilku rywali i dograł w pole karne do Lisieckiego, który strzałem w krótki słupek zdobył gola. Chwilę potem znów było groźne. Dereżyński na lewo zagrał Filipowi Jagielskiemu, ale uderzył on nad bramką. Następnie Lisiecki idealnie obsłużył Bartosza Wieczorka, który w sytuacji sam na sam trafił po ziemi obok lewego słupka. Kolejnie Gabrych uderzył zza szesnastki, ale wybronił bramkarz. 3:0 było w 76'. Wiśniewski uruchomił Wieczorka, ten wszedł w pole karne i wystawił piłkę Gabrychowi, któremu nie pozostało nic innego jak celnie trafić do siatki. Trzy minuty później Jagielski uderzył obok bramki, ale co uciecze to się nie odwlecze... W 82' Tomasz Wawrzyniak prostopadle podał po lewej stronie boiska do wychodzącego Jagielskiego, który po długi słupku ustalił wynik meczu. Mógłby być on jeszcze wyższy, ale ten sam zawodnik po dobrej akcji trafił wprost w bramkarza.

Zdjęcie widniejące w newsie wykonał Mateusz Andrzejewski.