Unia finalizuje transfery

• autor: redakcja, 2011-03-17 20:45

Kilka tygodni temu pierwszym nowym zawodnikiem naszego klubu, o czym pisaliśmy został Michał Chmielecki. Dzisiaj Unia sfinalizowała kolejne transfery mające być wzmocnieniem trzecioligowej drużyny. Do dyspozycji trenera Tomasza Mazurkiewicza będą także: Marek Bihun, Michał Góralski, Oskar Kamiński, Radosław Kanik, Adam Wiśniewski, Arkadiusz Mokrzycki.

Aby poznać sylwetki nowych zawodników Unii kliknij na "więcej".

Marek Bihun urodził się 4. listopada 1988 roku w Borucinie. Ma 190 centymetrów wzorstu i waży 82 kilogramy. Jest bramkarzem. Grał w takich klubach jak: Hubertus Bały Bór (juniorzy), MSP Szamotuły (juniorzy), Łada Biłograj, MKS Oława, Wulkan/MKS Oława, MKS Oława, Astra Ustronie Morskie i Mieszko Gniezno. W ostatnim klubie spędził rundę jesienną obecnego sezonu rozgrywając trzynaście spotkań w trzeciej lidze kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej. W meczach tych spędził na boisku 1170 minut, co oznacza, że wszystkie pojedynki były rozegrane w pełnym wymiarze czasowym. Został ukarany jedną żółtą kartką. Natomiast jeżeli chodzi o konto bramkowe, to Bihun wpuścił 25 goli. Warto też dodać, że jesienią zagrał w spotkaniu Mieszka z naszą Unią, kiedy to wygraliśmy 1:0, a pokonał go Paweł Klimek. Zimą był testowany w Stali Stalowa Wola oraz w Ruchu Chorzów.

Michał Góralski urodził się 12. marca 1982 roku w Gnieźnie. Mierzy 187 centymetrów przy wadze 78 kilogramów. Jest uniwersalnym zawodnikiem, gdyż może grać jako lewy i środkowy obrońca, a także defensywny pomocnik. Co ciekawe, jesienią w barwach Mieszka Gniezno przeciwko Unii wystąpił na pozycji napastnika. Góralski od sezonu 2008/2009 reprezentuje barwy właśnie tego wielkopolskiego klubu. Poniżej prezentujemy występy nowego piłkarza Unii w barwach Mieszka w rozgrywkach nowej trzeciej ligi:
- 2008/2009: 10 spotkań (714 minut), 1 żółta kartka
- 2009/2010: 10 spotkań (809 minut), 4 gole, 1 żółta i 1 czerwona kartka
- 2010/2011: 13 spotkań (1127 minut), 2 gole, 3 żółte kartki
Góralski jest wychowankiem Mieszka. Grał też w Sokole Kleczew, ponownie w Mieszku, Dębie Barcin oraz ostatnio w Gnieźnie.

Oskar Kamiński w Janikowie pojawił się najpóźniej spośród wszystkich nowych piłkarzy. Urodził on się 16. marca 1989 roku w Golubiu-Dobrzyń. Ma 175 centymetrów wzrostu i waży 70 kilogramów. Może grać jako boczny obrońca lub pomocnik. Jest wychowankiem Drwęcy Golub-Dobrzyń, w której grał w juniorach. W zespole młodzieżowym występował także w Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski. Sezon 2006/2007 grał w Lechu Rypin. Kolejnie reprezentował barwy Promienia Kowalewo Pomorskie. Rundę wiosenną sezonu 2008/2009 spędził w Czarnych Żagań (pięć meczy w drugiej lidze - dwa gole w barażach). Kolejny sezon grał w dwóch klubach: Arka Nowa Sól (trzy mecze w trzeciej lidze) i Mieszko Gniezno (23 mecze w trzeciej lidze i jeden gol). Natomiast ostatnio był zawodnikiem Tura Turek. Tam zagrał pięć spotkań w drugiej lidze (258 minut) i zdobył jedną bramkę oraz ujrzał żółtą kartkę.

Radosław Kanik urodził się 18. lutego 1989 roku w Bydgoszczy. Ma 176 centymetrów wzrostu, waży 73 kilogramów. Na boisku może występować na pozycji bocznego obrońcy lub pomocnika. Jest wychowankiem Zawiszy Bydgoszcz. W sezonie 2008/2009 wystąpił w ośmiu spotkaniach drugiej ligi zachodniej, w których strzelił dwie bramki. Kolejny sezon w jego wykonaniu to dwa mecze w drugiej lidze i sześć w trzeciej gdzie strzelił jedną bramkę, ale już w barwach Victorii Koronowo. W obecnym sezonie był w szerokiej kadrze Zawiszy, ale nie zagrał ani jednego meczu.

Adam Wiśniewski urodzony 29. listopada 1986roku  w Bydgoszczy gra na pozycji środkowego pomocnika. Ma 176 centymetrów wzrostu i waży 80 kilogramów. Karierę piłkarską rozpoczynał w Zawiszy Bydgoszcz. W Unii, gdy trenerem był Zbigniew Kieżun był na testach, ale ostatecznie nie został naszym zawodnikiem. Przez ostatnie sezony jest piłkarzem Unii Solec Kujawski. W trzeciej lidze w barwach tego klubu rozegrał dziesięć spotkań (691 minut) i zdobył trzy bramki (w tym dwie strzelił Dawidowi Mieczkowskiemu w meczu z Unią). Ponadto ujrzał jedną żółtą kartkę.

Arkadiusz Mokrzycki urodził się 5. lipca 1988 roku. Miastem, w którym przyszedł na świat jest Koszalin. Ma 174 centymetry wzrostu i waży 72 kilogramy. Może grać jako skrzydłowy, a także napastnik. Jest wychowankiem Gwardii Koszalin (juniorzy). Grał też w MSP Szamotuły (juniorzy). W piłce nożnej seniorskiej zadebiutował w Sparcie Oborniki. Sezon 2007/2008 spędził w Zagłębiu Lubin, gdzie zagrał sześć meczy w Młodej Ekstraklasie. Kolejnie grał w Gryfie Słupsk (dziewięć meczów w trzeciej lidze). Ostatnio występował w Mieszku Gniezno, gdzie w sezonie 2009/2010 zagrał 28 spotkań i strzelił pięć goli, a w obecnym sezonie zagrał 12 razy (931 minut). Ujrzał siedem żółtych i dwie czerwone kartki.

Szczegółowe informacje na temat tych zawodników będzie można zobaczyć w dziale KADRA.

Warto też dodać, że ostatecznie zawodnikiem Unii nie zostanie testowany w sparingu z Unią Wapno napastnik.

Wszystkich nowych piłkarzy witamy w Janikowie i życzymy wielu sukcesów w barwach naszego klubu.