Podsumowanie zimowych transferów

• autor: redakcja, 2011-03-17 20:52

Powoli kończy się czas zimowych przygotowań do piłkarskiej wiosny. Przez ten długi okres pracowali nie tylko piłkarze, ale i działacze, którzy przeprowadzali transfery. Nie inaczej było też w naszym klubie. Tej zimy z drużyny Unii odeszło dziewięciu zawodników. W ich miejsce zatrudniono siedmiu nowych, którzy mają wnieść nową jakość do zespołu prowadzonego przez trenera Tomasza Mazurkiewicza.

Klikając na "więcej" przeczytasz szczegółowe podsumowanie zimowych transferów.

O D E S Z L I
Z Unii odeszło dziewięciu zawodników, z czego aż ośmiu tych, którzy przyszli do naszego klubu przed obecnym sezonem. Z pewnością największym osłabieniem biało-niebieskich jest strata kapitana drużyny - Marcina Rogalskiego, który ze względu na kontuzję zmuszony był do zakończenia piłkarskiej kariery. W szeregach Unii wiosną zabraknie też Marcina Brzykcego. Prawy obrońca, który w tym sezonie zdobył dla nas trzy bramki został zawodnikiem drugoligowej Lechii Zielona Góra. Janikowo opuścił też bramkarz Dawid Mieczkowski. W trzech ostatnich meczach rundy jesiennej był on podstawowym golkiperem, a teraz będzie walczył o miejsce między słupkami OKS Brzesko. Nasz klub zrezygnował natomiast z usług Dawida Kaniewskiego, który będzie grał w Orle Międzyrzecz. Przez jakiś czas był on testowany przez zielonogórską Lechię, ale nie zyskał w niej uznania i nadal szuka klubu. W Unii nie zobaczymy już też Piotra Bachanka, który jest naszym wychowankiem i ma grać w Gople Kruszwica. Pozostali piłkarze, którzy odeszli z pierwszej drużyny także pierwsze kroki stawiali w naszym klubie, ale w trzeciej lidze byli tylko uzupełnieniem składu, gdyż łącznie zagrali przez cztery minuty. Chodzi tutaj o Przemysława Kędziorę (juniorzy), Krzysztofa Lenckowskiego (Burza Nowa Wieś Wielka), Tomasza Polehojko (Kujawianka Strzelno) i Radosława Kosickiego (juniorzy).

P R Z Y S Z L I
Unia Janikowo ma siedmiu nowych zawodników. Są to piłkarze, którzy mają wnieść nową jakość do zespołu. Jeżeli utrzymanie ma dać nam osłabienie ligowych rywali, to możemy być spokojni. Nowym bramkarzem biało-niebieskich został Marek Bihun z Mieszka Gniezno. Z tego klubu do Unii trafił też Michał Góralski, który może grać w obronie i pomocy, a także skrzydłowy lub napastnik, czyli Arkadiusz Mokrzycki. Do biało-niebieskich doszedł też Adam Wiśniewski z Unii Solec Kujawski. Jako pierwszy kontrakt z naszym klubem podpisał zawodnik z Unii Swarzędz - Michał Chmielecki. Obaj są środkowymi pomocnikami i mają być silnymi punktami zespołu trenera Tomasza Mazurkiewicza. Łącznie nasz klub pozyskał pięciu graczy, którzy jesienią rywalizowali z Unią. Ponadto wypożyczyliśmy z drugoligowego Zawiszy Bydgoszcz Radosława Kanika, który jest obrońcą lub pomocnikiem. Unitą został także były piłkarz Tura Turek - Oskar Kamiński grający na bokach obrony i pomocy.