ogółem: 28 954 940

Unia - Chemik 2:2

• autor: redakcja, 2011-03-19 15:35

Osłabiony Chemik urwał punkty Unii!

Po ogromnej przewadze Unii, mecz zakończył się remisem 2:2 (0:0). Nasi zawodnicy objęli prowadzenie w 51' po golu Adama Wiśniewskiego. W 66' piłkarze Chemika zmuszeni byli grać w dziesięciu, gdyż czerwoną kartkę ujrzał Jordan Bednarek. Kara dla gości i fakt, iż do tego momentu nie stworzyli żadnego zagrożenia musiała oznaczać, że Unia wygra to spotkanie. Niestety stało się inaczej. W 72' Adam Kacprzak wykorzystał gapiostwo naszych obrońców i zdobył wyrównującego gola. Gospodarze nie podłamali się i nadal stwarzali sobie sytuacje. W 81' Oskar Kamiński uderzał, a piłkę zmierzającą do bramki próbował wybić Bartosz Rudziński i znalazła się ona w siatce. Szkoda tylko, że biało-niebiescy nie potrafili utrzymać tego prowadzenia. Na dwie minuty do końca regulaminowego czasu Dawid Retlewski bezpośrednio z rzutu rożnego pokonał próbującego interweniować Marcina Piesika.

UNIA JANIKOWO - CHEMIK BYDGOSZCZ 2:2 (0:0)

1:0 - 51' Adam Wiśniewski
1:1 - 72' Adam Kacprzak
2:1 - 81' Bartosz Rudziński (samobójcza)
2:2 - 88' Dawid Retlewski (rzut rożny)

UNIA: Piesik - Lisiecki, Nowacki, Dworacki, Góralski - Dereżyński, Chmielecki - Kanik (76' Kamiński), Wiśniewski, Jagielski (46' Wieczorek) - Gabrych.

Rezerwowi, którzy nie zagrali: Bihun, Wawrzyniak, Sirko, Zaleski.

CHEMIK: Ostrowski - Szeremet, Rudziński, Paczkowski, Wrzos (64' Grodzki) - Kacprzak, Bednarek (66'), Witucki (69' Jaworski), Spychała (85' Florek) - Katerla, Kacprzak. (51' Retlewski).

Rezerwowi, którzy nie zagrali: Poraziński, Jarzembowski, Kot.

Sędziowie z Poznania:
Główny - Michał Leśniewski
Asystent I - Piotr Rychły
Asystent II - Olga Pietrzykowska
Techniczny - Łukasz Chłopek

Opis spotkania znajduje się w rozwinięciu...

W zespole Unii zabrakło pauzującego za kartki Arkadiusza Mokrzyckiego i chorego Pawła Klimka, a także powracającego po kontuzji Sebastiana Hulisza.

Najciekawsze akcje meczu:

10' Michał Chmielecki dograł do Adama Wiśniewskiego, który uderzył nie tą nogą co powinien. Z lewej nogi posłał piłkę fatalnie obok bramki z odległości osiemnastu metrów.
12' Chmielecki podał do Mariusza Gabrycha, który uderzył w boczną siatkę.
13' Gabrych odzyskał piłkę, po czym podał do Filipa Jagielskiego wzdłuż linii bramkowej. Jagielski uderzeniem z pięciu metrów pod poprzeczkę strzelił gola, ale jak się okazało podanie Gabrycha opuściło już plac gry.
21' Rzut wolny dla Chemika z dalekiej odległości. Marcin Piesik instynktownie odbił piłkę, po czym było groźnie.
33' Chmielecki dośrodkował z wolnego z prawej strony, a Marcin Dworacki głową uderzył na bramkę. Piłkę chwycił Dominik Ostrowski.
38' Gabrych w polu karnym z kąta uderzył na bramkę i piłka wyszła na rzut rożny. Po rogu wybili obrońcy, a Wiśniewski z dwudziestu metrów uderzył bardzo niecelnie.
43' Żółtą kartką ukarany został Tomasz Nowacki za faul przed narożnikiem pola karnego. Piesik wybronił strzał z wolnego na rzut rożny, po którym goście niecelnie uderzyli z główki.
44' Wiśniewski uderzył zza pola karnego, a strzał wybronił bramkarz.
45' Gabrych odzyskał piłkę od bramkarza, po czym dograł do Jagielskiego, który nie trafił czysto w futbolówkę.
45+1' Dośrodkowanie z rzutu rożnego Chmieleckiego, po którym Michał Góralski z główki uderzył nad bramką.

Pierwsza połowa bezapelacyjnie należała do Unii. To właśnie nasi zawodnicy częściej utrzymywali się przy piłce i stworzyli sobie kilka ładnych i ciekawych akcji. W przerwie trener naszej drużyny zmienił Jagielskiego, a wprowadził Bartosza Wieczorka. Wówczas dotychczasowy napastnik - Gabrych przeszedł na pozycję prawego pomocnika.

46' Wolny dla Chemika po prawej stronie, przy narożniku pola karnego. Piłkę wypiąstkował Piesik, a po zamieszaniu podbramkowym jeden z zawodników gości z jedenastu metrów uderzył w słupek!
48' Dawid Wrzos został ukarany żółtą kartką za utrudnianie Gabrychowi przy wybiciu piłki z autu.
51' Lisiecki z przy samej linii autowej na wysokości własnego pola karnego wybił piłkę z rzutu wolnego w kierunku bramki Chemika. Piłka przeszła nad jednym z obrońców drużyny przyjezdnej i dobiegł do niej Wiśniewski, który mając przed sobą tylko bramkarza podciął ją technicznie będąc już w polu karnym i zdobył pierwszą bramkę dla Unii - 1:0!
52' Bardzo aktywny Gabrych minął jednego z zawodników i silnie uderzył z osiemnastu metrów. Piłkę wybronił bramkarz gości. W następnej akcji Jordan Bednarek został ukarany żółtą kartką.
57' Chmielecki na krótką rozegrał rzut rożny z Adamem Lisieckim, który chciał dośrodkować w pole karne, a piłka zatrzymała się na poprzeczce! Później za faul na Góralskim Bartosz Rudziński ujrzał żółtą kartkę.
58' Gabrych rajdem minął piłkarza Chemika i wszedł w pole karne, wystawił piłkę lepiej ustawionemu koledze, ale obrońca wybił na róg. Z rożnego znów Chmielecki krótko podał do Lisieckiego, który silnie i niecelnie uderzył na bramkę.
61' Gabrych wychodził na czystą pozycję, ale wślizgiem od tyłu zaatakował go Wrzos. Zawodnik ten powinien otrzymać drugą żółtą kartkę i opuścić boisko, ale sędzia zarządził tylko rzut wolny dla Unii.
64' Wolny dla Chemika Bydgoszcz - piłka nad bramką.
66' Faulowany był Piesik, po czym doszło do przepychanek Góralskiego z Bednarkiem. Obaj zawodnicy otrzymali za to żółte kartki, a gracz Chemika ze względu na to, że miał już wcześniej kartkę musiał opuścić boisko z powodu czerwonego kartonika.
72' Na boisku w jednym ze strać ucierpiał Wiśniewski i leżał. Gra nie została przerwana, a jeden z zawodników z Chemika ucierpiał w starciu z Nowackim. Sędzia wskazał na rzut wolny dla gości. Zawodnika Chemika uruchomił (na szybko, pięć metrów bliżej niż było przewinienie) na lewej stronie Adama Kacprzaka, za którym nie zdążył Lisiecki. Kacprzak będąc już w polu karnym z okolic pięciu metrów z delikatnego kąta po ziemi wyrównał wynik na 1:1.
74' Gabrych wystawił piłkę Chmieleckiemu, który uderzył z szesnastu metrów, a strzał zablokował Michał Szeremet.
75' Ręka Gabrycha, Szeremet z wolnego, ale wybronił Piesik.
81' Wiśniewski grał dziś z wielkim zaangażowaniem. Na szesnastym metrze odebrał piłkę zawodnikowi gości, po czym dograł prostopadle Oskarowi Kamińskiemu, który przyjął piłkę będąc już w polu karnym i zszedł do linii końcowej i uderzył. Następnie futbolówkę zmierzającą do bramki zatrzymać chciał Rudziński, ale po jego niefortunnej interwencji wpadła do ona siatki - 2:1.
84' Strzał Chemika przeszedł nad bramką strzeżoną przez Piesika.
86' Z wolnego dośrodkowywał Lisiecki, po czym wybili obrońcy, a strzał Wiśniewskiego został zablokowany i był róg.
88' Kontratak gości. Szeremet prawą stroną przebiegł z piłką dużą odległość, po czym w narożniku pola karnego padł na murawę. Decyzją sędziego był faulowany przez Kamińskiego. Rzut wolny trafił w mur i piłka wyszła na róg. Do piłki podszedł Dawid Retlewski i bezpośrednio z kornera pokonał Piesika, który źle wypiąstkował piłkę i znalazła się ona w siatce - 2:2.
90' Wiśniewski po ziemi uderzył obok bramki.
90+4' Marcin Dworacki... jednak nie było gola, gdyż piłka po jego strzale przeszła nad poprzeczką.

Niestety remis ten nie zadowala naszych piłkarzy. Biało-niebiescy przez cały mecz mieli większą przewagę. Dwa razy obejmowali prowadzenie, a od 66' grali w przewadze jednego zawodnika... Trzeba jak najszybciej zapomnieć o straconych dwóch punktach i koncentrować się na meczu z Wdą Świecie. Niestety trener nie skorzysta z podstawowych obrońców - Michała Góralskiego i Tomasza Nowackiego, którzy będą pauzować za kartki.

Zdjęcie z meczu pochodzi z oficjalnej strony Chemika.