Interpretacja bramek w spotkaniu z Chemikiem

• autor: redakcja, 2011-03-21 22:54

W meczu szesnastej kolejki trzeciej ligi kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej pomiędzy Unią, a Chemikiem Bydgoszcz kibice zgromadzeni na Stadionie Miejskim w Janikowie zobaczyli cztery bramki. Dwie z nim wśród mediów wywołały spore kontrowersje.

Po skrócie meczu, który pojawił się dzisiaj w janikowskiej telewizji JanSat musimy skorygować kilka zamieszczonych faktów.

UNIA JANIKOWO - CHEMIK BYDGOSZCZ 2:2 (0:0)
1:0 - 51' Adam Wiśniewski (asysta Adam Lisiecki z rzutu wolnego)
1:1 - 72' Adam Kacprzak (po szybkim rozegranym rzucie wolnym)
2:1 - 81' Bartosz Rudziński (samobójcza po zagraniu Oskara Kamińskiego)
2:2 - 88' Dawid Retlewski (bezpośrednio z rzutu rożnego)

Aby przeczytać całość kliknij na "więcej".

Przy pierwszej bramce dla Unii strzelonej przez Adama Wiśniewskiego asystę z rzutu wolnego zaliczył Adam Wiśniewski, a nie jak pisaliśmy na początku Mariusz Gabrych.

Wracając do sytuacji, które do tej pory wzbudzały kontrowersje to pewne już jest, iż druga bramka dla Unii była samobójczym trafieniem Bartosza Rudzińskiego. Poniżej prezentujemy akcję, po której padł gol na 2:1 w 81. minucie meczu:
Wiśniewski odzyskał piłkę na szesnastym metrze, po czym prostopadle podał w pole karne między obrońców do Oskara Kamińskiego. Wprowadzony wcześniej zawodnik, po przyjęciu zszedł do linii końcowej boiska, a następnie próbował podawać wzdłuż linii bramkowej, w czym piłka poszła po rykoszecie od bramkarza Chemika - Dominika Ostrowskiego, a następnie niefortunnie od własnej siatki trafił Rudziński, który chciał wybić futbolówkę.

Kolejną niewiadomą była bramka dająca remis drużynie przyjezdnej. Bowiem wykonujący rzut rożny Dawid Retlewski mocno dośrodkował w kierunku bramki, a próbujący interweniować Marcin Piesik chciał w ostatniej chwili zapobiec utracie gola i to on ostatni dotykał piłkę, ale bramka bez wątpienia powinna zostać zaliczona dla Retlewskiego.

Także tak samo jak najpopularniejszy portal o polskiej piłce - 90minut.pl zaliczamy bramki w sposób następujący:
UNIA JANIKOWO - CHEMIK BYDGOSZCZ 2:2 (0:0)
1:0 - 51' Adam Wiśniewski (asysta Adam Lisiecki)
1:1 - 72' Adam Kacprzak
2:1 - 81' Bartosz Rudziński (samobójcza po zagraniu Oskara Kamińskiego)
2:2 - 88' Dawid Retlewski (rzut rożny)