dzisiaj: 479, wczoraj: 12002

Hulisz i Jagielski mogą zagrać po raz 50-ty

• autor: redakcja, 2011-04-01 14:44

Po dwóch remisach z rzędu pora na pierwsze wiosenne trzy punkty. Piłkarze janikowskiej Unii podejmą na własnym stadionie zespół Górnika Konin. Zawodnicy z Wielkopolski przegrali pięć ostatnich spotkań i za wszelką cenę będą chcieli zepsuć weekend naszym kibicom. Zapowiada się więc ciekawy mecz, na który serdecznie zapraszamy. Początek w sobotę o godzinie szesnastej. Dodajmy jeszcze, że jesienią Unia przegrała 0:3.

Aby przeczytać całą zapowiedź kliknij na "więcej''.

Klub Sportowy Górnik Konin
Data założenia: 12 czerwca 1957
Barwy: biało-niebieskie
Sukcesy:
- finalista Pucharu Polski - 1997/1998
- 2. miejsce w starej II lidze - 1997/1998
Inne informacje:
- Górnik to dawny Aluminium

Prowadzony przez Jerzego Banaszaka Górnik Konin zajmuje 9. miejsce w tabeli. Ma 24 punkty na koncie (siedem zwycięstw, trzy remisy i siedem porażek). Piłkarze z Konina strzelili 21 bramek, a stracili o trzy więcej. Najskuteczniejszym strzelcem tego zespołu jest Paweł Błaszak, który ma jedenaście goli i jest na drugim miejscu w klasyfikacji strzelców. W ostatniej kolejce Górnik na własnym boisku przegrał z Victorią Koronowo 1:2. Zimą koniński klub został osłabiony, gdyż odeszło z niego dwóch wyróżniających się piłkarzy. Tomasz Ptak poszedł do Jagiellonii Białystok, a Mateusz Witkowski do Jaroty Jarocin.

Unia po dwóch wiosennych remisach nadal jest w strefie spadkowej. Jednak po ewentualnym zwycięstwie nad Górnikiem jest szansa na opuszczenie jej. Do zespołu po pauzie za kartki wróci Michał Góralski i Tomasz Nowacki. Na trybunie zasiądzie natomiast kapitan drużyny - Arkadiusz Dereżyński, który w Świeciu ujrzał czwarty żółty kartonik.

Mecz z Górnikiem dla trzech piłkarzy będzie spotkaniem jubileuszowym. Filip Jagielski i Sebastian Hulisz staną przed szansą rozegrania 50. meczu ligowego w barwach naszego klubu. Natomiast Mariusz Gabrych być może wystąpi po raz 10. w mistrzowskim spotkaniu.

Mecz będzie sędziował Tomasz Tkacz z Leszna. Należy on do Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. Spotkanie Unii poprowadzi pierwszy raz. Natomiast w ubiegłym sezonie był arbitrem meczu Górnik Konin - Lech Rypin (2:0). Wówczas podyktował rzut karny dla zawodników z Konina.

Historia spotkań Unii z Aluminium/Górnikiem Konin:
+ 20.10.2001, Aluminium - Unia 0:1 (III liga) - Nadolski
+ 18.05.2002, Unia - Aluminium 0:2 (III liga) - Zezula, Majewski
+ 28.01.2004, Aluminium - Unia 3:2 (sparing) - Klepczarek, B. Grzelak
+ 28.07.2007, Unia - Aluminium 4:1 (sparing) - Tarnowski 3, Filipek - Augustyniak
+ 24.02.2009, Górnik - Unia 2:3 (sparing) - M. Kaźmierczak, Bilski - R. Kaźmierczak, Nowosielski, Ślifirczyk
+ 21.08.2010, Górnik - Unia 3:0 (III liga) - Błaszczyk 2, Witkowski

RAZEM: 6 meczów (3 zwycięstwa i 3 porażki), bramki 10-11.

Mecze drużyn młodzieżowych odbędą się w niedzielę na boisku przy Gimnazjum w Janikowie:
11:00, Unia - Pomarzanin Toruń (juniorzy)
13:30, Unia - Gwiazda Bydgoszcz (trampkarze)
15:30, Unia - Gwiazda Bydgoszcz (młodzicy)