ogółem: 28 992 047

Unia - Górnik 1:0

• autor: redakcja, 2011-04-02 19:06

Pierwsze wiosenne zwycięstwo, opuszczamy strefę spadkową!

Unia Janikowo pokonała Górnika Konin 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Adam Lisiecki w dwunastej minucie meczu. Wynik spotkania mógłby być wyższy, gdyby dwie sytuacje wykorzystał Mariusz Gabrych i jedną Filip Jagielski. Okazję do wyrównania mieli także goście, którzy w drugiej połowie strzelili w słupek.

UNIA JANIKOWO - GÓRNIK KONIN 1:0 (1:0)

1:0 - 12' Adam Lisiecki

UNIA: Bihun - Kanik, Nowacki, Dworacki, Góralski - Lisiecki (90' Wieczorek), Chmielecki - Gabrych (65' Jagielski), Wiśniewski (70' Hulisz), Mokrzycki (77' Kamiński) - Klimek.

Rezerwowi - nie zagrali: Piesik, Wawrzyniak, Sirko.

GÓRNIK: Szczepankiewicz - M. Majewski, Dubowicz (46' Sobieraj), A. Majewski, Kosmala - Raczkowski, Adamczewski, Bajerski (54' Jaguś), Bednarczyk - Gościmski, Błaszczak.

Rezerwowi - nie zagrali: Kmieczyński, Jaroszewski, Jasiak.

Sędzia główny: Michał Michalczyk oraz Paweł Kocjan i Jakub Kozaczyk (sędziowie asystenci) - KS WZPN.

Szczegółowa relacja w rozwinięciu. Zapraszamy też do galerii zdjęć.

W kadrze Unii na dzisiejszy mecz zabrakło Arkadiusza Dereżyńskiego, który pauzował za kartki i oddelegowanego na jutrzejsze spotkanie juniorów Marcina Zaleskiego.

NAJCIEKAWSZE WYDARZENIA BOISKOWE:
2' Paweł Błaszczak faulował Tomasza Nowackiego w środkowej części boiska. W dogodnej sytuacji strzeleckiej był Paweł Klimek, jednak arbiter przerwał grę i ukarał zawodnika przyjezdnych żółtą kartką.
9' Mariusz Gabrych minął dwóch piłkarzy w polu karnym i chciał zgrać wzdłuż bramki, ale zrobił to zbyt lekko i piłkę zatrzymali obrońcy.
10' Z rzutu wolnego ostro wrzucał Michał Chmielecki, a piłka przeszła minimalnie obok.
12' Adam Wiśniewski będąc na własnej połowie uruchomił Klimka, który wyprzedził obrońców, a następnie idealnie dograł do Adama Lisieckiego. Popularny "Lisek' oddał celny strzał po ziemi praktycznie do pustej bramki - 1:0!
16' Faulowany na własnej połowie był Klimek. Lisiecki szybko dograł do Gabrycha, który przyjął na klatkę piersiową i wszedł w pole karne, po czym mając przed sobą tylko bramkarza strzelił zbyt lekko wprost w niego, ale miał tuż za sobą obrońcę przyjezdnych.
21' Pierwszy strzał Górnika - z trzydziestu metrów niecelny.
26' Żółtą kartką ukarany został Mateusz Majewski za zatrzymanie wychodzącego sam na sam Gabrycha.
27' Chmielecki z wolnego na krótko dograł Lisieckiemu, który stracił. Następnie wybili obrońcy wprost pod nogi Chmieleckiego, który uderzył po ziemi. Jego strzał został zablokowany, a kontratak powstrzymał Nowacki i Marcin Dworacki.
34' Rożny dla Górnika - główka nad poprzeczką.
41' Piłka jak po sznurku, czyli piękna akcja Górnika zakończona wrzutką z prawej strony i niecelną przewrotką.
44' Strzał przyjezdnych zza pola karnego zablokowany.
45' Trójkowa akcja Unii - Klimek, Gabrych i Chmielecki, który strzelał, ale zablokowali obrońcy.

47' Róg dla Unii. Chmielecki dośrodkował w pole karne, gdzie do tyłu główką zgrał Klimek. Piłkę uderzył Lisiecki, strzał został zablokowany. Później ponownie Klimek dograł Lisieckiemu, ale jego uderzenie przeszło obok słupka.
49' Wrzutka w pole karne, po rykoszecie od Michała Góralskiego piłkę chwycił Marek Bihun. W następnej akcji Krystian Sobieraj uderzył nad poprzeczką.
52' Arkadiusz Mokrzycki ukarany żółtą kartką za to, że będąc w murze dostał piłką...
56' Wrzut z autu i strzał z główki obok bramki Bihuna.
58' Żółta kartka dla Klimka za to, że stał na siedemnastym metrze, a bramkarz kopnął futbolówką w niego...
60' Wolny dla Górnika; strzał prosto w mur.
61' Gabrych wyszedł sam na sam z bramkarzem. Uderzył po ziemi tuż obok słupka! To była znakomita okazja do podwyższenia wyniku.
62' Kontra gości. Nowacki fenomenalnie zatrzymał zawodnika z Konina. W następnej akcji po strzale Górnika piłka odbiła się o jednego z przyjezdnych i zmierzała do bramki, ale wybronił Bihun łapiąc.
67' Wolny, zamieszanie i rożny dla Górnika.
71' Chmielecki z wolnego - główka gości i mogła być bramka samobójcza, ale piłka wyszła na róg.
72' Chmielecki z rożnego - Mokrzycki i Dworacki minęli się z piłką tuż przed linią.
74' Strzał Lisieckiego z dalekiej odległości znalazł się na... aucie tuż przy chorągiewce.
76' '''Kocioł' pod bramką Unii po wyrzucie z autu. W zamieszaniu jeden z przyjezdnych z pięciu metrów uderzył w słupek! Całość wyjaśnił Klimek wybijając na aut.
84' Po wyrzucie z autu znów groźnie pod naszą bramką. Piłka ostatecznie wyszła na rzut rożny.
85' Chmielecki dośrodkował z rzutu wolnego, a strzał z główki Filipa Jagielskiego wyłapał bramkarz.
87' Rajd Nowackiego zakończony zbyt lekkim strzałem po ziemi zza pola karnego, który obronił Daniel Szczepankiewicz.
90+1' Strzał Oskara Kamińskiego zablokowany.
90+2' Wolny dla Górnika - główkę wyłapał Bihun.
90+4' Kamiński dograł idealnie do Jagielskiego, który wyszedł sam na sam z bramkarzem i strzelił obok słupka!

Pierwsza połowa bezapelacyjnie należała do Unii. Nasi zawodnicy przeprowadzali piękne akcje, a także grali konsekwentnie w obronie. W drugiej połowie gdyby Gabrych wykorzystał idealną okazję na 2:0 byłoby po meczu. Po tej akcji Górnik nabrał wiatr w żagle i wielokrotnie zagrażał naszej bramce. Na szczęście biało-niebiescy utrzymali wynik i zainkasowali pierwsze wiosenne trzy punkty.

Unia wyprzedziła w tabeli Noteciankę Pakość i po raz pierwszy od dwunastej kolejki opuściła trzynaste miejsce, które jest w strefie spadkowej.

Następny mecz Unia rozegra w niedzielę, 10. kwietnia 2011 roku o godzinie 16:00. Do drużyny wróci już Dereżyński, natomiast za kartki pauzować będzie Klimek.

Informujemy też, że w tabeli uwzględniliśmy walkower w meczu Mieszko Gniezno - Wda Świecie (0:3).