Podtrzymać dobrą passę!

• autor: redakcja, 2011-04-09 00:00

Wiosną Unia jeszcze nie przegrała. Mamy nadzieję, że nasi piłkarze utrzymają dobrą passę i z Kobylina przywiozą trzy punkty. Mecz z tamtejszym Piastem odbędzie się w niedzielę o godzinie szesnastej. Przypomnijmy, że jesienią w Janikowie padł bezbramkowy remis i było to jedyne jak dotąd spotkanie obydwóch drużyn.

Aby przeczytać całą zapowiedź kliknij na "więcej".

Klub Sportowy Piast Kobylin
Rok założenia: 1924
Barwy: czarno-zielono-białe
Sukcesy:
- 1/16 finału Pucharu Polski - 2009/2010
- awans do III ligi kuj.-pom.-wlkp. 2009/2010

Beniaminek z Kobylina prowadzony jest przez Marcina Kałużę. Jego drużyna spisuje się bardzo dobrze zajmując piąte miejsce w tabeli. Piast ma 28 punktów na koncie, czyli osiem więcej niż Unia. Czarno-zielono-biali wygrali siedem meczów, tyle samo zremisowali i cztery przegrali. Zdobyli 31 goli, a stracili 24. Najskuteczniejszym strzelcem wielkopolskiej drużyny jest Tomasz Kempiński, który ma dziesięć bramek. Zajmuje on trzecie miejsce w klasyfikacji najlepszych strzelców ligi. W poprzedniej kolejce Piast zremisował z Victorią Koronowo na wyjeździe 2:2, mimo iż przegrywał już dwiema bramkami.

Jak informowaliśmy na wstępnie jesienią padł bezbramkowy remis. Warto dodać, że wówczas wielką przewagę mieli janikowianie, którzy razili nieskutecznością. Miejmy nadzieję, że teraz będzie inaczej, mimo tego iż nie zagra najlepszy strzelec Unii - Paweł Klimek. Napastnik, który strzelił w tym sezonie pięć goli będzie pauzował za kartki. Trener Tomasz Mazurkiewicz skorzysta już z usług Arkadiusza Dereżyńskiego, kapitana biało-niebieskich.
Kibiców zapraszamy też do wybrania się na mecz juniorów starszych.

Nasi młodzi piłkarze zagrają na boisku przy Gimnazjum w Janikowie z Polonią Bydgoszcz. Początek spotkania o godzinie jedenastej w niedzielę. Z kolei trampkarze i młodzicy jadą w sobotę do Torunia na mecz z Elaną.