dzisiaj: 442, wczoraj: 12002

Bardzo ważny mecz z Włocłavią Włocławek!

• autor: redakcja, 2011-04-15 14:07

Już jutro o godzinie jedenastej na Stadionie Miejskim w Janikowie Unia rozegra bardzo ważny mecz, którego stawką jest opuszczenie strefy spadkowej. Rywalem biało-niebieskich będzie zajmująca ostatnie miejsce w ligowej tabeli - Włocłavia Włocławek. Jesienią podopieczni trenera Tomasza Mazurkiewicza wygrali 3:0. Powtórka z minionej rundy mile widziana.

Aby przeczytać całą zapowiedź kliknij na "więcej''.

Włocławski Klub Piłkarski Włocłavia Włocławek
Rok założenia: 1946
Barwy: niebiesko-biało-czerwone

Zimą doszło do zmiany szkoleniowca w tym klubie. Wiesław Borończyk jest już trzecim szkoleniowcem włocławian w tym sezonie. Wcześniej obowiązki szkoleniowca w niebiesko-biało-czerwonych pełnili: Wojciech Rojewski (od 25. sierpnia 2008) i Krzysztof Walczak (od 7. września 2010). Obecnie Włocłavia jest na ostatnim miejscu w tabeli, ale nie składa broni i zaciekle walczy o utrzymanie. Ma dwanaście punktów na koncie, czyli o osiem mniej niż Unia. Dlatego jest to bardzo ważny mecz dla naszych piłkarzy. Włocławek wygrał i zremisował po trzy mecze. Pozostałe trzynaście spotkań zakończyło się porażką zawodników z tego miasta. Warto dodać, że jeżeli chodzi o bilans bramkowy tego klubu to prezentuje on się następująco: 21-48 (najwięcej straconych w lidze). Bartosz Śmigiel to najlepszy strzelec naszego najbliższego przeciwnika. Ma on siedem goli na koncie. We Włocłavii gra Radosław Budnicki, który w sezonie 2004/2005 był zawodnikiem MLKS Unia Janikowo. W ostatniej kolejce podopieczni Borończyka przegrali z Victorią Koronowo 0:1.

Dwóch piłkarzy Unii stanie przed szansą rozegrania dwudziestego ligowego meczu w naszych barwach. Mowa tutaj o janikowskich wychowankach - Marcinie Dworackim i Bartoszu Wieczorku. Warto też dodać, że Oskar Kamiński zimą był na celowniku Włocłavii.

Mecz sędziuje: Marcin Sobczak; asystenci: Łukasz Reinowski, Dawid Błażejczyk - wszyscy Bydgoszcz.

Historia spotkań Unii z Włocłavią w ostatnich latach:
+ 26.11.2006, Unia - Włocłavia 2:0 (Mysiak, T. Ciesielski) - pucharowy
+ 21.02.2007, Unia - Włocłavia 3:0 (Bekas, Nowosielski, Tyc) - sparing
+ 24.02.2010, Unia - Włocłavia 2:1 (Nowosielski, Gabrych - Bartczak) - sparing
+ 04.09.2010, Włocłavia - Unia 0:3 (Dereżyński, Kaniewski, Klimek) - III liga

Jak widać nasi piłkarze w czterech meczach odnieśli same zwycięstwa strzelając dziesięć goli, a tracąc tylko jednego. Miejmy nadzieję, że passa zostanie potrzymana, a jutro świętować będziemy opuszczenie strefy spadkowej, co oznacza kolejne zwycięstwo nad Włocłavią.