Unia - Włocłavia 3:0

• autor: redakcja, 2011-04-16 13:44

Zagrali jak z nut i powtórzyli wynik z jesieni!

Unia Janikowo po bardzo dobrym meczu pokonała Włocłavię Włocławek 3:0 (2:0). Prowadzenie dla podopiecznych Tomasza Mazurkiewicza już w 9. minucie spotkania uzyskał Arkadiusz Mokrzycki wykorzystując doskonałą wrzutkę Mariusza Gabrycha. Wynik na jedenaście minut przed przerwą podwyższył Adam Wiśniewski po podaniu Arkadiusza Dereżyńskiego. Ostateczny cios dla gości miał miejsce w 76. minucie, kiedy to dośrodkowanie Oskara Kamińskiego na bramkę zamienił Paweł Klimek.

UNIA JANIKOWO - WŁOCŁAVIA WŁOCŁAWEK 3:0 (2:0)

1:0 - 9' Arkadiusz Mokrzycki
2:0 - 34' Adam Wiśniewski
3:0 - 74' Paweł Klimek

UNIA: Bihun - Lisiecki (46' Wawrzyniak), Nowacki, Dworacki, Kanik - Chmielecki (80' Hulisz), Dereżyński - Gabrych (72' Kamiński), Wiśniewski, Mokrzycki (46' Jagielski) - Klimek.

Rezerwowi - nie zagrali: Piesik, Sirko, Wieczorek.

WŁOCŁAVIA: Woźniak - Suchomski, Szczęsny, Grudziński, Piotrowski (80' P. Markiewicz) - Stasiak (67' Haberski), Budnicki, Frąckowiak (81' J. Markiewicz), Lamperski - Dębicki, Rosiak.

Rezerwowi - nie zagrali: Tandjigora, Kwiatkowski, Gralak, Tłuchowski.

SĘDZIOWIE: Sobczak (główny) oraz Rejnowski i Błażejczak (asystenci).

OPIS SPOTKANIA W ROZWINIĘCIU...

W zespole Unii zabrakło dzisiaj Michała Góralskiego, który ma kontuzję oraz Marcina Zaleskiego, który jutro zagra w Rypinie w zespole juniorów starszych naszego klubu.

7' Z narożnika pola karnego na strzał zdecydował się Paweł Klimek, ale piłka uderzona została niecelnie.
9' Mariusz Gabrych dośrodkował z prawej strony w pole karne, gdzie na długim słupku był Arkadiusz Mokrzycki i ''szczupakiem'' z najbliższej odległości posłał piłkę do siatki - 1:0!
14' Adam Wiśniewski z dość ostrego kąta oddał strzał, którzy przeszedł obok bramki.
15' Za zatrzymanie Gabrycha przed pole karnym zawodnik gości - Arkadiusz Suchomski ukarany został żółtą kartką. Unia rozegrała rzut wolny w następujący sposób: Wiśniewski przeskoczył piłkę, a Michał Chmielecki uderzył - bramkarz Włocłavii pięknie sparował piłkę na rzut rożny.
22' Faul Wiśniewskiego na około 25. metrze. Po rozegraniu wolnego plaski strzał wybronił Marek Bihun.
25' Klimek wzdłuż bramki, ale piłka odbiła się od obrońców, dopadł do niej Gabrych, uderzył, ale wybronił Kamil Woźniak, który także przy dobitce młodego wychowanka Unii spisał się dobrze.
28' Faul Tomasza Nowackiego, po którym z wolnego z dalszej odległości goście oddali silny strzał wybroniony przez Bihuna.
29' Gabrych niespodziewanie dostał piłkę i gdyby minął obrońcę gości wyszedłby na czystą pozycję. Górą jednak był zawodnik przyjezdnych.
31' Groźne podanie wzdłuż bramki Unii - w ostatniej chwili nasz zespół uratował Radosław Kanik.
34' Dośrodkowanie z prawej strony, Klimek zgrał główką do Mokrzyckiego, ten wycofał piłkę do Arkadiusza Dereżyńskiego, który podał Wiśniewskiemu. Popularny "Wiśnia" z 17. metrów uderzył płasko podkręcając na długi słupek i mieliśmy 2:0!
36' Rzut wolny dla gości obroniony przez Bihuna, który bez problemów złapał piłkę.
37' Groźny strzał wybronił bramkarz Unii, a dobitka z trzech metrów z kąta wyszła na... aut.
38' Wiśniewski groźnie uderzył, a strzał zablokowany został przez głowę jednego z piłkarzy Włocłavii i złapał Woźniak. W kolejnej akcji przyjezdni trafili w boczny słupek naszej bramki.
41' Adam Lisiecki za wysoko podniósł nogę we własnym polu karnym (przy piątce) i sędzia odgwizdał rzut wolny pośredni.
42' Wszyscy Unici stworzyli mur na linii bramkowej i zablokowali uderzenie z rzutu wolnego pośredniego. Piłka wyszła na rzut rożny.
43' Za zatrzymanie szybkiego Gabrycha Patryk Stasiak otrzymał żółtą kartkę.
45' Nowacki ukarany został kartonikiem koloru żółtego.

W przerwie meczu trener dokonał dwóch zmian. Za kontuzjowanego Mokrzyckiego wszedł Filip Jagielski i za Lisieckiego - Tomasz Wawrzyniak.

46' Wiśniewski podał Gabrychowi, który ścinał i wszedł w pole karne. Zdołał uderzyć z kąta, ale nogą wybronił bramkarz.
51' Akcja Włocłavii - strzał zza pola karnego Michała Rosiaka obronił Bihun. W kolejnej akcji Marcin Piotrowski zatrzymał przed narożnikiem pola karnego Gabrycha za co zobaczył kartkę. Chmielecki dośrodkował z wolnego, ale piłka przeszła wszystkich i wyszła poza boisko.
53' Klimek oddał strzał z daleka - piłka przeszła nad bramką.
57' Dobra akcja Unii: Chmielecki do Wiśniewskiego ten do Klimka, który mu odegrał. Wiśniewski piętą w polu karnym ponownie do Klimka, ale sytuacje opanowała obrona i bramkarz.
58' Niecelny strzał Wiśniewskiego z dalekiej odległości. Później akcja Włocłavii, w której w polu karnym Bihun uprzedził zawodnika gości nogą wybijając na róg. Po nim zamieszanie w polu karnym Unii i główka, którą wyjaśnił Klimek.
68' Jagielski pięknym rajdem wszedł w pole karne, ale fatalnie uderzył nad poprzeczką.
69' Wiśniewski dograł Jagielskiemu, który uderzył, ale jego strzał został wybroniony przez bramkarza.
75' Oskar Kamiński podał Wiśniewskiemu, ale ten oddał płaski strzał z dalekiej odległości, który przeszedł obok bramki.
76' Wydawało się, że piłka opuści plac gry, ale Kamiński w ostatnich chwili doszedł do linii końcowej i z pierwszej piłki dośrodkował w pole karne, gdzie Klimek główką posłał piłkę w okienko przy krótszym słupku - 3:0!
78' Bartłomiej Dębicki ukarany żółtą kartką.
83' Wawrzyniak oddał strzał zza pola karnego obroniony przez Woźniaka.
84' Z rzutu wolnego z około 20. metrów piłkarz Włocłavii oddał strzał, który na róg sparował Bihun.
86' Strzał gości nad bramką.
90' Dereżyński posłał piłkę z 16. metrów, która minimalnie i wpadłaby w samo okienko!

Unia zagrała bardzo dobry mecz. Nasi piłkarze przez cały czas mieli przewagę i pewnie zainkasowali trzy punkty, które póki co pozwoliły nam opuścić strefę spadkową.