Jedziemy po trzy punkty!

• autor: redakcja, 2011-04-22 00:38

Piłkarze Unii Janikowo po zwycięstwie nad Włocłavią Włocławek opuścili strefę spadkową i znaleźli się na dwunastym miejscu w tabeli. Teraz ich przeciwnikiem będzie GKS Dopiewo, który w chwili obecnej jest szósty w ligowej stawce. Przypomnijmy, że jesienią biało-niebiescy wygrali 2:1 i do tej pory był to jedyny mecz pomiędzy tymi drużynami. Przed szansą rozegrania 50. ligowego meczu w barwach Unii stanie Adam Lisiecki.

Aby przeczytać całą zapowiedź kliknij na "więcej".

Gminny Klub Sportowy Dopiewo
Rok założenia: 1998
Barwy: żółto-niebieskie

GKS Dopiewo, którego trenerem jest Ryszard Rybak zajmuje szóste miejsce w tabeli. Zdobył trzydzieści punktów (siedem zwycięstw, dziewięć remisów i cztery porażki). Bilans bramkowy żółto-niebieskich plasuje się następująco: 24-16. Warto zwrócić uwagę na to, iż szesnaście straconych goli jest najlepszym wynikiem w lidze. W klasyfikacji strzelców w klubie z Dopiewa przewodzi Łukasz Szczudeł, który ma dziesięć trafień na koncie. Warto dodać, że zimą drużynę trenera Rybaka zasilił Tobiasz Jarentowski. Napastnik ten w rundzie wiosennej sezonu 2009/2010 był zawodnikiem Unii. W ostatniej kolejce GKS pokonał na wyjeździe Victorię 2:0.

Miejmy nadzieję, że nasi piłkarze po raz kolejny będą świętować trzy punkty. Przed szansą rozegrania pięćdziesiątego ligowego meczu w barwach Unii stanie Adam Lisiecki. O trzydzieści mniej mieć może Bartosz Wieczorek.

Jesienią na boisku w Janikowie wynik meczu otworzył Piotr Kurminowski w 7. minucie. Kolejnie, w 23. minucie wyrównał Paweł Klimek, a zwycięstwo Unii na pięć minut przed końcem zapewnił Piotr Bachanek.