MLKS Unia Janikowo - strona oficjalna

Strona klubowa

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 66 gości

dzisiaj: 5708, wczoraj: 12596
ogółem: 40 610 928

statystyki szczegółowe

Logowanie

Aktualności

Święta, święta i po świętach...

  • autor: redakcja, 2011-04-26 01:58

Za nami Święta Wielkanocne. Był więc czas odpoczynku wraz z rodziną przy świątecznym stole, ale i czas przemyśleń, który niektórzy za pewne poświęcili na wspomnienia.

Podczas Świąt bardzo dokładnie przejrzałem historyczną stronę naszego klubu – unia.janikowo.com. Zauważyłem, że co jakiś czas redakcja zamieszczała krótki felieton. My, nie przejmiemy tej tradycji, ale jeden felieton (o ile można nazwać tak ten artykuł) na pewno nie zaszkodzi.  

Wiadomo, że jeżeli przeglądało się dawną oficjalną stronę, to siłą rzeczy musiało się wrócić do starych, dobrych czasów. Co sezonowe walki w barażach o awans do drugiej ligi, pojedynki na zapleczu Ekstraklasy czy emocjonowanie się meczami w centralnym Pucharze Polski każdemu kibicowi Unii przyniosło wiele wrażeń. Chyba każdy wraca do tego z przyjemnością...

Szkoda tylko, że w obecnych czasach, które w tej chwili są trudne dla naszego klubu na mecze przychodzi znacznie mniej kibiców niż w latach świetności. Kto wie, może właśnie trener Tomasz Mazurkiewicz otwiera nową kartę w historii naszego klubu? Przecież po spadku z drugiej ligi zachodniej, po naprawdę dobrej wiośnie w minionym roku po raz pierwszy od dziesięciu lat zagraliśmy w czwartej klasie rozgrywkowej. Pierwszy sezon po spadku praktycznie zawsze jest trudny, ale kto powiedział, że my już nigdy nie zagramy w chociażby nowej drugiej lidze? To wcale nie muszą być marzenia ściętej głowy.

Obecny sezon nie najlepiej zaczął się dla naszych piłkarzy. Runda jesienna nie była zbyt udana i przerwę zimową przepracowywaliśmy będąc na spadkowym miejscu. Ale przecież skład, jakim graliśmy jesienią był całkowicie zmieniony. W ostatnich latach kibice w Janikowie przyzwyczajeni są, że po sezonie zespół opuszczają podstawowi zawodnicy. Miejmy nadzieję, że to się w końcu skończy i stabilizacja kadrowa przyniesie efekty.

Od 2009 roku w oficjalnych meczach biało-niebiescy mieli aż czternastu kapitanów. Teraz z opaską gra Arkadiusz Dereżyński i oby trwało to jak najdłużej. Może właśnie zaczyna się budowanie takiej drużyny, która kiedyś osiągnie sukces jakim był awans do trzeciej ligi w 2000 roku? Wówczas kapitanem drużyny był Janusz Humaj i pełnił tą funkcje przez kilka lat.

Zespół, którym dysponuje trener Mazurkiewicz jest dobrą drużyną. Na boisku widać zaangażowanie graczy. Co prawda, w tym momencie Unia cały czas udoskonala zgranie, które jak zawsze wymaga poprawie po wznowieniu rozgrywek, ale dobra polityka transferowa, stabilizacja finansowa, która miejmy nadzieję w niedalekiej przyszłości znacznie się poprawi pozwolą powalczyć kiedyś o drugą ligę, za którą kibice w Janikowie już tęsknią... 

Reklama

Wyszukiwarka