W końcu wygrać z Unią Swarzędz!

• autor: redakcja, 2011-04-29 14:48

Przed piłkarzami naszego klubu bardzo ciężkie zadanie na najbliższą sobotę. Janikowianie mają pokonać Unię Swarzędz. Do tej pory podopieczny trenera Tomasza Mazurkiewicza dwa razy przegrywali z tym wielkopolskim zespołem. Przypomnijmy, że jesienią w Swarzędzu ulegliśmy 0:2. Jutrzejszy mecz odbędzie się w Janikowie o godzinie dwunastej.

Aby przeczytać całą zapowiedź kliknij na "więcej".

Swarzędzki Klub Sportowy Unia Swarzędz
Data założenia: 15 sierpnia 1921
Barwy: niebiesko-białe
Największy sukces: gra w obecnej III lidze

Obecnie trenerem Unii Swarzędz jest Jakub Ostrowski. Jest on drugim szkoleniowcem niebiesko-białych w tym sezonie, gdyż wcześniej zespół prowadził Andrzej Ostański. Wielkopolski klub jest aktualnie na piątym miejscu w tabeli i 35 punktów. Odniósł dziesięć zwycięstw, pięć remisów i sześć porażek. Bilans bramkowy tej Unii wygląda następująco: 31-18. W ostatniej kolejce w Swarzędzu Victoria Koronowo bezbramkowo zremisowała. Najskuteczniejszymi strzelcami Unii Swarzędz są: Marcin Hercog, Łukasz Lebioda i David Paku-Tshela. Zimą jednak klub ten został osłabiony, gdyż odszedł właśnie Paku-Tshela lub Michał Chmielecki, który trafił do Janikowa. W Swarzędzu wciąż gra jednak testowany kiedyś przez nasz klub Michał Stawiński.

Dla niektórych będzie to szczególnie ważny mecz, z tego względu, że kiedyś pracowali w Swarzędzu. Mowa tutaj o trenerze Tomaszu Mazurkiewiczu, jak i naszym zawodnikom: Tomaszu Nowackim oraz wspomnianym wcześniej Chmieleckim. Oprócz tego niektórzy gracze naszego klubu mogą rozegrać spotkanie jubileuszowe. Przed szansą dwudziestego ligowego występu stanie Arkadiusz Dereżyński, Paweł Klimek i Bartosz Wieczorek.

Jutrzejszy mecz sędziuje trójka sędziów z Włocławka: Piotr Łęgosz jako główny oraz Sławkowski i Rybowicz jako asystenci.

+ 18.07.2007, Unia J. - Unia S. 1:0 (Warczachowski) - sparing
+ 16.02.2010, Unia S. - Unia J. 4:0 - sparing
+ 18.09.2010, Unia S. - Unia J. 2:0 (Zawada, Lebioda) - liga

RAZEM: 3 mecze (1 wygrany, 2 przegrane), bramki: 1-6.

Jak widać w trzech spotkaniach z Unią Swarzędz odnieśliśmy tylko jedno zwycięstwo. Pora więc na pierwsze pokonanie swarzędzkiej drużyny pod wodzą trenera Mazurkiewicza.

Zapraszamy także na mecze drużyn młodzieżowych, które rozpoczną się w Janikowie w niedzielę na stadionie miejskim przy ulicy Głównej 40. O godzinie 13:00 grają trampkarze z Lechem Rypin, a dwie godziny później młodzicy także z rypińskim klubem. Z kolei juniorzy jutro o 18:00 zmierzą się z AZS-em w Bydgoszczy. Orlicy Unii po raz kolejny będą pauzować.