ogółem: 28 925 768

Unia Janikowo - Unia Swarzędz 0:4

• autor: redakcja, 2011-04-30 15:13

Rozgromieni na własnym boisku...

Podopieczni Tomasza Mazurkiewicza ponownie nie znaleźli sposobu na pokonanie oraz na strzelenie bramki Unii Swarzędz. Janikowscy piłkarze zostali rozgromieni na własnym boisku 0:4 (0:1). Pozostaje nam nic innego, jak tylko mieć nadzieję, że we wtorek w Pakości wyjdzie całkowicie odmieniona drużyna, która będzie dążyć do bardzo potrzebnego zwycięstwa.

UNIA JANIKOWO - UNIA SWARZĘDZ 0:4 (0:1)

0:1 - 27' Adrian Płoska
0:2 - 51' Łukasz Lebioda
0:3 - 84' Mateusz Sobkowiak
0:4 - 90' Łukasz Lebioda

UNIA JANIKOWO: Bihun - Wawrzyniak (74' Jagielski), Nowacki (46' Lisiecki), Dworacki, Kanik - Gabrych (62' Kamiński), Wiśniewski (64' Wieczorek), Mokrzycki - Klimek.

Rezerwowi, którzy nie zagrali: Piesik, Sirko, Zaleski.

UNIA SWARZĘDZ: Budnik - Zawdrowicz, Adamczyk, Sobkowiak (85' Bigosiński), Płoska (77' Strożyński) - Chmielecki (88' Wawrzyniak), Matouszek, Maćkowiak, Klepacz - Baczyk, Lebioda.

Rezerwowi, którzy nie zagrali: Sowiczak, Dohnal.

SĘDZIOWIE: Łęgosz (główny) oraz Rybowicz, Sławkowski (asystenci).

OPIS SPOTKANIA W ROZWINIĘCIU...

W kadrze Unii na dzisiejsze spotkanie zabrakło kontuzjowanych: Michała Góralskiego i Michała Chmieleckiego.

Zapis wydarzeń boiskowych:
6' Składna akcja Mariusza Gabrycha i Adama Wiśniewskiego zakończona strzałem Arkadiusza Mokrzyckiego z około 24. metrów. Uderzenie to zostało wybronione przez bramkarza i piłka wyszła na rzut rożny. Po dośrodkowaniu bez problemów chwycił Andrzej Budnik.
9' Arkadiusz Dereżyński dośrodkował z rzutu wolnego, a niecelnie główką uderzył Paweł Klimek.
12' Sebastian Hulisz podał dośrodkowując do Gabrycha, a ten nie przejął piłki tuż przed bramką gości.
14' Dereżyński wrzucił z wolnego, w zamieszaniu podbramkowym z 5. metrów uderzył Marcin Dworacki, ale sędzia wskazał na spalonego.
15' Mokrzycki do Wiśniewskiego, ale jego strzał zza pola karnego był niecelny.
17' Mokrzycki płasko podawał w pole karne, ale nikt z naszych zawodników nie przejął piłki. Futbolówkę zatrzymał jeden z defensorów przyjezdnych i według janikowian zrobił to ręką. Arbiter jednak nie odgwizdał rzutu karnego.
18' Faul Hulisza obok linii bramkowej. Dośrodkowanie w pole karne zakończone niecelnym strzałem, który przeszedł nad poprzeczką.
21' Faulowany był Klimek. Z około 25. metrów z wolnego niecelnie przymierzył Wiśniewski.
23' Marek Baczyk za faul na Klimku zobaczył żółtą kartkę.
25' Sam na sam wychodził zawodnik Swarzędza, ale był spalony.
27' Gabrych dośrodkował na długi słupek do Mokrzyckiego. Ten wycofał Wiśniewskiemu, który przed polem karnym chciał minąć zawodnika i stracił piłkę. Rywale przeprowadzili błyskawiczną kontrę - Mateusz Sobkowiak wrzucił z prawej strony w pole karne, a Adrian Płoska główką pokonał Marka Bihuna - 0:1.
29' Gabrych minął dwóch po tym jak dostał piłkę od Dereżyńskiego. Niestety wyszedł z piłką poza boisko i straciliśmy szansę na dobrą akcję.
30' Mokrzycki mocno dośrodkowuje w pole karne, gdzie Budnik złapał piłkę, ale niespodziewanie ją wypuścił i był rożny dla Janikowa.
36' Piłka jak po sznurku, czyli długa akcja gości przez całe boisko. Dośrodkowanie i główka Łukasza Lebiody minimalnie obok bramki.
44' Wiśniewski dograł Klimkowi, ale ten uderzył niecelnie.

Pierwsza połowa to przewaga Unii Janikowo, która po klasycznej kontrze przegrywała 0:1. Nasi zawodnicy mieli dobre okazje, jednak nie potrafili pokonać bramkarza, który był dobrze dysponowany. Niestety z powodu kontuzji boisko opuścił Tomasz Nowacki i w jego miejsce grał całą drugą część Adam Lisiecki.

47' Janikowianie drugą połowę rozpoczęli z wiatrem. Już 120 sekund po gwizdku sędziego sam na sam wychodził Klimek, ale jego strzał z 16. metrów na róg sparował bramkarz. Po kornerze Dereżyńskiego Klimek nad bramką przeniósł piłkę główką.
51' Z bramkarzem gości, który wybijał piłkę na 16. metrze starł się Mokrzycki. Następnie golkiper gości się przewrócił wracając i była praktycznie pusta bramka. Piłkę otrzymał Klimek i zamiast próbować strzelać z około 25. metrów nasz napastnik prowadził futbolówkę i chciał kiwać. Po jego stracie goście przeprowadzili kontratak. Niespodziewanie w piłkę na narożniku pola karnego nie trafił Bihun i Lebioda bez problemów trafił do pustej siatki - 0:2.
55' Tomasz Wawrzyniak wyrzucił piłkę z autu do Klimka w pole karne, ale ten niedokładnie wycofał Gabrychowi.
56' Lisiecki za faul na Lebiodzie ujrzał żółtą kartkę.
57' Po wolnym bramkarz naszej Unii miał problemy ze złapaniem piłki i było groźnie.
59' Maciej Matouszek sfaulował Gabrycha, ale Unia Janikowo nadal miała piłkę. Po pogubieniu się Wiśniewskiego i Klimka sędzia cofnął grę i ukarał zawodnika gości żółtą kartką.
60' Dośrodkowanie z wolnego Dereżyńskiego, ale Gabrych minął się z piłką.
61' Gabrych minął gracza gości, ale jego wbicie w pole karne przejęła obrona.
62' Unia Swarzędz oddała strzał nad poprzeczką.
65' Szansa na gola dla nas po faulu na Klimku. Z około 35. metrów potężnie z wolnego uderzał Lisiecki, ale bramkarz obronił i był tylko róg!
67' Trójkowa akcja Unii Janikowo. Klimek, Oskar Kamiński i Bartosz Wieczorek, który nie trafił w piłkę przy dogodnej okazji do strzału. Po kontrze bramkę strzelają goście, ale był spalony.
69' Wawrzyniak tuż przed polem karnym powstrzymał Płoskę, ale arbiter nie zareagował.
70' Zawodnik gości minął Wawrzyniaka, zgrał w pole karne, gdzie z 5. metrów strzelał gość, ale instynktownie na róg wybronił Bihun.
72' Lisiecki z wolnego w pole karne. Strzał Mokrzyckiego obroniony przez bramkarza.
75' Dwa rożne dla naszej drużyny, po jednym z nich niecelna główka Klimka.
76' Za wymuszanie rzutu karnego żółtą kartą ukarany został Filip Jagielski.
81' Bihun powstrzymał akcję gości.
84' Nasi piłkarze nie potrafili powstrzymać długiej akcji Swarzędza, aż w końcu Sobkowiak wyszedł sam na sam z bramkarzem i bez problemów umieścił piłkę w siatce - 0:3.
90' Piłkarze ze Swarzędza nie mieli litości - strzał z około 17. metrów Lebiody i czwarty gol - 0:4.

A miało być tak pięknie... Mieliśmy jechać do Pakości z przewagą punktową, tymczasem mamy ich po tyle samo. Wtorkowy mecz z pewnością będzie tym z rodzajów ''o życie''. A więc plan Unii na majowy weekend to: zapomnieć o dzisiejszym meczu, skoncentrować się na wtorku i zrobić wszystko, aby odnieść zwycięstwo! Do boju Unia!