Mecz z Lechem Rypin

• autor: redakcja, 2011-05-06 12:34

Najbliższym rywalem MLKS Unia Janikowo w rozgrywkach trzeciej ligi kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej będzie RKS Lech Rypin. Spotkanie rozpocznie się w sobotę, 7. maja 2011 roku o godzinie siedemnastej na Stadionie Miejskim w Janikowie. Przypomnijmy, że w Rypinie Unia została rozgromiona 0:4.

Aby przeczytać całą zapowiedź kliknij na "więcej".

Jutrzejszy mecz sędziować będzie Grzegorz Gołdyn a, jego asystentami będą: Kamil Dunaj i Sebastian Nowicki. Cała trójka arbitrów pochodzi z Inowrocławia. Do tej pory prowadził on cztery mecze Lecha Rypin, i wszystkie zakończyły się zwycięstwem tej drużyny.

Rypiński Klub Sportowy Lech Rypin
Rok założenia: 1922
Barwy: zielono-żółto-niebieskie
Sukcesy: Puchar Polski - Kujawsko-Pomorski ZPN - 2009/2010

Lech Rypin zajmuje obecnie drugie miejsce w tabeli. Choć ma pięć punktów straty do prowadzącej Calisii Kalisz nadal zapowiada walkę o awans do drugiej ligi zachodniej. Rypinianie wygrali trzynaście spotkań, sześć zremisowali i cztery przegrali, co złożyło się na czterdzieści pięć puntów. Nasz najbliższy rywal jest najbardziej bramkostrzelny w lidze. Lech zdobył aż czterdzieści dziewięć goli, a stracił ich dwadzieścia sześć. W ostatniej kolejce rypińska drużyna pokonała Victorię Koronowo 3:0. Obecny sezon Lech rozpoczął pod wodzą Wiesława Borończyka. Jak wszyscy wiemy, od 24. sierpnia trenerem tego klubu został Zbigniew Kieżun, który w sezonach 2007/2008 (wiosna) - 2009/2010 (jesień) pracował w MLKS Unia Janikowo. Obrońcy biało-niebieskich z pewnością będą musieli uważać na Pawła Piceluka. Jest on najlepszym strzelcem ligi, do tej pory strzelił czternaście goli. Barwy Lech Rypin reprezentują piłkarze, którzy w przeszłości byli przemierzani do gry u nas: Adam Dylewski, Szymon Moszczyński i Paweł Kukowski.

Jeżeli chodzi o zawodników Unii, których do dyspozycji miał Kieżun to zostało ich tylko czterech. Mowa tutaj o Tomaszu Wawrzyniaku, Sebastianie Huliszu, Filipie Jagielskim i Adamie Lisieckim. Cała trójka w naszym klubie na poziomie drugiej ligi zadebiutowała właśnie pod okiem trenera Kieżuna.

Warto dodać, że w sezonie 2006/2007 w rypińskim Lechu grał obecny zawodnik Unii - Oskar Kamiński.

Ostatnie mecze Unii Janikowo z Lechem Rypin:
+ 11.04.2007 - UNIA - LECH 1:1 (Nowosielski - Kukowski) - Puchar Polski
+ 16.05.2007 - LECH - UNIA 2:1 (Kukowski 2 - Morou) - Puchar Polski
+ 02.10.2010 - LECH - UNIA 4:0 (Piceluk 2, Feter, Lewandowski) - III liga

W ten weekend u siebie grają też janikowscy juniorzy. Na boisku przy Gimnazjum w Janikowie zmierzą się ze Startem Radziejów. Początek w niedzielę o godzinie jedenastej.