ogółem: 51 966 581

Unia - Lech 1:2

• autor: redakcja, 2011-05-07 20:13

Trzecia porażka z rzędu i opuszczenie strefy spadkowej!

Każda drużyna walcząca o utrzymanie w bardzo ważnym spotkaniu z wiceliderem tabeli marzy o takim początku meczu jak rzut karny w czwartej minucie. Niestety nie każda potrafi taką sytuację wykorzystać. Od razu po rozpoczęciu dzisiejszego pojedynku ''jedenastkę'' zmarnował Arkadiusz Dereżyński. Po tej okazji Unia załamała się i sześć minut później przegrywała 0:1 po golu Pawła Piceulka. Dopiero strata bramki sprawiła, że janikowianie zaczęli dochodzić do sytuacji strzeleckich. Idealne szanse na zdobycie wyrównującej bramki zmarnowali: Arkadiusz Mokrzycki i Marcin Dworacki oraz Filip Jagielski. Założenia Unii, że szybką odrobią straty po przerwie prysły już w 51. minucie, kiedy to w sytuacji sam na sam z bramkarzem drugiego gola strzelił Piceluk. Kontaktową bramkę na jedenaście minut przed końcem meczu strzelił Paweł Klimek, ale na osiągnięcie remisu zabrakło już czasu. Był to trzeci mecz z rządu, który zakończył się porażką naszej drużyny, a w którym po pierwszej połowie powinniśmy prowadzić i w drugiej odsłonie kontrolować przebieg spotkania. Ale jak mówi stare porzekadło piłkarskie: niewykorzystanie sytuacje się mszczą, a to w przypadku biało-niebieskich w tej rundzie sprawdza się od trzech kolejek. Mimo tej przegranej Unia opuściła strefę spadkową, gdyż w chwili obecnej z naszej ligi spadają trzy zespoły, a więc do boju podopieczni trenera Tomasza Mazurkiewicza, bo do końca sezonu jeszcze sześć ważnych pojedynków w tej wiosennej wojnie!

UNIA JANIKOWO - LECH RYPIN 1:2 (0:1)

0:1 - 10' Paweł Piceluk
0:2 - 51' Paweł Piceluk
1:2 - 79' Paweł Klimek

UNIA: Piesik - Kamiński (77' Wieczorek), Lisiecki, Dworacki, Kanik - Dereżyński, Chmielecki - Gabrych (85' Wawrzyniak), Mokrzycki, Jagielski (67' Hulisz) - Klimek.

Rezerwowi, którzy nie zagrali: Bihun, Sirko, Nowacki, Zaleski.

LECH: Rumiancev - Bojaruniec, Buchalski, Baranowski, Ewert - Kulpaka, J. Feter (81' B. Feter), Moszczyński (76' Lewandowski), Komorowski - Konon (67' Sarbinowski), Piceluk (90+2' Kukowski).

Rezerwowi, którzy nie zagrali: Ryłka, Koprowski, Gajkowski.

SĘDZIOWIE: Gołdyn (główny) oraz Dunaj i Nowicki (asystenci) - Inowrocław.

SZCZEGÓŁOWY OPIS SPOTKANIA W ROZWINIĘCIU.

W kadrze Unii na dzisiejsze spotkanie zabrakło kontuzjowanych: Michała Góralskiego i Adama Wiśniewskiego.

NAJCIEKAWSZE WYDARZENIA BOISKOWE:
4' Przy linii autowej na wysokości czterdziestego metra faulowany był Mariusz Gabrych. Michał Chmielecki dośrodkował z wolnego w pole karne, gdzie jeden z zawodników gości ciągnął za koszulkę Arkadiusza Mokrzyckiego. Arbiter bez wahania odgwizdał rzut karny. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł kapitan drużyny - Arkadiusz Dereżyński. Uderzył w lewą stronę na wysokości metra i strzał bez problemów wybronił bramkarz gości - Igor Rumiancev. Idealna szansa na wyśmienity początek zmarnowana!
5' Z rzutu wolnego na własnej połowie dośrodkowywał Adam Lisiecki i piłkę złapał bramkarz.
8' Dośrodkowanie z rożnego i główka gości wyłapana przez Marcina Piesika.
10' Faul na Gabrychu na środku boiska, ale gra toczyła się dalej. Marcin Dworacki zagrał za wysoko nogą na wysokości pola karnego i był rzut wolny. Dośrodkowanie w pole karne i główa Pawła Piceluka, a także odbita piłka od słupka sprawiła, że Unia przegrywała 0:1.
14' Faulowany był Paweł Klimek w środkowej strefie boiska. Chmielecki bardzo szybko uruchomił Mokrzyckiego i ten wyszedł sam na sam z bramkarzem, strzał z około ośmiu metrów w krótki słupek wybronił Rumiancev!
16' Zamieszanie pod bramką Unii - sytuację wyjaśnił Chmielecki.
17' Faulowany był Mokrzycki przed narożnikiem pola karnego. Chmielecki dośrodkował, a Dworacki główką z najbliższej odległości przeniósł piłkę nad bramką!
20' Ernest Konon minął Piesika, ale z ostrego kąta nie trafił do bramki.
21' Nieporozumienie Piesika z Dworackim - na szczęście bez straty gola.
22' Gabrych dostał niemalże idealną piłkę i wychodziłby sam na sam, ale nie potrafił jej dobrze opanować...
24' Klimek przerzucił na prawą stronę do Gabrycha, ten dośrodkował, a Filip Jagielski główką przymierzył bardzo niecelnie...
28' Trójkowa akcja Unii - Mokrzycki, Klimek i Jagielski. Ten ostatni w sytuacji sam na sam uderzył niecelnie!
29' Rożny Chmieleckiego i strzał Klimka broni bramkarz.
36' Dośrodkowanie z wolnego Chmieleckiego, a Mokrzycki przeniósł piłkę główką nad bramką.

47' Jagielski do Mokrzyckiego, ale jego strzał w polu karnym był zablokowany.
51' Piceluk wszedł między obrońców Unii i w sytuacji sam na sam z Piesikiem pokonał go - 0:2.
53' Strzał z dalekiej odległości wybroniony przez Piesika.
54' Mokrzyckie do Jagielskiego, ale jego strzał w polu karnym wybronił bramkarz.
55' Dereżyński podał Jagielskiemu, który z osiemnastu metrów uderzył na bramkę. Rumiancev był jednak na posterunku.
63' Chmielecki dośrodkował z rożnego, a Mokrzycki trącił piłkę główką - bez efektu.
64' Tym razem Chmielecki wrzucił z wolnego, a piłka przeszła Dworackiego...
66' Rajd Gabrycha i zbyt lekkie podanie do Klimka. Tylko rzut rożny dla Unii, gdyż wybił jeden z obrońców. Dośrodkowanie popularnego ''Chmiela'' z kornera i Mokrzycki główką za wysoko.
68' Po błędzie Dworackiego Piotr Sarbinowski uderzył niecelnie.
70' Niecelny strzał Klimka w dogodnej sytuacji!
72' Mateusz Ewert główką po rożnym, ale wyłapał Piesik.
74' Rzut rożny dla Unii, po którym Radosław Kanik główką zgrał Mokrzyckiemu, a ten nieczysto trafił w piłkę.
75' Lisiecki do Klimka, ten w polu karnym uderzył niecelnie.
77' Żółta kartka dla Piotra Buchalskiego za faul na Sebastianie Huliszu.
79' Lisiecki dograł Klimkowi w pole karne, ten źle przyjął, ale też nieporadnie zachował się obrońca gości, który odbił piłkę, a nasz najlepszy strzelec po przyjęciu silnie uderzył na krótki róg z około siedmiu metrów, futbolówką odbiła się od poprzeczki i wpadła do siatki - 1:2!
80' Strzał Lecha z narożnika szesnastki nad bramką.
84' Główka Lecha Rypin obok słupka.
86' Paweł Bojaruniec dośrodkował niecelnie.
89' Strzał Lisieckiego obroniony przez bramkarza.
90+3' Rzut wolny dla Unii - Piesik w polu karnym rywali, dośrodkowanie Lisieckiego wyłapał bramkarz.

Od razu po zakończeniu meczu doszło do małych zamieszek i przepychanek pomiędzy zawodnikami obydwóch drużyn, ale na szczęście bardzo szybko emocje piłkarzom opadły i obyło się bez kartek.

Kolejny mecz Unia rozegra w następną sobotę w Lesznie z tamtejszą Polonią i w tym pojedynku zainkasowanie trzech punktów będzie już obowiązkowe.