Polonia Leszno rywalem w wyjazdowej batalii

• autor: redakcja, 2011-05-13 14:02

W sobotę, 14. maja 2011 roku piłkarzy Unii Janikowo czeka wyjazd do Leszna i mecz z miejscową Polonią, który rozpocznie się o godzinie siedemnastej. Ewentualne zwycięstwo może nas przybliżyć do utrzymania się w gronie trzecioligowców. Jesienią w Janikowie obie drużyny podzieliły się punktami remisując bezbramkowo. Do tej pory był to jedyny pojedynek obydwóch zespołów.

Aby przeczytać całą zapowiedź kliknij na "więcej".

Klub Sportowy Polonia 1912 Leszno
Rok założenia: 1912
Barwy: biało-czerwone
Największy sukces: gra w III lidze kuj-pom-wlkp

Trenerem Polonii jest Jerzy Radojewski. Jego drużyna zajmuje dziesiąte miejsce w tabeli. Trzydzieści dwa zdobyte punkty zostały wywalczone po ośmiu zwycięstwach i remisach, tyle samo meczów zakończyło się porażką zawodników z Wielkopolski. Polonia zdobyła 32 goli i straciła ich 27. Najskuteczniejszym strzelcem naszego najbliższego rywala jest Adrian Bergier, który ma dziewięć trafień na koncie. W ostatniej kolejce w Koronowie drużyna Radojewskiego przegrała 0:1.

Unia mimo tego, iż w chwili obecnej nie jest w strefie spadkowej przeżywa dokładnie taki sam trudny okres jak w poprzedniej rundzie. Wówczas nasi zawodnicy także przegrali trzy ligowe mecze z rządu z takimi zespołami jak: Unia Swarzędz, Notecianka Pakość i Lech Rypin. Jako ciekawostkę podamy, że bramkę, którą strzelił ostatnio Paweł Klimek była 50. ligową bramką pod wodzą trenera Tomasza Mazurkiewicza. Natomiast jutrzejszy mecz będzie 40. spotkaniem ligowym za kadencji tego szkoleniowca. Z kolei Oskar Kamiński i Radosław Kanik staną przed szansą rozegrania 10. ligowego meczu w biało-niebieskich barwach.