dzisiaj: 2505, wczoraj: 12002

Wracamy na strefę spadkową

• autor: redakcja, 2011-05-13 14:58

Unia Janikowo w ostatnim czasie przemieszcza się między strefą spadkową, a strefą bezpieczną. Wydawało się, że do jutrzejszego meczu w Lesznie z miejscową Polonią nasza drużyna przystąpi zajmując dwunaste miejsce w tabeli. Niestety decyzją Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej biało-niebiescy wrócili na strefę spadkową i po raz pierwszy w tym sezonie uplasowali się na czternastej lokacie.

Wszystko ma związek z meczem szesnastej kolejki, która odbyła się 19. marca 2011 roku pomiędzy Lubuszaninem Trzcianka, a Unią Solec Kujawski. Wówczas na boisku padł bezbramkowy remis, ale w terminie późniejszym okazało się, że w drużynie gości wystąpił nieuprawniony zawodnik. K-PZPN ukarał więc kujawsko-pomorski klub walkowerem.

W dniu wczorajszym na stronie internetowej Unii Solec Kujawsko pojawił się komunikat, iż po odwołaniu się od tej decyzji, K-PZPN pozytywnie rozpatrzył wniosek, a to oznacza, że walkower na korzyść Lubuszanina został anulowany.

Tak, więc po tej decyzji Unia Solec Kujawski zrównała się punktami z naszą drużyną i wyprzedziła nas w tabeli, gdyż jesienią w wyjazdowym meczu janikowianie przegrali 3:5.