Polonia - Unia 0:7

• autor: redakcja, 2011-05-14 23:27

Kanonada, strzelanina, pogrom - Unia zmiażdżyła Polonię Leszno!

Unia Janikowo rozgromiła Polonię Leszno 7:0! Pięć goli strzelił Paweł Klimek, a po jednej bramce Arkadiusz Mokrzycki i Michał Chmielecki. Biało-niebiescy rozegrali dzisiaj wspaniały mecz, po którym opuścili strefę spadkową. Był to czterdziesty ligowy pojedynek od kiedy trenerem jest Tomasz Mazurkiewicz i nikt nie ma wątpliwości, że lepszego jubileuszu nasz szkoleniowiec nie mógł sobie wymarzyć! Jest to najwyższe zwycięstwo janikowian od jedenastu lat. Brawo Unia!

POLONIA LESZNO - UNIA JANIKOWO 0:7 (0:3)

0:1 - 17' Paweł Klimek
0:2 - 19' Paweł Klimek
0:3 - 40' Paweł Klimek
0:4 - 48' Paweł Klimek
0:5 - 50' Arkadiusz Mokrzycki
0:6 - 80' Michał Chmielecki (karny)
0:7 - 84' Paweł Klimek

POLONIA: Banaszak (45' Bondia) - Wiśniewski (58' Jęsiek), Przemysław Kowalski, Pera, Piech - Bordulak (46' Świątek), Gendek, Nalborski, Olszak (46' Frąnckowski) - Patryk Kowalski, Bergier.

Rezerwowi - nie zagrali: Cubiał, Ceglarek, Glabiak.

UNIA: Piesik - Lisiecki (70' Sirko), Nowacki, Dworacki, Kanik - Chmielecki, Dereżyński - Mokrzycki (78' Wieczorek), Wiśniewski (65' Hulisz), Jagielski (61' Gabrych) - Klimek.

Rezerwowi - nie zagrali: Bihun, Kamiński, Zaleski.

SĘDZIOWAŁ: Robert Wiśniewski (Poznań).

Szczegółowy opis spotkania w rozwinięciu...

Dwie minuty po godzinie szesnastej w Lesznie rozpoczęło się spotkanie 25. kolejki o mistrzostwo trzeciej ligi kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej. Odnotowaliśmy wówczas, że na trybunach zasiadło dwudziestu ośmiu kibiców. Oni, tuż przed meczem z pewnością nawet nie uwierzyliby, w to co wydarzyło się dzisiaj w pojedynku miejscowej Polonii z Unią.

Dodajmy jeszcze, że w szeregach Unii zabrakło kontuzjowanych obrońców - Tomasza Wawrzyniaka i Michała Góralskiego.

Najważniejsze momenty dzisiejszego meczu:
9' Michał Chmielecki prostopadle dograł górną piłkę do Pawła Klimka, który w polu karnym z dość ostrego kąta trafił w boczną siatkę.
12' Jeden z zawodników gospodarzy przedarł się przez obronę Unii mijając Radosława Kanika i podcinką próbował zaskoczyć Marcina Piesika, który bez problemów wybronił ten strzał.
15' Unia egzekwowała dwa rzuty rożne. Oba dośrodkowywał Chmielecki. Najpierw główka Klimka została wybroniona i sparowana na korner, a za drugim razem strzał z głowy Arkadiusza Mokrzyckiego przeszło nad bramką.
17' Rzut z autu wyrzucał Adam Lisiecki. Piłkę głową strącił Klimek, a w zamieszaniu obrona wybiła przed siebie. Przed polem karnym był jednak Chmielecki, który posłał piłkę w kierunku bramki. Futbolówkę z rąk wypuścił bramkarz gospodarzy, a Klimek z sześciu metrów trafił praktycznie do pustej siatki - 0:1.
19' Unia wyprowadziła bardzo dobrą akcję, po której wychodzący prawą stroną sam na sam z bramkarzem Mokrzycki dograł do Klimka, który podwyższył na 0:2.
21' Kolejna szansa Unii. Adam Wiśniewski, Arkadiusz Dereżynski i Filip Jagielski wychodzili praktycznie na czystą pozycję. Ostatecznie wycofaną piłkę na szesnasty metr uderzył ten ostatni, ale bramkarz sparował na róg.
24' Z rzutu wolnego nad bramką uderzył Lisiecki.
30' Klimek w polu karnym idealnie dograł Wiśniewskiemu, który zmarnował doskonałą okazję, gdyż jego strzał wybronił golkiper.
40' Jagielski zagrał na lewą stronę do Dereżyńskiemu, który podał wzdłuż bramki, a będący tam Klimek strzałem do pustej bramki skompletował hat-tricka! W sytuacji tej ucierpiał bramkarz Polonii i na pięć minut gra została przerwana, a chwilę później mieliśmy zmianę między słupkami w szeregach gospodarzy - 0:3.
45+2' Po rzucie wolnym strzał Polonii Leszno przeszedł nad bramką Piesika.

47' Wiśniewski na szesnastym metrze minął bramkarza, ale postawił prowadzić piłkę i ostatecznie golkiper go zaskoczył i zdołał go wyprzedzić chwytając futbolówkę.
48' Klimek do Mokrzyckiego, który mając przed sobą tylko bramkarza po ziemi strzela na 0:4.
50' Lisiecki z prawej strony płasko dośrodkował, a Klimek z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki - 0:5!

65' Chmielecki dośrodkował z rzutu wolnego, a główka Klimka przeszła minimalnie obok bramki.
68' Strzał gospodarzy nad bramką Unii.
70' Rajd Sebastiana Hulisza tuż przy linii końcowej po lewej stronie boiska i dogranie do Mariusza Gabrycha, ale jego strzał został zablokowany.
80' Faul na Gabrychu i rzut karny dla Unii - Chmielecki z jedenastu metrów i mieliśmy 0:6!
83' Bartosz Wieczorek i Hulisz wychodzili na czystą pozycję, ale nieporozumienie sprawiło, że na siódmą bramkę nasi piłkarze musieli jeszcze poczekać... :)
84' Wieczorek główką zgrał do Klimka, który wychodząc sam na sam z bramkarzem gospodarzy strzelił gola na 0:7!
87' Dobrą okazję zmarnował Gabrych, jego strzał został obroniony przez bramkarza.

Fenomenalnie - chyba to jedno słowo wystarczy, aby podsumować dzisiejszy mecz w wykonaniu biało-niebieskich. Wszystkim należą się wielkie brawa!

Dzisiejszy mecz z pewnością przeszedł do historii naszego klubu. W XXI wieku, czyli odkąd awansowaliśmy do starej trzeciej ligi było to pierwsze zwycięstwo w stosunku 7:0. W sezonie 2004/2005 wygraliśmy 7:1 w Janikowie z Unią Tczew. Natomiast jeżeli chodzi o wyczyn Pawła Klimka, który strzelił dziś pięć goli, to w latach ubiegłych taki strzelecki popis nie miał miejsca. Dwukrotnie jednak nasi zawodnicy zdobywali po cztery gole w meczach ligowych: Bartłomiej Grzelak (w wygranym meczu z Unią Tczew 4:2) i Krzysztof Filipek (we wspomnianym spotkani z Unią Tczew 7:1).