ogółem: 51 970 471

Unia - Victoria 1:0

• autor: redakcja, 2011-05-21 19:39

Wygrana z Victorią!

Skromne, ale jakże bardzo ważne zwycięstwo odniosła dzisiaj Unia Janikowo pokonując Victorię Koronowo 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów w 52. minucie spotkania zdobył Adam Wiśniewski. Po tej wygranej biało-niebiescy nadal są na dwunastym miejscu w tabeli, ale zbliżyli się punktowo do innych zespołów, a także odskoczyli od strefy spadkowej na pięć oczek.

UNIA JANIKOWO - VICTORIA KORONOWO 1:0 (0:0)

1:0 - 52' Adam Wiśniewski

UNIA: Piesik - Lisiecki, Nowacki (80' Wawrzyniak), Dworacki, Kanik - Dereżyński, Chmielecki - Mokrzycki (64' Gabrych), Wiśniewski (74' Hulisz), Jagielski (85' Kamiński) - Klimek.

Rezerwowi - nie zagrali: Bihun, Sirko, Wieczorek.

VICTORIA: Skory - Błaszczkiewicz (84' Okanga), Grugiel, Szczukowski, Walda - Piskorski (57' Plewa), Solecki, Góralski (76' Springer), Talarek (58' Andrzejewski) - Kardasz, Kujawka.

Rezerwowi - nie zagrali: Graczyk, Giełżyn, Janiszewski.

SĘDZIOWIE: Pęcherz (główny) oraz Marucha i Nowakowski (asystenci) - WZPN (Kalisz).

Szczegółowy opis spotkania w rozwinięciu. Zapraszamy też do oglądania zdjęć z meczu.

W meczowej kadrze Unii zabrakło kontuzjowanego Michała Góralskiego oraz Marcina Zaleskiego.

Najciekawsze wydarzenia boiskowe:
8' Adam Wiśniewski prostopadle podał do Arkadiusza Mokrzyckiego, który stracił piłkę w polu karnym, kiedy wychodził sam na sam. Następnie w zamieszaniu podbramkowym z ostrego kąta strzelał Filip Jagielski, ale piłka przeszła obok bramki.
9' Wiśniewski obsłużył Jagielskiego, który wychodził na czystą pozycję, poczekał kilka sekund, ale po przełożeniu piłki na drugą nogę jego strzał wybronił Filip Skory.
12' Faulowany był Arkadiusz Dereżyński, ale arbiter nie zauważył tego i gra toczyła się dalej i akcję przeprowadziła Victoria. Piłka ze środka została przerzucona na lewą stonę, a dośrodkowanie wyłapał Marcin Piesik.
14' Rzut wolny dla Unii - Michał Chmielecki któtko podał do Radosława Kanika, który wrzucił w pole karne gdzie główa Pawła Klimka przeszła obok bramki.
15' Faulowany był Tomasz Nowacki, a piłka po gwizdku sędziego uderzona przez jednego z koronowian wpadła do siatki. Gol oczywiśnie nie został uznany.
20' Jagielski został sfaulowany przez Kamila Błaszczkiewicza tuż przed linią końcową i linią pola karnego. Zawodnik gości za to zagranie ujrzał żółtą kartkę.
21' Po rzucie wolnym, dośrodkowaniu Chmieleckiego w polu karnym zamieszanie. Piłkę stracił Adam Lisiecki, a za szesnastkę dopadł do niej Dereżyński i wrzucił. Obok bramki główką strzelał Klimek. Chwilę później akcję przeprowadzili goście. Jakub Kujawka z daleka przymierzył fatalnie.
26' Górna, prostopadła piłka między obrońców Unii i Adam Kardasz wychodził sam na sam z Piesikiem. Próbował zaskoczyć go lobem, ale futbolówka trafiła w poprzeczkę, odbiła się od ziemi i przyjął ją Nowacki. W tym wypadku janikowianie mieli dużo szczęścia.
27' Jagielski wywalczył rzut rożny. Dośrodkowanie Chmieleckiego i Klimek główką ponownie obok bramki.
29' Za faul na Nowackim Kardasz ujrzał żółtą kartkę.
32' Faul Lisieckiego na 18. metrze na wprost bramki. Strzał Kardasza z wolnego po ziemi trafił prosto w mur.
40' Klimek sam na sam z bramkarzem. Uderzył nad bramką.

46' Z około 38. metrów strzał z rzutu wolnego koronowian nad bramką Unii.
50' Marcin Dworacki ujrzał żółtą kartkę za faul. Chwilę wcześniej poszkodowany został Nowacki, ale arbiter tego nie widział. Popularny "Czereś" opuścił boisko na noszach. Jednak na szczęście później mógł kontynouwać grę.
52' Po akcji Unii z lewej strony boiska w polu karnym znalazł się Klimek, który wyłożył piłkę Wiśniewskiemu na dwunasty metr. "Wiśnia" posłał futbolówkę w krótki słupek płaskim strzałem z pierwszej piłki. Skory musiał skapitulować - 1:0!
54' Po akcji Unii strzał z daleka po ziemi, niecelny oddał Wiśniewski.
55' Kujawka wyszedł sam na sam z Piesikiem i nasz bramkarz w fantastyczny sposób wybronił jego strzał nogą!
57' Po rzucie wolnym Chmielecki wrzucił do Klimka, który główką posłał piłkę nad bramką.
58' Wiśniewski do Jagielskiego i ten wychodziłby sam na sam, ale stracił równowagę i przewrócił się.
60' Wiśniewski lobem z 45. metrów chciał zaskoczyć bramkarza, ale on nie dał się pokonać i fantastyczną paradą wybił piłkę na róg! Po krótko rozegranym rogu przez Chmieleckiego piłka do niego wróciła i zdecydował się na strzał z narożnika pola karnego, który wybronił Skory.
65' Chmielecki dograł Wiśniewskiemu, który strzelił z trzydziestu metrów tuż obok okienka bramki.
67' Wiśniewski odzyskał piłkę i z prawej strony wbił w pole karne, ale Klimek nie zdołał sięgnąć futbolówki tuż przez bramką.
70' Kardasz będąc w polu karnym oddał strzał, ale pewnie wybronił Piesik!
72' Wiśniewski ukarany żółtą kartką za faul w środkowej strefie na Jacku Góralskim.
73' Po rogu dla Victorii drużyna Unii była w sporych opałach. Na szczęście gracza Koronowa zatrzymał Piesik.
77' Dereżyński za faul na środku boiska ujrzał żółtą kartkę.
78' Piesik wyłapał groźne dośrodkowanie z wolnego.
82' Dworacki wybił piłkę w stronę linii autowej, ale niespodziewanie dopadł do niej Mariusz Gabrych i rajdem poszedł w kierunku bramki. Niestety stracił piłkę w polu karnym.
83' Sebastian Hulisz do Klimka, który mu odegrał i wbił w pole karne. Z piłką minął się Chmielecki, a Jagielski strzelił prosto w bramkarza. Po tym straciu nasz lewoskrzydłowy ucierpiał i na boisko już nie wrócił.
85' Klimek wystawił na 20. metr Gabrychowi - ten z pierwszej piłki nad bramką.
88' Klimek idealnie do Kanika, który w sytuacji sam na sam próbował przelobować bramkarza. skory jednak wyłapał ten strzał.
89' Chmielecki górą do wychodzącego na czystą pozycję Klimka, który główką strzelił obok bramki.

Dzisiejszy mecz stał na bardzo dobrym, trzecioligowym poziomie. Przewagę miała drużyna Unii, która stwarzała sobie więcej sytuacji strzeleckich. Victoria z kolei przeprowadzała groźne kontrataki. Jednym z bohaterów spotkania był z pewnością Marcin Piesik, który fantastycznie wybronił strzał Jakuba Kujawki w sytuacji sam na sam. Brawo Unia!