Mecz z Lubuszaninem o tzw. sześć punktów

• autor: redaktor25, 2011-05-26 00:00

Kolejny mecz przed własną publicznością rozegrają w piątek podopieczni trenera Tomasza Mazurkiewicza. Tym razem biało-niebiescy gościć będą Lubuszanina Trzcianka. Spotkanie rozpocznie się o godzinie osiemnastej. Przypomnijmy, że jesienią na wyjeździe Unia została rozbita 0:3 i pewne jest, że nasi piłkarze zrobią wszystko, aby zrewanżować się za tą bolesną porażkę.

Aby przeczytać całą zapowiedź kliknij na "więcej".

Miejski Klub Sportowy Lubuszanin Trzcianka
Rok założenia: 1948
Barwy: niebiesko-białe
Największe sukcesy:
- gra w III lidze kuj.-pom.-wlkp.
- Puchar Polski - OZPN Piła - 4x - 1978/79, 1981/82, 1986/87, 2008/09

Trenerem Lubuszanina Trzcianka jest Marian Kurowski. Kilka lat temu w prasie pojawiały się spekulacje dotyczące tego, że szkoleniowiec ten miał objąć Unię. Ostatecznie do tego nie doszło. Obecnie zespół Kurowskiego zajmuje 11. miejsce w tabeli. Złożyły się na to 32 zdobyte punkty dzięki ośmiu zwycięstwach, tyle samo remisach i dziesięciu porażkach. Bilans bramkowy naszych najbliższych rywali to 37 strzelonych goli i 25 straconych. Najskuteczniejszym strzelcem wielkopolskiego klubu jest Michał Wawszczak mający na swoim koncie dziesięć trafień. W przerwie zimowej do Trzcianki doszedł Marcin Florek. Grał on w Unii w sezonie 2002/2003 i w 22. meczach strzelił dwa gole. W ostatniej kolejce Lubuszanin bezbramkowo zremisował z Piastem Kobylin.

Unia po ostatnim meczu z Victorią ma już tylko dwa punkty straty do Trzcianki. Fakt ten może tylko oznaczać, że będziemy świadkami ciekawego widowiska. Trzech piłkarzy naszego klubu ma szansę rozegrać swój jubileuszowy ligowy występ w biało-niebieskich barwach. Mowa tutaj o Macieju Sirko i Tomaszu Nowackim, którzy obecnie mają po 19. meczów i Adamie Wiśniewskim, który do tej pory rozegrał 9 spotkań.

Dotychczas oba kluby spotykały się dwukrotnie. Jeden mecz wygrała Unia i jeden Lubuszanin.

+ 17.07.2005, Lubuszanin - Unia 1:6 (Rasić - 3, Krysiak, Gnegne, Bzdęga) - sparing
+ 23.10.2010, Lubuszanin - Unia 3:0 (Nawrocki, Feciuch, Wawszczak) - III liga
___________________________________________________________________________
Przy okazji informujemy, że jakiś czas temu dawna trybuna VIP znajdująca się na trybunie odkrytej została przeniesiona ze Stadionu Miejskiego na boisko "Orlik 2012" przy ulicy Michała Kozala. Można powiedzieć, że trybuna ta jest historyczną, gdyż przez kilka sezonów, m.in. na zapleczu Ekstraklasy zasiadali na niej VIP-owie. W ostatnich latach była ona nieużywana.

Zapraszamy też na nasz stadion, przy ulicy Głównej 40 w niedzielę na mecze drużyn młodzieżowych. O godzinie 11:00 walkę o uniknięcie spadku z ligi wojewódzkiej podejmą juniorzy starsi, którzy podejmować będą Lecha Rypin. Z kolei trampkarze i młodzicy zagrają kolejnie o 13:00 i 15:00 z Unią Gniewkowo. Z kolei w sobotę o godzinie 10:00 swój mecz w Janikowie na boisku "Orlik 2012" rozegrają nasi orlicy.