ogółem: 28 954 763

Unia - Lubuszanin 2:0

• autor: redakcja, 2011-05-27 21:04

Trzecie zwycięstwo z rzędu!

W trzecim meczu z rzędu ręce same składały się do oklasków. Piłkarze Unii Janikowo po bardzo dobrym spotkaniu pokonali Lubuszanina Trzcianka 2:0 (1:0). Pierwszego gola dla biało-niebieskich pięknym strzałem z około trzydziestu metrów zdobył Michał Chmielecki, a wynik ustalił najlepszy strzelec naszej drużyny - Paweł Klimek.

UNIA JANIKOWO - LUBUSZANIN TRZCIANKA 2:0 (1:0)

1:0 - 16' Michał Chmielecki
2:0 - 57' Paweł Klimek

UNIA: Piesik - Lisiecki, Nowacki, Dworacki, Wawrzyniak - Dereżyński, Chmielecki (84' Hulisz) - Gabrych (72' Kamiński), Wiśniewski, Mokrzycki (70' Kanik) - Klimek (81' Wieczorek).

Rezerwowi - nie zagrali: Bihun, Sirko, Jagielski.

LUBUSZANIN: Morawski - Bączyk, Kiczyński, Januzik (62' Natkaniec), Wacisz - Kottas (59' Turowski), J. Feciuch (62' Florek), K. Feciuch, Oczkowski (91' Kaczanowicz) - Wawszczak, Nawrocki.

Rezerwowi - nie zagrali: Banaś, Wicbergier, Grobel.

SĘDZIOWIE: Koronka (główny), Jóźwiak i Zaborowski (asystenci).

Szczegółowy opis meczu w rozwinięciu.

W kadrze meczowej na dzisiejszy mecz zabrakło wciąż kontuzjowanego Michała Góralskiego oraz Marcia Zaleskiego, który zagra w niedzielę w drużynie juniorów.

3' Paweł Klimek przechwycił piłkę na połowie rywala. W idealnej sytuacji byłby Michał Chmielecki lub Mariusz Gabrych, ale najlepszy strzelec Unii zdecydował się na strzał po ziemi, który bez problemów obronił Tomasz Morawski.
5' Adam Wiśniewski przerzucił do Gabrycha, który przyjął piłkę wychodząc na czystą pozycję i oddał strzał głową wyłapany przez bramkarza.
8' Chmielecki na szybko dograł z wolnego do Adama Lisieckiego. Ten prawą stroną minął jednego zawodnika, po czym będąc w narożniku pola karnego zdecydował się na strzał, który wybronił Morawski.
13' Piękny strzał z dystansu rewelacyjną paradą na róg sparował Marcin Piesik.
16' Wiśniewski do Klimka, który wycofał na trzydziesty metr Chmieleckiemu, a ten fantastycznym strzałem w środek bramki z pierwszej piłki zdobył prowadzenie dla Unii! Piłka zanim wpadła do siatki odbiła się jeszcze od poprzeczkę - 1:0!
28' Niedokładne podanie bramkarza, które przejął Chmielecki i dograł do Klimka, który podał Arkadiuszowi Dereżyńskiemu. Kapitan Unii z szesnastu metrów oddał strzał, ale był on zbyt lekki i bez problemów wybronił Morawski.
33' Dośrodkowanie z rzutu wolnego i główka jednego z przyjezdnych, ale piłka przeszła nad bramką Unii.
34' Aut wyrzucony przez Lisieckiego. Piłkę Klimek strącił do Wiśniewskiego, a ten z siedmiu metrów strzelił obok bramki.
36' Za faul po lewej stronie boiska na Arkadiuszu Mokrzyckim żółtą kartkę ujrzał Radosław Bączyk.
39' Klimek uruchomił będącego na lewej stronie Mokrzyckiego. Wydawało się, że Unia stworzy sytuację bramkową, ale Arek potknął się i grę wznawiał bramkarz.
40' Jarosław Feciuch z około dwudziestu pięciu metrów uderzył nad bramką.
42' Groźne dośrodkowanie w pole karne pewnie wyłapał Piesik.
44' Goście protestowali twierdząc, że ich zawodnik faulowany był w pole karnym.
45' Dereżyński za faul na Krystianie Feciuchu ujrzał żółtą kartkę. Goście wznowili grę wolnym ze środka boiska.

46' Marcin Kiczyński za zatrzymanie Gabrycha, który dostał piłkę od Wiśniewskiego przy narożniku pole karnego został ukarany żółtą kartką.
48' Klimek prostopadle dograł Gabrychowi, który stracił piłkę będąc w polu karnym.
49' Lubuszanin Trzcianka zdecydował się na strzał z daleka, ale piłka przeszła obok bramki.
51' Po wolnym Chmieleckiego strzał Gabrycha wybił obrońca. Po kontrataku Lisiecki sfaulował Wojciecha Oczkowskiego za co ujrzał żółtą kartkę. Jest to jego czwarta kartka i będzie pauzował w kolejnym meczu.
54' Oczkowski ukarany żółtym kartonikiem za wybicie piłki po odgwizdaniu spalonego.
57' Wiśniewski dostał piłkę i poszedł środkiem boiska. Miał idealną sytuację na strzał z zza pola karnego, ale poczekał za wchodzącym w szesnastkę Klimkiem i podał mu, po czym Klimek mając przed sobą tylko bramkarza dokładnym strzałem po ziemi w krótki róg strzelił gola na 2:0! Po bramce za dyskusje arbiter ukarał kartkami Krystiana Januzika i Jarka Feciucha.
58' Brat Jarka Feciucha - Krystian także ujrzał żółtą kartkę za dyskusję ze sędzią w kolejnej akcji.
62' Wbicie piłki w pole karne przez jednego z zawodników Lubuszanina, po czym jego kolega z drużyny nie trafił w piłkę z pięciu metrów!
64' Wiśniewski przerzucił Klimkowi, który wycofał na narożnik pola karnego Mokrzyckiemu, a ten strzelał minimalnie niecelnie.
65' Michał Wawszczak z osiemnastu metrów posłał piłkę nad bramką.
69' Wrzutka w pole karne Unii - jeden z przyjezdnych musnął piłkę główką. Mogło być groźnie...
74' Oskar Kamiński przejął futbolówkę i dograł Klimkowi, który po rajdzie wszedł w pole karne i z dość ostrego kąta uderzył nad bramką.
76' Wiśniewski z czterdziestu ośmiu metrów lobem próbował zaskoczyć bramkarza, ale on zdążył wyłapać piłkę. W kolejnej akcji dośrodkowanie w nasze pole karne i strącenie główką po czym minimalną głową strzelał gracz Lubuszanina. Później Jan Turowski za dyskusje ujrzał kartkę koloru żółtego.
78' Trójkowa akcja Unii - Wiśniewski i Chmielecki, który dośrodkował na dwudziesty metr, ale zbyt słaby strzał oddał Radosław Kanik i piłkę złapał bramkarz. W kolejnej akcji Marcin Dworacki uratował nas w ostatniej chwili wybijając na róg. Po dośrodkowaniu także Dworacki wyjaśnił sytuację.
81' Główką uderzał Bartosz Wieczorek - wyłapał Morawski.
83' Z wolnego dośrodkowywał Marcin Florek - wybicie Unii na osiemnasty metr, po czym niecelny strzał oddali goście.
87' Lisiecki wybił piłkę zmierzającą do bramki! W następnej sytuacji Piesik wybronił sam na sam, ale arbiter po chwili wskazał na pozycję spaloną.
90' Lisiecki strzelał z daleka - nad poprzeczką.
90+3' Sebastian Hulisz po rajdzie prawą stroną dograł do będącego w pole karnym Kamińskiego, który z pierwszej piłki posłała ją minimalnie obok samego okienka bramki.

Piłkarzom Unii należą się wielkie brawa. Przez pełne dziewięćdziesiąt minut biało-niebiescy mieli wyraźną przewagę i przeprowadzali dobre akcje. Mecz stał na wysokim poziomie. Jako ciekawostkę możemy podać, iż gol Pawła Klimka był sześćdziesiątą bramką strzeloną za kadencji trenera Tomasza Mazurkiewicza.

Warto też dodać, że dzisiejszy mecz obserwował były reprezentant Polski - Paweł Kryszałowicz.