dzisiaj: 2776, wczoraj: 12002

Na dzień dzisiejszy spadają cztery drużyny

• autor: redakcja, 2011-05-29 20:30

Praktycznie każdy dzień przynosi zmiany w sezonie 2010/2011. Po dzisiejszym meczu w rozgrywkach pierwszej ligi wiemy, że na tą chwilę z trzeciej ligi kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej spadają cztery drużyny.

Stało się tak za sprawą zwycięstwa Kolejarza Stróże nad Piastem Gliwice 2:1. Drużyna ze Stróż po zdobyciu trzech punktów wyprzedziła MKS Kluczbork, który spadł na miejsce zagrażające opuszczeniem ligi. Oprócz MKS-u z zachodnich klubów spadkową lokatę ma także Odra Wodzisław Śląski. Wczoraj pojawiła się informacja, że Odra wycofuje się z ligi, ale dzisiaj wiadomo, że jest jeszcze cień szansy na dalszą grę klubu w Wodzisławia Śląskiego.

Tak więc wszystko wskazuje na to, że zapowiada się pasjonująca walka o utrzymanie w naszej lidze. Pewne jest, że spadnie Mieszko Gniezno. Miejsce spadkowe na dzień dzisiejszy ma też Włocłavia Włocławek, Unia Solec Kujawski i Chemik Bydgoszcz. Bydgoszczanie mają trzydzieści punktów na koncie. Tylko dwa oczka więcej ma Lubuszanin Trzcianka i Polonia Leszno, a trzy - Unia Janikowo i Notecianka Pakość.