W środę mecz z Mieszkiem Gniezno

• autor: redakcja, 2011-05-31 17:24

Szybkie tempo trzeciej ligi kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej sprawiło, że już w środę o godzinie siedemnastej piłkarze Unii Janikowo rozegrają kolejne spotkanie. Tym razem na stadionie w Gnieźnie podopieczni trenera Tomasza Mazurkiewicza zmierzą się z tamtejszym Mieszkiem. W chwili obecnej nasz najbliższy rywal zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. Przypomnijmy, że jesienią w Janikowie wygraliśmy 1:0 po bramce Pawła Klimka.

Aby przeczytać całą zapowiedź kliknij na "więcej".

Klub Sportowy Mieszko Gniezno
Rok założenia: 1974
Barwy: biało-niebieskie
Sukcesy:
+ 1/4 finału Pucharu Polski - 1989/1990
+ najwyższy poziom ligowy - stara III liga

Mieszko Gniezno zajmuje obecnie ostatnią, szesnastą lokatę w ligowej tabeli. Wielkopolscy zawodnicy zgromadzili szesnaście punktów. Wygrali najmniej meczów w lidze - cztery, tyle samo zremisowali i aż dziewiętnaście razy, czyli najwięcej w rozgrywkach schodzili z boiska jako pokonani. Strzelili najmniej bramek w lidze - siedemnaście tracąc pięćdziesiąt dziewięć, czyli najwięcej. W ostatniej kolejce w Koronowie Mieszko przegrało z miejscową Victorią 0:2. Grającym trenerem gnieźnieńskiego trzecioligowca jest Przemysław Urbaniak, który kilka lat temu przymierzany był do gry w naszym klubie. Barwy Mieszka reprezentuje też Łukasz Mokrzycki - brat bliźniak Arkadiusza Mokrzyckiego, który gra w Unii. Warto też dodać, że zawodnik ten był zimą przymierzany do naszej drużyny i w mediach pojawiały się informacje, że ma przyjść on do nas latem. Daniel Szymański to najskuteczniejszy strzelec Mieszka. Ma on na koncie sześć goli. Warto dodać, że po ostatniej kolejce Mieszko nie ma już szans na pozostanie w lidze.

W Unii gra aż pięciu zawodników, którzy w przeszłości reprezentowali barwy Mieszka. Marek Bihun, Michał Góralski i wspomniany wcześniej Mokrzycki do naszego klubu przyszli właśnie z Gniezna w zimowej przerwie. Natomiast Oskar Kamiński i Arkadiusz Dereżyński występowali w gnieźnieńskiej drużynie w latach poprzednich. Warto też dodać, że jutrzejszy mecz dla niektórych zawodników będzie spotkaniem jubileuszowym. Sebastian Hulisz stanie przed szansą rozegrania sześćdziesiątego ligowego pojedynku, a Maciej Sirko i Mariusz Gabrych być może zagrają po raz dwudziesty. Za kartki pauzować będzie Adam Lisiecki.

Piotr Łęgosz jako główny oraz jako asystenci: Adrian Sławkowski i Adrian Rybowicz z Lipna poprowadzą jutrzejsze zawody. Do tej pory prowadził on dwa mecze Unii (Calisia 0:2, Swarzędz 0:4) i dwa mecze Mieszka w zeszłym sezonie (Polonia Nowy Tomyśl 1:0 i Calisia 0:3).

+ 23.08.2003, Mieszko - Unia 1:3 (Jakubiak - Kuczyński, Filipek, Młodzieniak)
+ 27.03.2004, Unia - Mieszko 2:1 (B. Grzelak, Bajdziak - Kalu)
+ 09.10.2004, Mieszko - Unia 0:0
+ 14.03.2005, Unia - Mieszko 1:1 (Gnegne - Kuczyński)
+ 29.10.2005, Mieszko - Unia 2:1 (Pawłowski, Iwanicki - Przysiuda)
+ 27.05.2006, Unia - Mieszko 1:4 (Przysiuda - Nawrot 2, Piskuła, Pawłowski)
+ 15.08.2007, Unia - Mieszko 1:0 (Bekas)
+ 21.03.2008, Mieszko - Unia 1:2 (Piotrowski - Nowosielski, Filipek)
+ 15.07.2009, Unia - Mieszko 2:1 (Ślifirczyk, Nowosielski - ?) - sparing
+ 30.10.2010, Unia - Mieszko 1:0 (Klimek)

Zestawienie ogólne:
10 meczów - 6 zwycięstw, 2 remisy, 2 przegrane, bramki: 14-11.