Podtrzymać dobrą passę

• autor: redakcja, 2011-06-04 14:15

Mariusz Gabrych jest wychowankiem Unii. W pierwszej drużynie naszego klubu jest od rundy wiosennej sezonu 2009/2010. Do tej pory rozegrał w niej dwadzieścia spotkań. W minioną środę strzelił swoją pierwszą bramkę. Jest drugim najmłodszym strzelcem gola odkąd biało-niebiescy awansowali do trzeciej ligi w 2000 roku. Najmłodszym piłkarzem, który trafił do siatki rywali był Marcin Tarnowski, który miał wówczas szesnaście lat.

Zapraszamy do przeczytania rozmowy z Mariuszem Gabrychem - kliknij na "więcej".

Czerwiec rozpoczął się dla Ciebie bardzo dobrze. Jak oceniasz mecz z Mieszkiem Gniezno?
- Rzeczywiście czerwiec rozpoczął się dla mnie bardzo dobrze, gdyż strzeliłem w końcu bramkę. Mecz z Mieszkiem Gniezno oceniam jako udany. Zdobyliśmy trzy punkty i zapewniliśmy sobie utrzymanie w trzeciej lidze!

Zwycięstwo zapewniło nam utrzymanie, a także pozwoliło awansować na dziewiąte miejsce w tabeli. Do końca sezonu pozostały jeszcze dwa mecze. Jakie są nastawienia na te spotkania?
- Podtrzymać dobrą passę i uzyskać sześć punktów w ostatnich dwóch meczach.

Na jakiej pozycji czujesz się najlepiej?
- Najlepiej czuję się jako boczny pomocnik, ponieważ uczestniczę w akcjach ofensywnych i defensywnych, a grając jako napastnik trzeba czekać na piłki otrzymywane z innych formacji.

Wróćmy do przeszłości. Kto był Twoim pierwszym trenerem w młodzieżowym zespole Unii i jak wspominasz tamten okres?
- Moim pierwszym trenerem był Jan Plewa. Tamten okres wspominam bardzo dobrze. Mieliśmy dobrą i zgraną drużynę, co pozwalało nam wygrywać wiele meczów.

Jesienią często byłeś oddelegowany do zespołu juniorów starszych.Jaka jest różnica pomiędzy grą w trzeciej lidze, a występami w zespole młodzieżowym?
- Różnica między grą w drużynach młodzieżowych, a grą w trzeciej lidze jest ogromna. Tutaj trzeba grać szybko piłką. Nie ma czasu na zastanawianie się.

Twój cel na nadchodzący sezon to ..
- To zdobyć więcej bramek niż do tej pory. :)

Dziękuję za rozmowę.
- Dziękuję.