ogółem: 28 929 794

Unia J. - Unia S. K. 1:1

• autor: redakcja, 2011-06-04 20:08

Remis...

Pewna utrzymania w trzeciej lidze Unia Janikowo zremisowała z wciąż niepewną ligowego bytu Unią Solec Kujawski 1:1. Do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis, a obie drużyny nie zachwycały grą. Warto podkreślić, iż już w 7. minucie meczu czerwoną kartką za brutalny faul na Arkadiuszu Mokrzyckim ukarany został zawodnik gości - Wojciech Kubas. W drugiej połowie przyjezdni stracili bramkę już w pierwszej minucie po wznowieniu gry. Po szybko rozegranym rzucie rożnym i dośrodkowaniu Arkadiusza Dereżyńskiego piłkę do sitki głową skierował Marcin Dworacki. Od tego momentu biało-niebiescy przeważali, ale nie spieszyli się ze strzeleniem drugiego gola. Zemściło się to na sześć minut przed końcem spotkania, kiedy to blisko naszego pola karnego faulowany był Dworacki, a sędzia nie przerwał gry, kolejnie w wybiciu futbolówki Adamowi Lisieckiemu także nieprzepisowo przeszkadzał jeden z piłkarzy Solca Kujawskiego, a Szymon Raczyński płaskim strzałem z szesnastu metrów pokonał bezradnego Marka Bihuna ustalając wynik na 1:1.

UNIA JANIKOWO - UNIA SOLEC KUJAWSKI 1:1 (0:0)

1:0 - 46' Marcin Dworacki
1:1 - 84' Szymon Raczyński

UNIA JANIKOWO: Bihun - Lisiecki (89' Wieczorek), Nowacki, Dworacki, Sirko - Dereżyński, Hulisz (79' Kanik) - Gabrych, Wiśniewski, Mokrzycki (37' Kamiński) - Klimek.

Rezerwowi, którzy nie zagrali: Piesik, Wawrzyniak, Zaleski.

UNIA SOLEC KUJAWSKI: Skibiński - Kubas (7'), Frasz, Grzelak, Winiecki (71' Ciepiel) - Poczwardowski, Błaszczak (11' Pujdak), Raczyński, Szaradek (59' Murach) - Sanni, Lewandowski (71' Barlik).

Rezerwowi, którzy nie zagrali: Osiński, Chachuła, Walczak.

SĘDZIOWIE: Wiśniewski (główny), Stachowski i Jankowski (asystenci), Kaczmarek (techniczny).

SZCZEGÓŁOWY OPIS SPOTKANIA W ROZWINIĘCIU...
ZAPRASZAMY TEŻ DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ Z MECZU, KTÓRE ZNAJDUJĄ SIĘ W GALERII...

W kadrze Unii na dzisiejsze spotkanie zabrakło pauzującego za kartki Michała Chmieleckiego i kontuzjowanego Michała Góralskiego.

PRZEBIEG WYDARZEŃ BOISKOWYCH:
5' Dośrodkowanie Adama Lisieckiego z rzutu wolnego w pole karne, gdzie piłkę wybili obrońcy, a z 17. metrów na strzał zdecydował się Sebastian Hulisz, ale futbolówka przeszła nad bramką.
7' Przy linii bramkowej Wojciech Kubas uderzył w twarz Arkadiusza Mokrzyckiego za co ujrzał czerwoną kartkę. Z kolei nasz zawodnik, który był poszkodowany zobaczył kartkę koloru żółtego za dyskusje.
14' Mokrzycki z lewej strony dośrodkował w pole karne na głowę Mariusza Gabrycha, ale jego strzał rewelacyjnie wybronił Mateusz Sikbiński. Była to najlepsza bramkowa sytuacja naszego zespołu w pierwszej odsłonie gry.
16' Mokrzycki dograł do Pawła Klimka, który oddał strzał w krótki słupek wybroniony przez bramkarza.
20' Hulisz podał do Adama Wiśniewskiego, a ten zdecydował się na strzał z 45. metrów. Silne uderzenie przeszło obok bramki.
21' Strzał Michaela Sanniego z linii bramkowej wybił Arkadiusz Dereżyński!
24' Faulowany był Klimek. Strzał Lisieckiego z rzutu wolnego trafił w mur.
37' Po aucie piłka trafiła do Hulisza, który oddał strzał z 23. metrów. Piłka przeszła tuż obok.
37' Mokrzycki z powodu kontuzji opuścił boisko, a zastąpił go Oskar Kamiński.
41' Dereżyński z daleka posłał piłkę wysoko nad bramką.
45+1' Robert Frasz oddał strzał z dalszej odległości wybroniony przez Marka Bihuna.

46' Gabrych z 18. metrów uderzył na bramką, a bramkarz sparował piłkę na róg. Unia Janikowo szybko rozegrała ten stały fragment gry. Dereżyński do Wiśniewskiego, który szybko odegrał naszemu kapitanowi. Dereżyński wrzucił w pole karne, a Marcin Dworacki celną główką zdobył prowadzenia dla biało-niebieskich i strzelił swojego pierwszego gola w sezonie - 1:0.
49' Wiśniewski z około 30. metrów oddał minimalnie niecelny strzał.
54' Wiśniewski z rzutu wolnego z 30. metrów przeniósł piłkę minimalnie nad bramką.
57' Dwójkowa akcja Klimka z Gabrychem, po której ten drugi strzałem z ostrego kąta posłał piłkę na aut.
58' Dereżyński ujrzał żółtą kartkę za faul na Sannim. Oznacza to, że nie zagra w ostatnim meczu sezonu w Kaliszu.
59' Po wolnym zamieszanie w polu karnym janikowian. Ostatecznie strzał Sanniego z 16. metrów nad bramką.
64' Karol Lewandowski za faul na Tomaszu Nowackim ujrzał żółtą kartkę.
66' Po rożnym dla Solca Kujawskiego piłka po rykoszecie minęła wszystkich i wyszła na kolejny róg.
68' Lewandowski wychodząc sam na sam z bramkarzem zdecydował się na szybkie oddanie strzał z 16. metrów. Na róg piłkę sparował Bihun.
77' Michał Pujdak ujrzał żółtą kartkę za faul na Huliszu.
79' Sanni ukarany żółtym kartonikiem za powstrzymanie wychodzącego sam na sam Wiśniewskiego.
80' Z rzutu wolnego Lisiecki ponownie trafił w mur.
82' Po wolnym dla gości pewną interwencją niebezpieczeństwo wyjaśnił Bihun.
83' Wiśniewski rajdem prowadził piłkę, po czym podał do Gabrycha, który mu odegrał. Strzał "Wiśni" z linii pola karnego przeszedł nad poprzeczką.
84' Faulowany niedaleko linii końcowej na wysokości pola karnego był Dworacki, ale arbiter nie zareagował. Kolejnie Lisiecki nie wybił piłkę, bo także był nieprzepisowo powstrzymywany będąc w polu karnym. Futbolówka spadła pod nogi Szymona Raczyńskiego, który płaskim strzałem z 16. metrów zdobył wyrównanie dla gości - 1:1.
87' Strata Lisieckiego i kontra gości. Zawodnik przyjezdnych wychodził już sam na sam i próbował podawać do lepiej ustawionego kolegi, ale w polu karnym pewnie interweniował Bihun.
90+1' Po wolnym wrzuconym w pole karne Bihun został sfaulowany i nasi zawodnicy wznawiali z rzutu wolnego.

Mimo gry gości w dziesiątkę praktycznie od początku spotkania był to typowy mecz na remis. Co prawda nasi zawodnicy mieli przewagę, ale nie stwarzali sobie klarownych okazji. Niemający już nic to stracenia Solec Kujawski doprowadził do wyrównania i nadal ma szansę na utrzymanie się w rozgrywkach, pod warunkiem, że spadną tylko trzy drużyny, a na chwilę obecną ligę opuszczają cztery. Po dzisiejszej kolejce nasza Unia spadła na dziesiąte miejsce w tabeli.

Ciekawostką jest fakt, iż na meczu gościł Marcin Krzywicki, któremu gratulujemy utrzymania się w rozgrywkach Ekstraklasy i życzymy dalszych sukcesów w karierze.