Z przyszłym drugoligowcem na zakończenie

• autor: redakcja, 2011-06-10 08:19

To już jest koniec, nie ma już nic, jesteśmy wolni możemy iść... i spotkać się w lipcu na pierwszym treningu przed nowym sezonem - tak właśnie będą mogli zaśpiewać piłkarze Unii Janikowo w sobotę po meczu z Calisią Kalisz, która przyszłe rozgrywki rozpocznie jako drugoligowiec. Początek ostatniego już spotkania w tym sezonie zaplanowany jest na godzinę siedemnastą w Kaliszu. Jesienią Unia przegrała 0:2. Był to do tej pory jedyny mecz pomiędzy tymi drużynami.

Aby przeczytać całą zapowiedź kliknij na "więcej".

Klub Piłkarski Calisia Kalisz
Rok założenia: 1937
Barwy: czerwono-biało-niebieskie
Sukcesy:
- 1/2 finału Pucharu Polski - 1955/1956
- 5. miejsce w starej II lidze - 1958/1959
- awans do II ligi zachodniej - 2010/2011

Grającym trenerem przyszłego drugoligowca jest Grzegorz Dziubek. Jego zespół ma sześćdziesiąt punktów dzięki najwięcej wygranym meczom w lidze - osiemnaście, sześciu remisach i najmniej razem z GKS-em Dopiewo porażkom - pięciu. Kaliszanie strzelili 51 bramek, a stracili ich 24. Najskuteczniejszym strzelcem tej drużyny jest Błażej Ciesielski, który ma szesnaście trafień na koncie i jest na drugim miejscu w klasyfikacji zdobywców goli. W ostatniej kolejce Calisia przegrała 1:0 z Victorią Koronowo. Barwy kaliskiego klubu reprezentują m.in. Paweł Lisiecki i Mateusz Świergiel, którzy w przeszłości testowani byli przez Unię.

W sobotę w barwach Unii nie zagra kapitan drużyny - Arkadiusz Dereżyński. Z kolei Filip Jagielski stanie przed szansą rozegrania sześćdziesiątego ligowego meczu, a Marcin Dworacki być może zagra po raz trzydziesty.

Arbitrem jutrzejszego meczu będzie Mikołaj Kładziński z Poznania. W obecnym sezonie prowadził on jeden mecz Calisii zakończony remisem 1:1 z Lechem Rypin. Z kolei w poprzednim sezonie był on rozjemcą meczu Calisia - Polonia Leszno, kiedy to nasi jutrzejsi rywale wygrali 4:0. Nie sędziował on żadnego spotkania z udziałem Unii.

Kibiców w Janikowie zapraszamy na mecze drużyn młodzieżowych, które odbędą się na Stadionie Miejskim przy ulicy Głównej 40:

+ sobota, 13:00: Unia - Cuiavia Inowrocław (trampkarze)
+ sobota, 15:00: Unia - Cuiavia Inowrocław (młodzicy)
+ niedziela, 11:00: Unia - AZS Bydgoszcz (juniorzy starsi)