ogółem: 52 208 793

Calisia - Unia 1:4

• autor: redakcja, 2011-06-11 17:08

Wygrana na koniec sezonu - 300. zwycięstwo w historii

W dzisiejszym, ostatnim meczu w tym sezonie Unia Janikowo na wyjeździe wygrała z Calisią Kalisz 4:1 (1:0). Bramki dla Unii zdobyli: Marcin Dworacki, Arkadiusz Mokrzycki, Mariusz Gabrych oraz Tomasz Wawrzyniak. Honorową bramkę dla Calisii strzelił Błażej Ciesielski. Podopieczni Tomasza Mazurkiewicza kończą sezon na dziewiątym miejscu w tabeli. Zwycięstwo to jest 300. wygranym ligowym meczem w historii naszego klubu, a spotkanie w Kaliszu było 660. pojedynkiem o ligowe punkty!

CALISIA KALISZ - UNIA JANIKOWO 1:4 (0:1)

0:1 - 36' Marcin Dworacki
0:2 - 50' Arkadiusz Mokrzycki
0:3 - 58' Mariusz Gabrych

1:3 - 76' Błażej Ciesielski
1:4 - 82' Tomasz Wawrzyniak

CALISIA: Frontczak (61' Bartosz Ciesielski) - Wiącek, Czech, Lisiecki, Kupczyk (53' Janicki) - Dziubek, Sowiński (30' Grabowski), Maksymow, Lis (63' Frąszczak) - Świergiel, Błażej Ciesielski.

UNIA: Piesik - Sirko, Nowacki (46' Wawrzyniak), Dworacki, Kanik - Lisiecki, Chmielecki - Gabrych (78' Kamiński), Mokrzycki (85' Zaleski), Jagielski (70' Wieczorek) - Klimek.

Rezerwowi, którzy nie zagrali: Bihun, Wiśniewski.

Opaskę kapitana po zejściu Tomasza Nowackiego przejął Paweł Klimek.

Szczegółowy opis meczu w rozwinięciu.

Na dzisiejszym meczu zabrakło pauzującego za kartki kapitana drużyny - Arkadiusza Dereżyńskiego, kontuzjowanego Michała Góralskiego oraz chorego Sebastiana Hulisza.

Wydarzenia boiskowe:
5' Strzał z dystansu Tomasza Nowackiego z około 30. metrów przeszedł minimalnie niecelnie.
7' Rożny wrzucony przez Arkadiusza Mokrzyckiego i główka Pawła Klimka przeszła nad bramką. W kolejnej akcji Adam Lisiecki uderzył zza pola karnego i z kłopotami obronił bramkarz gospodarzy.
8' Gol dla Calisii, ale wcześniej sędzia wskazał na spalonego i nie został on uznany.
14' Wrzutka Calisii w pole karne i strzał z główki obroniony przez Marcina Piesika.
15' Piękny strzał Michała Chmieleckiego z zza pola karnego (25. metr) wybroniony przez bramkarza i rożny dla Unii.
22' Wbicie piłki wzdłuż bramki Piesika i jeden z kaliszan nie sięgnął futbolówki mając przed sobą pustą bramkę.
26' Mariusz Gabrych za faul przed polem karnym rywala został ukarany żółtą kartką, a zawodnik gospodarzy opuścił boisko na noszach i został odwieziony do szpitala.
32' Ręka Nowackiego i dośrodkowanie z wolnego w nasze pole karne. Obrońcy Unii nie pokryli przeciwnika, który groźnym szczupakiem strzelił obok bramki.
36' Chmielecki dośrodkował z rożnego wprost na główkę Marcina Dworackiego, który pięknym strzałem otworzył wynik dzisiejszego meczu - 0:1.
38' Szansa Calisii, ale strzał przeszedł obok bramki, a inny z piłkarzy wielkopolskiego klubu nie zdążył, by dobić to uderzenie. W kolejnej akcji potężny strzał Lisieckiego zza pola karnego obok okienka.
42' Chmielecki z rzutu wolnego zdecydował się na silne uderzenie z 30. metrów, które obronił bramkarz.
44' Po aucie Calisii jeden z jej zawodników główką trafił nad poprzeczką.
45+1' Żółta kartka za faul na Lisieckim na środku boiska.

W przerwie meczu z powodu kontuzji boisko opuścił Nowacki, a w jego miejsce wszedł Wawrzyniak. Zamienił się od na pozycje z Lisieckim, który grał później jako środkowy obrońca.

47' Radosław Kanik dośrodkowywał bardzo groźnie i piłka zatrzymała się na górnej siatce bramki Calisii.
50' Chmielecki wrzucił w pole karne z wolnego, piłkę przed siebie wybił bramkarz, a w zamieszaniu podbramkowym najlepiej odnalazł się Mokrzycki, który z najbliższej odległości wpakował futbolówkę do siatki - 0:2.
58' Tomasz Wawrzyniak po dobrej akcji Unii wrzucił w pole karne wprost na główkę Gabrycha, który piękną główką ulokował piłkę w długi róg w okienko bramki Calisii Kalisz - 0:3.
61' W Calisii nastąpiła rzadko spotykana zmiana bramkarza.
64' Mokrzycki otrzymał piłkę od Gabrycha, wychodził sam na sam i został powstrzymany, ale arbiter nie dopatrzył się faulu.
68' Wolny dla Calisii - główkę broni Piesik.
73' Grzegorz Dziubek fatalnie przymierzył zza szesnastu metrów.
75' Strata w środku pola Wawrzyniaka, który był faulowany. Calisia przeprowadziła akcję zakończoną strzałem w krótki słupek na wysokości metra z szesnastki przez Błażeja Ciesielskiego - 1:3.
78' Stuprocentowa sytuacja Calisii - z 5. metrów nad bramką Piesika.
79' Żółta kartka dla Chmieleckiego, którzy faulował tuż przed polem karnym Unii. Wolny po ziemi trafił w mur.
82' Mokrzycki do Chmieleckiego, który prostopadłym podaniem uruchomił Wawrzyniaka wychodzącego sam na sam. Popularny "Wawrzyn" mając przed sobą tylko bramkarza klasyczną podcinką zdobył swoją pierwszą bramkę dla Unii! 1:4 dla biało-niebieskich i salto w wykonaniu strzelca, który gola dedykuje swojej dziewczynie!
85' Po wolnym dla Calisii strzał z główki wybronił Piesik.
86' Po rożnym i główce gospodarzy piłka trafiła w słupek!
90+2' Lisiecki z około 48. metrów z wolnego - piłka tuż obok okienka bramki Calisii.

Unia sezon zakończyła na dziewiątym miejscu w tabeli. Calisia awansowała do drugiej ligi i po meczu świętowała ten sukces.

Nasi zawodnicy zasłużyli na wielkie brawa!!! Było to historyczne 300. zwycięstwo ligowe w historii MLKS Unia Janikowo!

Ciekawostką jest fakt, że bramka stracona przez Unię była 70. golem straconym za kadencji trenera Tomasza Mazurkiewicza. Jednak to tylko statystyka. Oprócz wszystkim piłkarzom wielkie brawa należą się naszemu trenerowi, który utrzymał Unię w III lidze i stworzył znakomitą drużynę, która miejmy nadzieję w nowym sezonie powalczy o wyższe cele.