Wygrana juniorów na pożegnanie z ligą

• autor: redakcja, 2011-06-12 13:43

Dzisiaj odbył się ostatni mecz juniorów starszych w sezonie 2010/2011. Biało-niebiescy na pożegnanie z ligą wojewódzką pokonali AZS Bydgoszcz 6:1 (2:0). Po dwie bramki strzelił Marcin Zaleski i Przemysław Kędziora oraz po jednej: Mateusz Mikołajczyk i Dariusz Swojnóg. W zespole Unii zagrało aż sześciu zawodników z trampkarzy. W pierwszym składzie wyszedł Wiktor Kaźmierczak urodzony w 1997 roku i spisał się bardzo dobrze. Nie popełniał prostych błędów, często nabijał przeciwników, aby piłka wyszła na aut, a także kilka razy w dobrym stylu minął kilku bydgoszczan. Ciekawostką jest fakt, że bramkę którą straciliśmy strzelił nam bramkarz przyjezdnych, który wybijając piłkę z własnego pola karnego przelobował Krzysztofa Stodólskiego.

UNIA JANIKOWO - AZS BYDGOSZCZ 6:1 (2:1)

1:0 - 5' Marcin Zaleski
2:0 - 44' Przemysław Kędziora

2:1 - 47' Szymon Kmiecik
3:1 - 49' Marcin Zaleski
4:1 - 53' Mateusz Mikołajczyk
5:1 - 59' Przemysław Kędziora
6:1 - 87' Dariusz Swojnóg

W 5. minucie bramkarz wybronił rzut karny wykonywany przez Marcina Zaleskiego, ale odbił piłkę przed siebie, którą do siatki dobił strzelec jedenastki.

UNIA: Stodólski - Kasprzak, Stawicki (80' Borzymowski), Kruszka, Chomik - Swojnóg, K. Kosicki, Kędziora, Kaźmierczak (62' Prosianowski) - Zaleski (84' Biskupiak), Mikołajczyk (76' Jurek).

Aby przeczytać krótkie podsumowanie juniorów kliknij na "więcej".

W sezonie 2010/2011 juniorzy Unii mieli dwóch trenerów. Jesienią prowadzeni byli przez Jacka Łukomskiego, a wiosną przez Dariusza Semenowicza.

W meczach mistrzowskich zagrało 37. zawodników, a ponadto w kadrze było dwóch, którzy nie zagrali ani minuty.

STRZELCY BRAMEK:
16 - Marcin Zaleski
14 - Przemysław Kędziora
10 - Łukasz Chomik
6 - Krystian Kosicki
5 - Dariusz Swojnóg
3 - Kamil Pluciński
2 - Mariusz Gabrych, Mateusz Kaczmarek, Jakub Kasprzak, Mateusz Mikołajczyk, Radosław Łodożyński
1 - Dawid Porszke

Runda wiosenna była ostatnią rundą w zespole juniorów starszych dla zawodników urodzonych w 1992 roku. Tak więc Mateuszowi Biernackiemu, Łukaszowi Chomikowi, Grzegorzowi Stankowi i będącego w kadrze pierwszej drużyny Marcinowi Zaleskiemu dziękujemy za grę w młodzieżowych drużynach naszego klubu i życzymy powodzenia w piłce seniorskiej.

Po spadku z ligi wojewódzkiej niebawem dowiemy się o planach i przyszłości tej drużyny.