Relacja spotkania

UNIA JANIKOWO   Piast Kobylin

2010-08-28, 17:00

Czas spotkania: 90 min.

Unia Janikowo przez dziewięćdziesiąt minut przeprowadzała ładne, składne akcji, miała wiele okazji do zdobycia gola. Piast Kobylin z kolei tylko dwa razy zagroził naszej bramce po kontratakach. Jednak to goście cieszyli się po meczu ze zdobytego punktu. Dla nas remis jest jak porażka...

UNIA JANIKOWO - PIAST KOBYLIN 0:0

UNIA:
Piesik - Brzykcy, Dworacki, Rogalski, Sirko - Nowacki, Dereżyński - Lisiecki (79' Jagielski), Hulisz (65' Bachanek), Kaniewski (87' Wieczorek) - Klimek.

Rezerwowi - nie zagrali: Mieczkowski, Wawrzyniak, Polehojko, Gabrych.

PIAST: Sadowski - Reyer, Kowalski, Biernat, Pospiech - Kempiński (83' Rejek), Kendzia, Czwojdrak (88' A. Kurzawa), M. Kurzawa (66' Kaczmarek) - Duda (73' Frąckowiak), Szymanowski.

Rezerwowi - nie zagrali: Wosiek, Kubiak.

Sędziowie: Rafał Liana oraz Sławomir Kujawa, Mariusz Stypczyński (Żnin).

8' Pierwsza akcja warta odnotowania, i już od razu stuprocentowa ze strony Unii. Adam Lisiecki dograł do Arkadiusza Dereżynskigo, który technicznie podał do Pawła Klimka. Napastnik Unii z jednego metra strzelił tak, że bramkarz gości wybronił i był rzut rożny. Dawid Kaniewski dośrodkował z narożnika boiska w pole karne, gdzie nieudolnie głową próbowali strzelić: Maciej Sirko i Marcin Dworacki.
11' Strzał Sebastiana Hulisza zza pola karnego niepewnie wybronił bramkarz. Następnie podobne uderzenie Tomasza Nowackiego w takim samym stylu obronił golkiper gości, jednak nikt nie zdołał dobić tych strzałów.
12' Pierwsza interwencja Marcina Piesika, po której zamieszanie wyjaśnił Marcin Rogalski.
13' Hulisz przerzucił w pole karne do Lisieckiego, a ten w polu karnym z woleja uderzył wysoko nad bramką.
18' Lisiecki z wolnego dośrodkował w pole karne, gdzie zawodnicy Unii minęli się z piłką. Akcję z przeciwnej strony zamknął wrzucając Kaniewski, ale Marcin Brzykcy oddał niecelny strzał głową. W następnej akcji lekki strzał gości wybronił Piesik.
20' Nowacki idealnie dograł do Klimka, lecz ten będąc w polu karnym fatalnie przestrzelił z dziesięciu metrów.
26' Brzykcy z prawej strony dograł do Kaniewskiego, ten uderzył z dwudziestu metrów nad bramką.
31' Kaniewski do Klimka, który uruchomił Lisieckiego. Strzał tego ostatniego wybronił bramkarz, dobitkę tego pierwszego sparował na róg. Z narożnika Kaniewski, a Dworacki strzelał z główki, ale i tym razem golkiper przyjezdnych wybił ręką na rzut rożny.
34' Hulisz dograł Lisieckiemu, który w polu karnym z ostrego kąta strzelał na bramkę. Po rykoszecie od obrońcy piłkę chwycił bramkarz.
38' Kaniewski podawał do popularnego "Liska", ale ten fatalnie uderzył nad poprzeczką.
39' Pozycja spalona Kamila Dudy i strzał po gwizdku sędziego zatrzymał się na poprzeczce. Żółta kartka za nieprzepisowe zagranie.
41' Pierwsza poważna sytuacja gości. Po pięknej akcji z 15. metrów strzał oddał gracz Piasta, ale Piesik sparował piłkę nad poprzeczką i był tylko rzut rożny. Po nim szybka kontra Unii. Hulisz do Klimka i odegranie, ale mimo iż nasi zawodnicy wychodzili na czystą pozycję to nic z tego nie wyszło.
45+3' Strzał z rzutu wolnego wyłapał Piesik.

54' Kontratak Unii, jednak strata Lisieckiego tuż przed polem karnym. Chwilę później Hulisz po ziemi uderzył zza pola karnego. Niestety minimalnie niecelnie.
56' Nowacki do Kaniewskiego. Dawid uderzył na bramkę, jednak jego strzał zatrzymał Klimek, który po przyjęciu posłał piłkę do siatki. Niestety był spalony i gol nie został uznany.
59' Hulisz do Lisieckiego, który silnie wbił piłkę w pole karne. Na piątym metrze futbolówka trafiła do Kaniewskiego, ale w zamieszaniu wyjaśniła obrona gości dalekim wykopem. Następnie kontratak Piasta - bronił Piesik, a po nieporozumieniu Dworackiego i Brzykcego (pierwszy trafił w drugiego piłką) był róg. Wrzutkę z kornera wyłapał Piesik.
62' Kocioł w polu karnym gości. Strzał Lisieckiego zablokowany, a Dereżyński z 17 metrów uderzył za wysoko.
63' Piesik wybronił strzał zza pola karnego.
66' Wielkie zamieszanie pod bramką Unii. Na szczęście groźną akcje wyjaśnił Rogalski.
74' Kaniewski po rajdzie prawą stroną wrzucił do Klimka. Niestety jego strzał został zablokowany.
78' Brzykcy podał do Lisieckiego - strzał zza pola karnego wybronił bramkarz.
81' Nowacki za faul otrzymał żółtą kartkę. Trzecią w tym sezonie.
86' Unia cały czas ma przewagę, a piłkę meczową zmarnowali goście. W sytuacji sam na sam napastnik Piasta spudłował strzelając obok!
90' Piłka odbiła się o Bartosza Wieczorka i przeszła nad poprzeczką.
90+1' Dereżynski rozpaczliwie na bramkę - broni bramkarz.

Nie ma za dużo co pisać po takim meczu. Niestety punkt ten można uznać za porażkę... W zespole Unii nikt nie zagrał słabo. Wszyscy piłkarze walczyli z ogromną determinacją. Przeprowadzali piękne akcje, praktycznie na nic nie pozwalali gościom, a jednak nie mogliśmy strzelić zwycięskiego gola . Podsumowując pozwolę sobie zacytować jednego z kibiców Piasta: ''Unia nas dziś miażdży, a my nic nie gramy, to cud, że jest remis...".

herb <b>UNIA JANIKOWO</b> Informacje o kadrze UNIA JANIKOWO

Arkadiusz DEREŻYŃSKI
Marcin DWORACKI

Komentarzy [0]

Musisz się zalogować, aby dodawać komentarze.