herb GKS Dopiewo
UNIA JANIKOWO   GKS Dopiewo

2010-09-11, 16:00

Czas spotkania: 90 min.

W szóstej kolejce Unia wygrała w końcu przed własną publicznością, pokonując Nordenię Dopiewo 2:1 (1:1). Mimo wygranej, to goście pierwsi objęli prowadzenie w ósmej minucie, po trafieniu Piotra Kurminowskiego. Nasi piłkarze jeszcze w pierwszej połowie zdobyli wyrównującego gola, a na listę strzelców po raz trzeci w tym sezonie wpisał się Paweł Klimek. Na pięć minut przed końcem celny strzał z kategorii "stadiony świata" oddał Piotr Bachanek ustalając tym samym wynik spotkania.

UNIA JANIKOWO - NORDENIA DOPIEWO 2:1 (1:1)

0:1 - 8' Piotr Kurminowski
1:1 - 23' Paweł Klimek
2:1 - 85' Piotr Bachanek

UNIA: Piesik – Brzykcy, Dworacki, Rogalski, Sirko Nowacki, Dereżyński – Kaniewski (76' Bachanek), Lisiecki (87' Wawrzyniak), Jagielski (60' Wieczorek) – Klimek.

Rezerwowi, nie zagrali: Mieczkowski, Lenckowski, Gabrych.

NORDENIA: Korbik - Jarhuszkiewicz, Gułajewski, Wysocki, Jujeczka, Reweras (74' Szczydeł), Brauza (64' Grześkowiak), Florek, Lasek, Ratajski, Kurminowski (64' Bordych).

Rezerwowi - nie zagrali: Kalkstein, Jankowski, Górny, Wilczyński.

Sędziowie: Maciej Pelka (główny) oraz Tomasz Kordy i Sylwester Borczykowski (Trzcianka).

Zapraszamy do oglądania galerii zdjęć...

5' Pierwsze zagrożenie pod naszą bramką. Dośrodkowanie z rzutu rożnego i główka gości - piłka odbita o zawodnika Unii wyszła na kolejny róg. Tym razem po wrzutce główka Nordenii przeszła nad poprzeczką.
8' Mikołaj Lasek ubiegł obrońców Unii wychodząc sam na sam z Marcinem Piesikiem. Zawodnik gości dograł piłkę wzdłuż linii naszej bramki, a do pustej siatki bez problemów trafił Piotr Kurminowski - 0:1. Po analizie widoczne jest, że zawodnik, który asystował przy bramce Nordenii był na pozycji spalonej.
12' Adam Lisiecki z bardzo dalekiej odległości uderzył z rzutu wolnego nad bramką.
13' Znowu Lisiecki - tym razem z bliższej odległości jego wolny przeszedł minimalnie obok bramki.
17' Dawid Kaniewski dośrodkowuje z wolnego - jego piłkę chwycił bramkarz.
23' Faulowany był Filip Jagielski. Lisiecki wrzucił z wolnego po prawej stronie boiska z około 45. metrów (przy samej linii autowej) w pole karne. Piłkę głową przedłużył Paweł Klimek, później niefortunnie wybił ją Maciej Ratajski. Do futbolówki dopadł ponownie Klimek, który strzałem z pięciu metrów z pierwszej piłki nie dał szans bramkarzowi gości, któremu futbolówka przeszła między nogami - 1:1!
25' Lasek został ukarany żółtą kartką za niesportowe zachowanie. To nie spodobało się trenerowi gości - Ryszardowi Rybakowi, który został odesłany przez sędziego na trybuny.
26' Nordenia przeprowadziła groźną akcję prawą stroną. Wrzutkę, głową minimalnie niecelnie wykończył gracz Dopiewa.
33' Dośrodkowanie Lisieckiego z wolnego znalazło się na górnej siatce bramki rywali.
40' Kaniewski wrzucił z rzutu rożnego, a Klimek oddał niecelny strzał głową.
44' Marcin Brzykcy był faulowany przed narożnikiem pola karnego. Filip Jagielski przeskoczył piłkę, a Lisiecki dośrodkował , lecz obrońcy wybili na aut, a w kolejnej akcji na róg.
45' Za faul na Lasku, Tomasz Nowacki ujrzał żółtą kartkę. Oznacza to, że będzie musiał pauzować w kolejnym meczu.

47' Silny strzał zablokowany przez Unię w polu karnym, dobitka Łukasza Reweresa przeszła nad bramką.
49' Klimek, Lisiecki, Jagielski - piękna trójkowa akcja, lecz ten ostatni za mocno dośrodkował będąc w polu karnym.
50' Po rzucie wolnym - Reweres w polu karnym Unii uderzył za wysoko.
55' Ratajski z Dopiewa ukarany żółtą kartką.
61' Kurminowski ujrzał żółtą kartkę za dyskusje z sędzią. Natomiast Brzykcy dośrodkował z wolnego, a Klimek zgrał do Lisieckiego - popularny "Lisek" z pierwszej piłki z 18. metrów strzelił niecelnie.
63' Za faul przed narożnikiem pola karnego i dyskusje z arbitrem kapitan Unii - Marcin Rogalski ujrzał żółtą kartkę.
64' Reweres uderzył z rzutu wolnego - jego strzał trafił w stojącego w murze Bartosza Wieczorka.
67' Marcin Florek za faul na Arkadiuszu Dereżyńskim został ukarany kartką koloru żółtego.
68' Z wolnego Lisiecki uderzył nad bramką.
70' Piesik dalekim wykopem uruchomił Kaniewskiego, ale wychodzący na czystą pozycję skrzydłowy Unii nieczysto trafił w piłkę i przeszła ona obok bramki.
72' Dwie żółte kartki: Jakub Jarhuszkiewicz za faul na Nowackim i Derezyński za przepychanki z ukaranym zawodnikiem gości.
74' Dworacki źle wybił do środka boiska, po czym goście przeprowadzili groźną akcję. Na szczęście obok bramki!
77' Lisiecki z wolnego w mur.
78' Ponownie Lisiecki z wolnego - Piotr Bachanek niecelnie główką nad poprzeczką. W kolejnej akcji Maciej Sirko za faul ujrzał żółtą kartkę.
79' Było groźnie w polu karnym Unii - strzał zablokowany, a dobitka obok bramki.
85' Lisiecki zostawił piłkę Klimkowi, który znakomicie prostopadle dograł do Bachanka na lewą stronę, który z około czternastu metrów lewą nogą oddał strzał życia - piłka zmierzająca w okienko bramki odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do siatki - 2:1 dla Unii i szał radości!!! Szczęśliwy strzelec gola ukarany żółtą kartką za ściągnięcie koszulki.
86' - 90+3' Unia kontrolowała przebieg gry i po meczu cieszyła się ze zwycięstwa!!!

Brawa dla naszych piłkarzy. Zagraliśmy dziś bardzo ambitnie, gdy przegrywając zdołaliśmy odnieść zwycięstwo. Trener Tomasz Mazurkiewicz nie mógł skorzystać z Sebastiana Hulisza, który ma złamany palec u ręki. Nie mógł też zagrać Tomasz Polehojko, który ma kontuzję.

Warto odnotować, że dziesiąty ligowy mecz w barwach pierwszej drużyny Unii rozegrał Maciej Sirko, a dla Piotra Bachanka była to pierwsza bramka ligowa bramka. Gratulujemy!