herb <b>UNIA JANIKOWO</b>
Unia Swarzędz   UNIA JANIKOWO

2010-09-18, 16:00

Czas spotkania: 90 min.

Niestety Unii Janikowo nie udało się podtrzymać serii dwóch ligowych zwycięstw z rzędu i tym razem nasi piłkarze musieli uznać wyższość swojej imienniczki ze Swarzędza przegrywając 0:2 (0:1). Jednym z powodów dzisiejszej porażki był z pewnością brak dwóch zawodników, którzy do tej pory stanowili o sile zespołu. Mowa tutaj o Marcinie Rogalskim i Tomaszu Nowackim, którzy dzisiejszy mecz musieli oglądać z trybun. Wracając do wydarzeń boiskowych już w pierwszym kwadransie Marcin Piesik trzykrotnie ratował nas przed utratą bramki. Janikowianie mogli zdobyć prowadzenie za sprawą Piotra Bachanka, który zmarnował dwie bardzo dobre okazje. W 33. minucie strzałem w długi róg naszego bramkarza pokonał Tomasz Zawada. Od tej pory więcej z gry mieli gospodarze. Decydujący cios zadał nam Paweł Lebioda, który dobił strzał swojego kolegi z najbliższej odległości. Podsumowując spotkanie w Swarzędzu: byliśmy osłabieni i zostaliśmy skarceni.

UNIA SWARZĘDZ - UNIA JANIKOWO 2:0 (1:0)

1:0 - 33' Tomasz Zawada
2:0 - 72' Paweł Lebioda

UNIA S.: Budnik – Bączyk, Lisiecki, Gałdyński, Cieślak - Rampold, Zawada (74' Sobkowiak), Chmielecki (67' Klepacz), Paku-Tshela (90' Jereszyński) - Hercog, Lebioda (80' Antczak).

Rezerwowi, którzy nie zagrali: Suwiczak, Chmielecki W., Zandrowicz.

UNIA J.: Piesik – Lisiecki, Brzykcy, Dworacki, Sirko – Hulisz (88' Zaleski), Dereżyński – Kaniewski (46' Wieczorek), Klimek, Jagielski (84' Wawrzyniak) – Bachanek (74' Gabrych).

Rezerwowi, którzy nie zagrali: Mieczkowski, Polehojko, Lenckowski.

Pod nieobecność kapitana drużyny Marcina Rogalskiego w tym meczu z opaską na ręce gra Marcin Brzykcy.

90+3' Koniec meczu.
90’ Gol Wieczorka z główki nie uznany, spalony.
88’ Zaleski w miejsce Hulisza.
84' Wawrzyniak w miejsce Jagielskiego.
78’ Kolejne niecelne uderzenie tym razem próbował Paweł Klimek.
77’ Niecelne uderzenie Hulisza.
75’ Strzał Dereżyńskiego obok bramki.
74’ Gabrych zmienia Bachanka.
72’ Piękna akcja Paku-Tschele, z prawej strony dośrodkowanie w pole karne, strzał obroniony przez Piesika i dobitka Lebiody z najbliższej odległości i mamy 2:0.
70' Piłka wyrzucona z autu minęła Marcina Dworackiego i Hercog w sytuacji sam na sam z 10 metrów nie trafił w bramkę!
68’ Zmiana w ekipie ze Swarzędza boisko opuszcza Chmielecki a w jego miejsce Klepacz.
66’ Piesik po raz kolejny uprzedza napastnika rywali.
65’ Dobre dośrodkowanie Paku-Tschele wyłapane przez Marcina Piesika.
62’ Bachanek strzela z narożnika pola karnego broni bramkarz gospodarzy.
59’ Żółta kartka dla kapitana Unii Janikowo Marcina Brzykcego za faul taktyczny przed polem karnym. Rzut wolny dla Unii Swarzędz strzał w mur dobitka także trafia w mur.
57’ Bartosz Wieczorek strzałem po ziemi obok bramki.
56’ Strzał po ziemi za pola karnego broni Marcin Piesik.
50’ Sebastian Hulisz marnuje sytuacje sam na sam z bramkarzem, który uprzedził go i nie zdołał oddać strzału.
49’ Akcja gospodarzy zakończona niecelnym strzałem głową.
48’ Lisiecki dośrodkowuje z rzutu wolnego. Klimek strzela obok bramki.
46' Wieczorek wchodzi na boisko za Kaniewskiego.

45' Koniec pierwszej połowy meczu - gospodarze prowadzą 1:0.
43’ Zawodnik Unii Swarzędz oddaje strzał i daleko obok słupka.
42’ Dośrodkowanie z rzutu rożnego Unii Swarzędz i Klimek głową wybija na korner.
41’ Strzał Paku-Tschele z ostrego konta na okienko broni Piesik. Rzut rożny, strzał gracza gospodarzy piłka obiła się o zawodnika z Janikowa i wyleciała na rzut rożny.
37’ Dwa rzuty rożne Bachanka bez efektu.
33’ Prawą stroną akcja Unii Swarzędz. Paku-Tschele mija Sirko i dośrodkowuje w pole karne, Lisiecki wybija główką pod nogi Zawady. Gracz ze Swarzędza strzałem w długi róg pokonuje bezradnego Piesika - 1:0.
29’ Celne podanie Jagielskiego do Bachanka ten drugi stracił przed polem karnym.
25’ Dobra akcja podopiecznych trenera Mazurkiewicza. Bachanek uderzył po ziemi piłka obok bramki.
20’ Strzał zawodnika Unii Swarzędz nad poprzeczką.
18’ Bachanek minimalnie obok bramki.
13’ Marcin Piesik po raz kolejny ratuję Unię przed utratą gola, broni już drugi raz sam na sam.
10’ Piesik uprzedził Paku-Tschele i wybił piłkę w aut.
2’ Marcin Piesik broni sam na sam strzelał Paku-Tschela.