Relacja spotkania

Victoria Koronowo   UNIA JANIKOWO

2010-10-16, 13:00

Czas spotkania: 90 min.

Drugi remis z rządu odnotowali piłkarze Unii Janikowo. Tym razem podzieliliśmy się punktami z Victorią Koronowo remisując 1:1. Biało-niebiescy objęli prowadzenie w 30. minucie meczu po bramce Pawła Klimka. Wyrównujący gol padł dwie minuty po przerwie, a strzelił go Mateusz Andrzejewski. Podsumowując: pierwsza połowa należała do Unii, która stworzyła sobie kilka klarownych okazji, natomiast w drugiej części więcej z gry mieli gospodarze. Jednak po remisie, w którym prowadziliśmy wszyscy odczuwają lekki niedosyt. Mimo wszystko naszym graczom należą się brawa za walkę do ostatnich minut.

VICTORIA KORONOWO - UNIA JANIKOWO 1:1 (0:1)

0:1 - 30' Paweł Klimek
1:1 - 47' Mateusz Andrzejewski

VICTORIA: Skory – Szczukowski, Poznański, Okanga, Walda, Kardasz. Modracki (10' Andrzejewski), Kowal (86' Springer), Solecki, Kujawka, Piskorski.

UNIA : Piesik - Brzykcy, Dworacki, Rogalski, Sirko - Nowacki, Hulisz - Lisiecki (64' Bachanek), Kaniewski (76' Wieczorek), Jagielski (86' Gabrych) - Klimek.

Rezerwowi - nie zagrali: Mieczkowski, Polehojko.

SĘDZIA GŁÓWNY: Rafał Liana (Żnin).

Unia zagrała bez kontuzjowanego Arkadiusza Dereżyńskiego oraz Tomasza Wawrzyniaka i Krzysztofa Lenckowskiego, którzy także narzekają na drobne urazy.

MINUTOWY ZAPIS WYDARZEŃ BOISKOWYCH:

4' Filip Jagielski dośrodkował z prawej strony, Adam Lisiecki w polu karnym zgrał do Pawła Klimka, lecz zawodnik Unii nie sięgnął zbyt dobrze piłki i grę wznowił bramkarz.
5' Jagielski uderzył nad bramką.
7' Bardzo aktywny w tym meczu Jagielski dograł do Klimka, który oddał strzał w polu karnym obroniony przez wychodzącego bramkarza i był rzut rożny. Wcześniej w tej akcji ucierpiał Borys Modracki.
9' Żółta kartka dla Damiana Szczukowskiego za faul na Tomaszu Nowackim.
10' Wymuszona zmiana w zespole Victorii. Kontuzja Modrackiego okazała się poważna i w jego miejsce wszedł Mateusz Andrzejewski.
12' Jakub Poznański podał do... Sebastiana Hulisza. Pomocnik Unii po rajdzie oddał zbyt lekki strzał, który wybronił bramkarz. Była to stuprocentowa okazja naszych piłkarzy.
13' Victoria nad bramką.
21' Rzut rożny dla Victorii. Dośrodkowanie w pole karne i strzał z główki kapitalnie wybroniony przez Marcina Piesika.
25' Piesik wykopem uruchomił Klimka, który oddał strzał, ale bramkarz sparował go na róg.
30' Klimek wychodząc sam na sam posłał piłkę do siatkę nad wychodzącym bramkarzem - 0:1! Asystę przy bramce zaliczył Nowacki.
33' To mógłby być gwóźdź do trumny Victorii. Lisiecki znalazł się tuż przed bramką gospodarzy, jednak za długo zwlekał z oddaniem strzału i został zablokowany.
34' Koronowo oddało strzał nad bramką Unii.
40' Skopiowana sytuacja gospodarzy.
41' Hulisz uderzył nad poprzeczką.

Pierwsza połowa to zdecydowana przewaga Unii. Victoria praktycznie tylko raz zagroziła naszej bramce. Szkoda tylko, że bardzo dobrych okazji strzeleckich nie wykorzystali: Hulisz i Lisiecki.

47' Rzut z autu dla Victorii po prawej stronie. Po rozegraniu piłka została przerzucona na lewą stronę do Andrzejewskiego, który mając przed sobą tylko Piesika pokonał go mierzonym strzałem po ziemi - 1:1.
52' Po wolnym, Adam Kardasz uderzył nad poprzeczką, a sędzia wskazał na... róg. Dośrodkowanie i w zamieszaniu Jakub Kujawka zmarnował stuprocentową okazje strzelając za wysoko.
54' Kardasz uderzył na bramkę, a po rykoszecie piłka wyszła na kolejny korner.
58' Przewaga Victorii zakończona strzałem z narożnika pola karnego minimalnie nad poprzeczką.
59' Lisiecki z wolnego z dalekiej odległości uderzył nad poprzeczką.
63' Błąd Unii w obronie, po którym z pięciu metrów gracz Victorii uderzył po ziemi tuż obok bramki!
65' Kujawka trafił w boczną siatkę.
66' Po rzucie wolnym, Poznański z 16. metrów uderzył obok bramki.
68' Paweł Kowal ukarany żółtą kartką za przytrzymywanie Hulisza.
75' Dawid Kaniewski wrzucił do Klimka, który główką oddał groźny strzał. Filip Skory w ostatniej chwili sparował piłkę na róg.
77' Maciej Sirko za faul na Kujawce ukarany żółtą kartką.
79' Kardasz z wolnego nad bramką.
86' Piotr Bachanek z rzutu rożnego, główka Klimka przeszła za wysoko.
90+3' Bartosz Wieczorek wbił piłkę w pole karne, gdzie Poznański był o krok od bramki samobójczej. Piłka ostatecznie minęła poprzeczkę i wyszła na rzut rożny.

Druga połowa to przewaga gospodarzy, którzy szybko strzelili wyrównującą bramkę. Może gdyby nie ten gol, naszym piłkarzom udało by się dowieźć prowadzenie do końca meczu...

LICZBA DNIA - 460
Paweł Klimek zdobył dzisiaj 460. bramkę strzeloną przez Unię od sezonu 2000/2001, czyli od pierwszego roku w trzeciej lidze.

herb <b>UNIA JANIKOWO</b> Informacje o kadrze UNIA JANIKOWO

1. Marcin PIESIK
2. Marcin BRZYKCY
3. Marcin DWORACKI
4. Marcin ROGALSKI
5. Maciej SIRKO ??ta kartka
6. Tomasz NOWACKI  (1 asysta)
7. Sebastian HULISZ

Bartosz WIECZOREK
Marcin DWORACKI

Komentarzy [0]

Musisz się zalogować, aby dodawać komentarze.