herb Mieszko Gniezno
UNIA JANIKOWO   Mieszko Gniezno

2010-10-30, 13:00

Czas spotkania: 90 min.

W dzisiejszym spotkaniu Unia Janikowo pokonała Mieszko Gniezno 1:0 (1:0). Mecz ten był prawdziwym dreszczowcem emocji. Prowadzenie dla naszych zawodników uzyskał już w ósmej minucie Paweł Klimek, który wykorzystał świetną asystę Dawida Kaniewskiego. Od momentu strzelenia bramki Unia miała przewagę i starała się zdobyć kolejnego gola. Pierwsza połowa zakończyła się jednak jednobramkowym prowadzeniem gospodarzy. Na początku drugiej części wychowanek naszego klubu - Marcin Dworacki ujrzał dwie żółte kartki, które w konsekwencji oznaczały, że musiał opuścić boisko za czerwony kartonik. Od tamtej chwili przejezdni zdecydowali się na bardzo ofensywną grę, a janikowianie umiejętnie wyprowadzali kontrataki. Dwukrotnie z linii bramkowej piłkę wybijali nasi obrońcy - Marcin Rogalski i Marcin Brzykcy. Ostatecznie Unia odniosła upragnione zwycięstwo, na które czekaliśmy od 11. września. Brawa za dzisiejszą walkę do ostatniej minuty i bezcenną wygraną!

UNIA JANIKOWO - MIESZKO GNIEZNO 1:0 (1:0)

1:0 - 8' Paweł Klimek

UNIA: Mieczkowski - Brzykcy, Dworacki (49'), Rogalski, Sirko - Lisiecki, Dereżyński - Kaniewski (57' Bachanek), Hulisz (85' Wawrzyniak), Jagielski (68' Wieczorek) - Klimek.

Rezerwowi - nie zagrali: Piesik, Lenckowski, Gabrych, Kędziora.

MIESZKO: Bihun - Kirgier, Urbaniak, Zimnik, Jackowiak - Gąsiorowski (78' Podek), Ł. Mokrzycki, Piotrowski (51' Matysiak), A. Mokrzycki - Nowak (80' Kryszak), Góralski (71' Ciążyński).

Rezerwowi - nie zagrali: Różycki, Checiński.

SĘDZIOWIE: Michał Michalczyk (główny) oraz Jakub Kozaczyk i Paweł Kocjan (Poznań).

ZAPIS MINUTOWY WYDARZEŃ BOISKOWYCH:

6' Paweł Klimek po rajdzie z piłką zagrał w pole karne do Sebastian Hulisza, który uderzył nieznacznie niecelnie obok spojenie słupka z poprzeczką.
8' Akcja Unii lewą stroną boiska. Klimek podał do Macieja Sirko, który odegrał Pawłowi, a ten zagrał do Dawida Kaniewskiego. Popularny "Kania" minął zawodnika przyjezdnych i dośrodkował po ziemi w pole karne, gdzie na piątym metrze wślizgiem wszedł Klimek, który w taki właśnie sposób umieścił piłkę w siatce - 1:0!
13' Po rzucie z autu z dość ostrego kąta w polu karnym zawodnik Mieszka uderzył nad bramką.
29' Szansa dla Mieszka - w polu karnym została zagrana piłka między dwóch obrońców Unii, a strzał przeszedł minimalnie obok słupka.
32' Łukasz Mokrzycki za dyskusje z arbitrem został ukarany żółtą kartką.
35' Kaniewski prostopadle dograł do Hulisza, który wyszedłby na wolną pozycję, ale źle przyjął piłkę...
36' Bardzo aktywny Kaniewski przerzucił na prawą stronę, gdzie z pierwszej piłki strzał z narożnika pola karnego oddał Marcin Brzykcy. Piłka poszybowała wysoko nad bramką. Kolejnie Filip Jagielski po rajdzie prawą stroną oddał strzał, który został zablokowany i wyszedł na róg.
42' Arkadiusz Dereżyński otrzymał żółtą kartkę za faul na połowie rywala.
45+1' Jagielski do Klimka, który w polu karnym technicznie uderzył obok bramki. Piękna akcja janikowskich piłkarzy.

47' Marcin Dworacki ukarany żółtą kartką za faul niedaleko narożnika pola karnego. Strzał rzutu wolnego był niecelny.
49' Ponownie fauluje Dworacki, tym razem trochę dalej, ale arbiter z niewiadomych przyczyn sięgnął do kieszeni i po pokazaniu drugiej żółtej karki pokazał naszemu piłkarzami kartkę koloru czerwonego.
55' Błażej Matysiak po rajdzie strzelił w boczny słupek podtrzymujący siatkę bramki Unii. Na szczęście wyglądało to tylko tak strasznie...
56' Hulisz podał Kaniewskiemu, którego strzał z 16. metrów został zablokowany.
60' Po aucie Unii piłkę otrzymał Klimek, który podał Huliszowi, a ten będąc w polu karnym uderzył z dość ostrego kąta minimalnie nad bramką.
66' Złe wybicie Brzykcego i był rzut z autu. Po nim mieliśmy zamieszanie w polu karnym. Piłka trafiła pod nogi jednego z graczy stojącego na 17. metrze. Jego strzał powędrował tuż obok bramki.
69' Bardzo groźnie pod bramką Unii po rzucie rożnym. Sytuację wyjaśnił Marcin Rogalski.
77' Klimek uruchomił Piotra Bachanka, który wrzucił w pole karne, gdzie Bartosz Wieczorek uderzył głową. Strzał ten zablokował obrońca.
80' Sirko za faul został ukarany żółtą kartką. Była to już czwarta kara tego typu dla Macieja i z tego powodu będzie musiał pauzować w kolejnym meczu.
81' Z ostrego kąta uderzał zawodnik Mieszka, a Dawid Mieczkowski sparował piłkę, która zmierzała jednak do bramki. W ostatniej chwili z linii bramkowej futbolówkę wybił Rogalski!
82' Hulisz dośrodkował z prawej strony, a Wieczorek główką posłał piłkę nad poprzeczką.
83' Klimek w pole karne do Bachanka... Ten nie zdołał oddać strzału ponieważ grę utrudniał mu obrońca z Gniezna. W następnej akcji Brzykcy ukarany został żółtą kartką za faul.
87' Strzał po ziemi zza pola karnego wybronił Mieczkowski.
89' Gracz Mieszka wychodząc sam na sam z bramkarzem przerzucił nad nim piłkę na piętnastym metrze, ale w ostatniej chwili z linii bramkowej wybił Brzykcy! Rzut rożny dla Mieszka, po wielkim zamieszaniu dobrze interweniował Mieczkowski.

Grająca od 49. minuty w dziesiątkę, Unia odniosła bardzo ważne zwycięstwo w meczu przeciwko Mieszku Gniezno. Wszystkim naszym piłkarzom należą się wielkie brawa, a szczególne wyróżnienia należą się dla Pawła Klimka, Marcina Brzykcego i Marcina Roglaskiego. Ten pierwszy zdobył zwycięską bramkę, a dwóch ostatnich w decydujących momentach zachowało zimną krew i wybiło piłkę z linii bramkowej.