herb Calisia Kalisz
UNIA JANIKOWO   Calisia Kalisz

2010-11-13, 12:00

Czas spotkania: 90 min.

Unia Janikowo uległa liderującej w tabeli Calisii Kalisz 0:2 (0:1). W 13' z rzutu wolnego w słupek trafił Adam Lisiecki. Pierwszą bramkę dla gości w 18' celnym strzałem z główki zdobył Marcin Lis. Od tego momentu zarysowała się przewaga zespołu z Kalisza. W 27' mógł być drugi gol dla przyjezdnych, jednak Grzegorz Dziubek zmarnował sytuację sam na sam z bramkarzem. Druga połowa mogła rozpocząć się od bolesnego ciosu dla Unii. Na szczęście jeden z zawodników Calisii przestrzelił, gdy miał przed sobą tylko Dawida Mieczkowskiego. Później nasi piłkarze za wszelką cenę chcieli doprowadzić do wyrównania. W 57' przed szansą na strzelenie bramki miał Mariusz Gabrych, a jedenaście minut potem Paweł Klimek w stuprocentowej sytuacji posłał piłkę tuż obok słupka. Kiedy wszyscy mieli jeszcze nadzieje na korzystny wynik złudzeń pozbawił nas Daniel Armatys pokonując naszego golkipera.

UNIA JANIKOWO - CALISIA KALISZ 0:2 (0:1)

0:1 - 18' Marcin Lis
0:2 - 88' Daniel Armatys

UNIA: Mieczkowski - Brzykcy, Dworacki, Rogalski, Sirko - Lisiecki (32' Gabrych), Dereżyński - Jagielski (90+2' Kędziora), Kaniewski (73' Bachanek), Wawrzyniak (73' Wieczorek) - Klimek.

Rezerwowi - nie zagrali: Piesik, Lenckowski, Zaleski.

CALISIA: Ludwikowski - Piróg, Janicki, Grabowski, Frontczak (46' Armatys) - Tywoniuk, Sowiński, Lis, Błażej Ciesielski (90' Majchrzak) - Kupczyk (86' Mazurek), Dziubek (90+2' Przybylski).

Rezerwowi - nie zagrali: Bartosz Ciesielski.

SĘDZIOWIE: Piotr Łęgosz (główny) oraz Przemysław Pacyna i Adrian Rybowicz (K-P ZPN).
OBSERWATOR: Alferd Brembor (Wielkopolski ZPN).

Trener Tomasz Mazurkiewicz nie mógł skorzystać z kontuzjowanych: Tomasza Nowackiego i Sebastiana Hulisza. Pozostali zawodnicy byli do jego dyspozycji.

7' Dawid Kaniewski zza pola karnego uderzył nad bramką.
13' Adam Lisiecki z rzutu wolnego w bocznej strefie boiska (około trzydzieści metrów do bramki) uderzył w słupek! W następnej akcji Paweł Klimek wyrzucił piłkę z autu i strzał Kaniewskiego został zablokowany, po czym piłka wyszła na róg.
14' Żółta kartka dla Kaniewskiego za faul na Marcinie Lisie powstrzymujący kontrę gości w środkowej strefie boiska.
18' Dośrodkowanie gości z lewej strony, piłka w polu karnym minęła wszystkich zawodników, a piłkarz zamykający akcję był niepilnowany i miekko wrzucił w szesnastkę, gdzie Lis strzałem głową umieścił piłkę w siatce - 0:1.
27' Marcin Dworacki niezbyt dobrze dograł do Dawida Mieczkowskiego, który... podał wprost pod nogi Grzegorza Dziubka. Grający trener gości przegrał jednak pojedynek sam na sam z bramkarzem Unii, a po chwili całą sytuację wyjaśnił Marcin Rogalski, jednak ostatecznie piłka trafiła do jednego z graczy z Kalisza na siedemnasty metr, ale jego strzał bardzo dobrze nad poprzeczką przerzucił Mieczkowski i był tylko rzut rożny.
31' Klimek i Filip Jagielski wyszli na czystą pozycję, ten drugi nie był na spalonym, jednak piłkę przejął ten pierwszy i aribter odgwizdał spalonego.
32' Z powodu kontuzji boisko musiał opuścić Lisiecki. W jego miejsce szansę dostał Mariusz Gabrych.
33' Klimek przed szansą. Wydawało się, że był na czystej pozycji, jednak arbiter wskazał na spalonego.
35' Mateusz Tywoniuk ukarany żółtą kartką za faul na Tomaszu Wawrzyniaku w środkowej strefie boiska.
36' Rogalski z wolnego w pole karne, gdzie Klimek niecelnie uderzył z przewrotki.
37' Wawrzyniak nie przechwycił prostej piłki, po czym zawodnik Calisii wyszedł sam na sam z bramkarzem. Kapitalnie wybronił Mieczkowski!
38' Calisia niecelnie po ziemi z dalekiej odległości.

Pierwsza połowa pokazała, że w tej lidze każdy z każdym może wygrać. Co prawda goście mieli lekką przewagę, ale mimo jednobramkowej przewagi nie pokazali dość ofensywnego futbolu. Unia mimo tego jednego błędu w obronie grała mądrze, lecz nie stworzyła sobie klarownych okazji strzeleckich.

47' Mogło być już po meczu... Pudło Calisii w sytuacji sam na sam z bramkarzem.
48' Jagielski dośrodkował z rzutu rożnego, a piłka po strzale główką Dworackiego wyszła na kolejny korner.
55' Rogalski odebrał piłkę na narożniku pole karnego, a sędzia niespodziewanie odgwizdał faul naszego piłkarza.
57' Klimek do Gabrycha, a ten źle opanował piłkę na szesnastym metrze. Była to realna szansa na gola.
59' Za faul bez piłki na Gabrychu żółtą kartką ukarany został Łukasz Grabowski.
61' Strzał zablokował Marcin Brzykcy, a dobitka z daleka przeszła obok bramki.
67' Niecodzinna sytuacja... Boczny sędzia został "podcięty" przez jednego z zawodników gości, po czym się przewrócił i wpadł w błoto ;)
68' Stuprocentowa sytuacja Unii! Gabrych dograł do Klimka, który mając przed sobą tylko bramkarza strzelił po ziemi tuż obok słupka!
71' Maciej Sirko ukarany żółtą kartką za powstrzymanie zawodnika wychodzącego sam na sam na dwudziestym metrze.
76' Dworacki przerzucił do Piotra Bachanka, który w polu karnym za mocno wypuścił sobie piłki i w ostatniej chwili zdołał oddać lekki strzał obroniony przez bramkarza.
78' Za faul na połowie rywala Bachanek ujrzał żółtą kartkę.
88' Szybka akcji gości i Daniel Aramtys w sytuacji sam na sam z Mieczkowskim trafia do siatki - 0:2.

Druga połowa to tym razem lekka przewaga Unii, która dążyła do wyrównania. Zmarnowaliśmy kilka dobrych sytuacji, które zemściły się i ostatecznie przegraliśmy z liderem 0:2.

Rundę jesienną kończymy na 13. miejscu, które na tą chwilę jest lokatą spadkową. W nadziei na lepsze czasy czekamy na piłkarską wiosnę...